Friidrett – verdensrekordutvikling

Bare offisielle rekorder anerkjent av IAAF. Kvinnelig friidrett var til 1936 organisert i eget forbund (FSFI), og rekorder som kun ble anerkjent av dette forbundet, er utelatt. I de tilfeller en utøver har tangert egen eller andres rekord flere ganger samme år, er utøveren oppført kun én gang.

10,6 Donald Lippincott, USA 1912
Jackson Scholz, USA 1920
10,4 Charles Paddock, USA 1921
Eddie Tolan, USA 1929
10,3 Percy Williams, Canada 1930
Eddie Tolan, USA 1932
Ralph Metcalfe, USA 1933
Eulace Peacock, USA 1934
Christiaan Berger, Nederland 1934
Ralph Metcalfe, USA 1934
Takayoshi Yoshioka, Japan 1935
10,2 Jesse Owens, USA 1936
Harold Davis, USA 1941
Lloyd LaBeach, Panama 1948
Barney Ewell, USA 1948
E. McDonald Bailey, Storbritannia 1951
Heinz Fütterer, Vest-Tyskland 1954
Bobby Joe Morrow, USA 1956
Ira Murchison, USA 1956
10,1 Willie Williams, USA 1956
Ira Murchison, USA 1956
Leamon King, USA 1956
Otis Ray Norton, USA 1959
10,0 Armin Hary, Vest-Tyskland 1960
Harry Jerome, Canada 1960
Horacio Esteves, Venezuela 1964
Robert Hayes, USA 1964
James Hines, USA 1967
Enrique Figuerola, Cuba 1967
Paul Nash, Sør-Afrika 1968
Oliver Ford, USA 1968
Charles Greene, USA 1968
Roger Bambuck, Frankrike 1968
9,9 James Hines, USA 1968
Ronnie Ray Smith, USA 1968
Charles Greene, USA 1968
Eddie Hart, USA 1972
Reynaud Robinson, USA 1972
Steve Williams, USA 1974
Silvio Leonard, Cuba 1975
Steve Williams, USA 1975
Steve Williams, USA 1976
Harvey Glance, USA 1976
Donald Quarrie, Jamaica 1976
Elektronisk tidtaking
9,95 James Hines, USA 1968
9,93 Calvin Smith, USA 1983
Carl Lewis, USA 19871
9,92 Carl Lewis, USA 19881
9,90 Leroy Burrell, USA 1991
9,86 Carl Lewis, USA 1991
9,85 Leroy Burrell, USA 1994
9,84 Donovan Bailey, Canada 1996
9,79 Maurice Greene, USA 1999
9,77 Asafa Powell, Jamaica 2005
Asafa Powell, Jamaica 2006
9,74 Asafa Powell, Jamaica 2007
9,72 Usain Bolt, Jamaica 2008
9,69 Usain Bolt, Jamaica 2008
9,58 Usain Bolt, Jamaica 2009

1 Kanadieren Ben Johnson løp på 9,83 i 1987 og 9,79 i 1988. Begge tider ble senere underkjent pga. bruk av dopingmidler.

20,6 Andrew Stanfield, USA 19511
Andrew Stanfield, USA 1952
Walter Thane Baker, USA 1956
Bobby Joe Morrow, USA 1956
Manfred Germar, Vest-Tyskland 1958
Otis Ray Norton, USA 1960
20,5 Peter Radford, Storbritannia 19601
Stonewall Johnson, USA 1960
Otis Ray Norton, USA 1960
Livio Berruti, Italia 1960
Otis Paul Drayton, USA 19621
20,3 Henry Carr, USA 19631
20,2 Henry Carr, USA 19641
20,0 Tommie Smith, USA 19661
19,8 Tommie Smith, USA 1968
Donald Quarrie, Jamaica 1971
Donald Quarrie, Jamaica 1975
Elektronisk tidtaking
19,83 Tommie Smith, USA 1968
19,72 Pietro Mennea, Italia 1979
19,66 Michael Johnson, USA 1996
19,32 Michael Johnson, USA 1996
19,30 Usain Bolt, Jamaica 2008
19,19 Usain Bolt, Jamaica 2009

1 220 yards (201,17 m)

47,8 Maxey Long, USA 19001
47,4 Ted Meredith, USA 19161
47,0 Bud Spencer, USA 1928
46,4 Benjamin Eastman, USA 19321
46,2 William Carr, USA 1932
46,1 Archibald Williams, USA 1936
46,0 Rudolf Harbig, Tyskland 1939
Grover Klemmer, USA 1941
Herbert McKenley, Jamaica 19481
45,9 Herbert McKenley, Jamaica 1948
45,8 George Rhoden, Jamaica 1950
45,4 Louis Jones, USA 1955
45,2 Louis Jones, USA 1956
44,9 Otis Davis, USA 1960
Carl Kaufmann, Vest-Tyskland 1960
Adolph Plummer, USA 19631
Michael Larrabee, USA 1964
44,5 Tommie Smith, USA 1967
44,1 Larry James, USA 1968
43,8 Lee Evans, USA 1968
Elektronisk tidtaking
43,86 Lee Evans, USA 1968
43,29 Butch Reynolds, USA 1988
43,18 Michael Johnson, USA 1999

