Stortingsrepresentantene 2017–2021

Fylkesvis fordeling

U = utjevningsmandat

Stortingsrepresentanter etter valget 2017. Fast møtende vararepresentanter er ført opp for regjeringsmedlemmer.

  1. Stein Erik Lauvås (A)
  2. Ingjerd Schou (H)
  3. Ulf Leirstein (Frp)
  4. Elise Bjørnebekk-Waagen (A)
  5. Tage Pettersen (H)
  6. Svein Roald Hansen (A)
  7. Ole André Myhrvold (Sp)
  8. Erlend Wiborg (Frp)
  9. (U). Freddy André Øvstegård (SV) 
  1. Jan Tore Sanner (H) (vararepresentanten Bente Stein Mathisen møter)
  2. Anniken Huitfeldt (A)
  3. Hans Andreas Limi (Frp)
  4. Tone W. Trøen (H)
  5. Sverre Myrli (A)
  6. Nils Aage Jegstad (H)
  7. Nina Sandberg (A)
  8. Himanshu Gulati (Frp)
  9. Abid Q. Raja (V)
  10. Henrik Asheim (H)
  11. Sigbjørn Gjelsvik (Sp)
  12. Nicholas Wilkinson (SV)
  13. Åsmund Aukrust (A)
  14. Turid Kristensen (H)
  15. Kari Kjønaas Kjos (Frp)
  16. Tuva Moflag (A)
  17. (U). Hårek Elvenes (H) 
  1. Jonas Gahr Støre (A)  
  2. Ine Marie Eriksen Søreide (H) (vararepresentanten Mathilde Tybring-Gjedde møter)
  3. Marianne Marthinsen (A)
  4. Nikolai Astrup (H)
  5. Siv Jensen (Frp) (vararepresentanten Mazyar Keshvari møter)
  6. Kari Elisabeth Kaski (SV)
  7. Trine Skei Grande (V)
  8. Jan Bøhler (A)
  9. Michael Tetzschner (H)
  10. Bjørnar Moxnes (R)
  11. Une Aina Bastholm (MDG)
  12. Siri Gåsemyr Staalesen (A)
  13. Heidi Nordby Lunde (H)
  14. Christian Tybring-Gjedde (Frp)
  15. Espen Barth Eide (A)
  16. Petter Eide (SV)
  17. Mudassar Kapur (H)
  18. Ola Elvestuen (V)
  19. (U). Stefan Magnus Heggelund (H) 
  1. Anette Trettebergstuen (A)
  2. Trygve Magnus Slagsvold Vedum (Sp)
  3. Nils Kristen Sandtrøen (A)
  4. Kristian Tonning Riise (H)
  5. Tor André Johnsen (Frp)
  6. Emilie Enger Mehl (Sp)
  7. (U). Karin Andersen (SV)
  1. Rigmor Aasrud (A)
  2. Ivar Odnes (Sp)
  3. Olemic Thommessen (H)
  4. Tore Hagebakken (A)
  5. Morten Ørsal Johansen (Frp)
  6. Marit Knutsdatter Strand (Sp)
  7. (U). Ketil Kjenseth (V) 
  1. Martin Kolberg (A)
  2. Trond Helleland (H)
  3. Morten Wold (Frp)
  4. Lise Christoffersen (A)
  5. Kristin Ørmen Johnsen (H)
  6. Per Olaf Lundteigen (Sp)
  7. Jon Engen-Helgheim (Frp)
  8. Masud Gharahkhani (A)
  9. (U). Arne Nævra (SV)
  1.  Kårstein Eidem Løvaas (H)
  2. Dag Terje Andersen (A)
  3. Morten Stordalen (Frp)
  4. Lene Camilla Westgaard-Halle (H)
  5. Maria-Karine Aasen-Svensrud (A)
  6. Erlend Larsen (H)
  7. (U). Carl-Erik Grimstad (V) 
  1. Terje Lien Aasland (A)
  2. Solveig Sundbø Abrahamsen (H)
  3. Bård Hoksrud (Frp)
  4. Lene Vågslid (A)
  5. Åslaug Sem-Jacobsen (Sp)
  6. (U). Geir Jørgen Bekkevold (KrF)
  1. Svein Harberg (H)
  2. Tellef Inge Mørland (A)
  3. Åshild Bruun-Gundersen (Frp)
  4. (U). Kjell Ingolf Ropstad (KrF)
  1. Ingunn Foss (H)
  2. Kari Henriksen (A)
  3. Gisle Meininger Saudland (Frp)