1 440 yards (402,34 m)

1.51.9 Ted Meredith, USA 1912
1.51,6 Otto Peltzer, Tyskland 19261
1.50,6 Séraphin Martin, Frankrike 1928
1.49,8 Thomas Hampson, Storbritannia 1932
Benjamin Eastman, USA 19341
1.49,7 Glenn Cunningham, USA 1936
1.49,6 Elroy Robinson, USA 19371
1.48,4 Sydney Wooderson, Storbritannia 1938
1.46,6 Rudolf Harbig, Tyskland 1939
1.45,7 Roger Moens, Belgia 1955
1.44,3 Peter Snell, New Zealand 1962
Ralph Doubell, Australia 1968
David Wottle, USA 1972
1.43,7 Marcello Fiasconaro, Italia 1973
1.43,5 Alberto Juantorena, Cuba 1976
1.43,4 Alberto Juantorena, Cuba 1977
1.42,33 Sebastian Coe, Storbritannia 1979
1.41,73 Sebastian Coe, Storbritannia 1981
Wilson Kipketer, Danmark 1997
1.41,24 Wilson Kipketer, Danmark 1997
1.41,11 Wilson Kipketer, Danmark 1997
1.41,09 David Lekuta Rudisha, Kenya 2010
1.41,01 David Lekuta Rudisha, Kenya 2010
1.40,91 David Lekuta Rudisha, Kenya 2012

1 880 yards (804,68 m)

2.32,3 Georg Mickler, Tyskland 1913
2.29,1 Anatole Bolin, Sverige 1918
2,28,6 Sven Lundgren, Sverige 1922
2.26,8 Séraphin Martin, Frankrike 1926
2.25,8 Otto Peltzer, Tyskland 1927
2.23,6 Jules Ladoumègue, Frankrike 1930
2.21,5 Rudolf Harbig, Tyskland 1941
2.21,4 Rune Gustafsson, Sverige 1946
Marcel Hansenne, Frankrike 1948
2.21,3 Olle Åberg, Sverige 1952
2.21,2 Stanislav Jungwirth, Tsjekkoslovakia 1952
2.20,8 Malvin Whitfield, USA 1953
2.20,4 Audun Boysen, Norge 1953
2.19,5 Audun Boysen, Norge 1954
2.19,0 Audun Boysen, Norge 1955
István Rózsavölgyi, Ungarn 1955
2.18,1 Dan Waern, Sverige 1958
2.18,0 Dan Waern, Sverige 1959
2.17,8 Dan Waern, Sverige 1959
2.16,7 Siegfried Valentin, Øst-Tyskland 1960
2.16,6 Peter Snell, New Zealand 1964
2.16,2 Jürgen May, Øst-Tyskland 1965
Franz-Josef Kemper, Vest-Tyskland 1966
2.16,0 Daniel Malan, Sør-Afrika 1973
2.13,9 Rick Wohlhuter, USA 1974
2.13,40 Sebastian Coe, Storbritannia 1980
2.12,18 Sebastian Coe, Storbritannia 1981
2.11,96 Noah Ngeny, Kenya 1999
3.55,8 Abel Kiviat, USA 1912
3.54,7 John Zander, Sverige 1917
3.52,6 Paavo Nurmi, Finland 1924
3.51,0 Otto Peltzer, Tyskland 1926
3.49,2 Jules Ladoumègue, Frankrike 1930
Luigi Beccali, Italia 1933
3.49,0 Luigi Beccali, Italia 1933
3.48,8 William Bonthron, USA 1934
3.47,8 John Lovelock, New Zealand 1936
3.47,6 Gunder Hägg, Sverige 1941
3.45,8 Gunder Hägg, Sverige 1942
3.45,0 Arne Andersson, Sverige. 1943
3.43,0 Gunder Hägg, Sverige 1944
Lennart Strand, Sverige 1947
Werner Lueg, Vest-Tyskland 1952
3.42,8 Wesley Santee, USA 19541
3.41,8 John Landy, Australia 19541
3.40,8 Sándor Iharos, Ungarn 1955
László Tábori, Ungarn 1955
Gunnar Nielsen, Danmark 1955
3.40,6 István Rózsavölgyi, Ungarn 1956
3.40,2 Olavi Salsola, Finland 1957
Olavi Salonen, Finland 1957
3.38,1 Stanislav Jungwirth, Tsjekkoslovakia 1957
3.36,0 Herb Elliott, Australia 1958
3.35,6 Herb Elliott, Australia 1960
3.33,1 Jim Ryun, USA 1967
3.32,2 Filbert Bayi, Tanzania 1974
3.32,1 Sebastian Coe, Storbritannia 1979
Stephen Ovett, Storbritannia 1980
3.31,36 Stephen Ovett, Storbritannia 1980
3.31,24 Sydney Maree, USA 1983
3.30,77 Stephen Ovett, Storbritannia 1983
3.29,67 Steve Cram, Storbritannia 1985
3.29,46 Saïd Aouita, Marokko 1985
3.28,86 Noureddine Morceli, Algerie 1992
3.27,37 Noureddine Morceli, Algerie 1995
3.26,00 Hicham El Guerrouj, Marokko 1998