  4. Norunn Tveiten Benestad (H)
  5. Hans Fredrik Grøvan (KrF)
  6. (U). Torhild Bransdal (KrF) 
  1. Bent Høie (H) (vararepresentanten Aleksander Stokkebø møter)
  2. Hadia Tajik (A)
  3. Solveig Horne (Frp) (vararepresentanten Atle Simonsen møter)
  4. Tina Bru (H)
  5. Torstein Tvedt Solberg (A)
  6. Roy Steffensen (Frp)
  7. Olaug Vervik Bollestad (KrF)
  8. Sveinung Stensland (H)
  9. Geir Pollestad (Sp)
  10. Hege Haukeland Liadal (A)
  11. Margret Hagerup (H)
  12. Terje Halleland (Frp)
  13. Øystein L. Hansen (A)
  14. (U). Solfrid Lerbrekk (SV) 
  1. Erna Solberg (H) (vararepresentanten Liv Kari Eskeland møter)
  2. Magne Rommetveit (A)
  3. Helge Andre Njåstad (Frp)
  4. Ove Bernt Trellevik (H)
  5. Jette F. Christensen (A)
  6. Peter Christian Frølich (H)
  7. Kjersti Toppe (Sp)
  8. Silje Hjemdal (Frp)
  9. Audun Lysbakken (SV)
  10. Eigil Knutsen (A)
  11. Torill Eidsheim (H)
  12. Knut Arild Hareide (KrF)
  13. Tom-Christer Nilsen (H)
  14. Ruth Grung (A)
  15. Terje Breivik (V)
  16. (U). Nils T. Bjørke (Sp) 
  1. Liv Signe Navarsete (Sp)
  2. Ingrid Heggø (A)
  3. Frida Melvær (H)
  4. (U). Tore Storehaug (KrF) 
  1. Helge Orten (H)
  2. Sylvi Listhaug (Frp) (vararepresentanten Jan Steinar Engeli Johansen møter)
  3. Else-May Botten (A)
  4. Jenny Klinge (Sp)
  5. Marianne Synnes (H)
  6. Jon Georg Dale (Frp) (vararepresentanten Knut Magne Flølo møter)
  7. Fredric Holen Bjørdal (A)
  8. Vetle Wang Soleim (H)
  9. (U). Steinar Reiten (KrF) 
  1. Trond Giske (A)
  2. Linda Cathrine Hofstad Helleland (H) (vararepresentanten Guro Angell Gimse møter)
  3. Eva Kristin Hansen (A)
  4. Sivert Bjørnstad (Frp)
  5. Heidi Greni (Sp)
  6. Mari Holm Lønseth (H)
  7. Jorodd Asphjell (A)
  8. Lars Haltbrekken (SV)
  9. Kirsti Leirtrø (A)
  10. (U). Jon Gunnes (V) 
  1. Ingvild Kjerkol (A)
  2. Marit Arnstad (Sp)
  3. Arild Grande (A)
  4. Elin Rodum Agdestein (H)
  5. (U). André Nikolai Skjelstad (V)
  1. Eirik Sivertsen (A)
  2. Margunn Ebbesen (H)
  3. Willfred Nordlund (Sp)
  4. Kjell-Børge Freiberg (Frp)
  5. Åsunn Lyngedal (A)
  6. Jonny Finstad (H)
  7. Siv Mossleth (Sp)
  8. Hanne Dyveke Søttar (Frp)
  9. (U). Mona Fagerås (SV)
  1. Cecilie Myrseth (A)
  2. Kent Gudmundsen (H)
  3. Per-Willy Amundsen (Frp) (vararepresentanten Kristian P. Wilsgård møter)
  4. Sandra Borch (Sp)  
  5. Martin Henriksen (A)
  6. (U). Torgeir Knag Fylkesnes (SV)
  1. Runar Sjåstad (A)
  2. Bengt Rune Strifeldt (Frp)
  3. Ingalill Olsen (A)
  4. Geir Iversen (Sp)
  5. (U). Frank Bakke-Jensen (H) (vararepresentanten Marianne Haukland møter)

 

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om eller kommentarer til artikkelen?

Kommentaren din vil bli publisert under artikkelen, og fagansvarlig eller redaktør vil svare når de har mulighet.

Du må være logget inn for å kommentere.