1 Mellomtid på 1 engelsk mil (1609,34 m)

4.14,4 John Paul Jones, USA 1913
4.12,6 Norman Taber, USA 1915
4.10,4 Paavo Nurmi, Finland 1923
4.09,2 Jules Ladoumègue, Frankrike 1931
4.07,6 John Lovelock, New Zealand 1933
4.06,8 Glenn Cunningham, USA 1934
4.06,4 Sydney Wooderson, Storbritannia 1937
4.06,2 Gunder Hägg, Sverige 1942
Arne Andersson, Sverige. 1942
4.04,6 Gunder Hägg, Sverige 1942
4.02,6 Arne Andersson, Sverige. 1943
4.01,6 Arne Andersson, Sverige 1944
4.01,4 Gunder Hägg, Sverige 1945
3.59,4 Roger Bannister, Storbritannia 1954
3.58,0 John Landy, Australia 1954
3.57,2 Derek Ibottson, Storbritannia 1957
3.54,5 Herb Elliott, Australia 1958
3.54,4 Peter Snell, New Zealand 1962
3.54,1 Peter Snell, New Zealand 1964
3.53,6 Michel Jazy, Frankrike 1965
3.51,3 Jim Ryun, USA 1966
3.51,1 Jim Ryun, USA 1967
3.51,0 Filbert Bayi, Tanzania 1975
3.49,4 John Walker, New Zealand 1975
3.49,0 Sebastian Coe, Storbritannia 1979
3.48,8 Stephen Ovett, Storbritannia 1980
3.48,53 Sebastian Coe, Storbritannia 1981
3.48,40 Stephen Ovett, Storbritannia 1981
3.47,33 Sebastian Coe, Storbritannia 1981
3.46,32 Steve Cram, Storbritannia 1985
3.44,39 Noureddine Morceli, Algerie 1993
3.43,13 Hicham El Guerrouj, Marokko 1999
8.36,8 Hannes Kolehmainen, Finland 1912
8.33,2 John Zander, Sverige 1918
8.28,6 Paavo Nurmi, Finland 1922
8.27,6 Edvin Wide, Sverige 1925
8.25,4 Paavo Nurmi, Finland 1926
8.20,4 Paavo Nurmi, Finland 1926
8.18,8 Janusz Kusocinski, Polen 1932
8.18,4 Henry Nielsen, Danmark 1934
8.14,8 Gunnar Höckert, Finland 1936
8.09,0 Henry Kälarne, Sverige 1940
8.01,2 Gunder Hägg, Sverige 1942
7.58,8 Gaston Reiff, Belgia 1949
7.55,6 Sándor Iharos, Ungarn 1955
Gordon Pirie, Storbritannia 1956
7.52,8 Gordon Pirie, Storbritannia 1956
7.49,2 Michel Jazy, Frankrike 1962
7.49,0 Michel Jazy, Frankrike 1965
7.46,0 Siegfried Herrmann, Øst-Tyskland 1965
7.39,6 Kipchoge Keino, Kenya 1965
7.37,6 Emiel Puttemans, Belgia 1972
7.35,2 Brendan Foster, Storbritannia 1974
7.32,1 Henry Rono, Kenya 1978
7.29,45 Saïd Aouita, Marokko 1989
7.28,96 Moses Kiptanui, Kenya 1992
7.25,11 Noureddine Morceli, Algerie 1994
7.20,67 Daniel Komen, Kenya 1996
14.36,6 Hannes Kolehmainen, Finland 1912
14.35,4 Paavo Nurmi, Finland 1922
14.28,2 Paavo Nurmi, Finland 1924
14.17,0 Lauri Lehtinen, Finland 1932
14.08,8 Taisto Mäki, Finland 1939
13.58,2 Gunder Hägg, Sverige 1942
13.57,2 Emil Zátopek, Tsjekkoslovakia 1954
13.56,6 Vladimir Kuts, Sovjetunionen 1954
13.51,6 Christopher Chataway, Storbritannia 1954
13.51,2 Vladimir Kuts, Sovjetunionen 1954
13.50,8 Sándor Iharos, Ungarn 1955
13.46,8 Vladimir Kuts, Sovjetunionen 1955
13.40,6 Sándor Iharos, Ungarn 1955
13.36,8 Gordon Pirie, Storbritannia 1956
13.35,0 Vladimir Kuts, Sovjetunionen 1957
13.34,8 Ron Clarke, Australia 1965
13.33,6 Ron Clarke, Australia 1965
13.25,8 Ron Clarke, Australia 1965
13.24,2 Kipchoge Keino, Kenya 1965
13.16,6 Ron Clarke, Australia 1966
13.16,4 Lasse Virén, Finland 1972
13.13,0 Emiel Puttemans, Belgia 1972
13.12,9 Dick Quax, New Zealand 1977
13.08,4 Henry Rono, Kenya 1978
13.06,20 Henry Rono, Kenya 1981
13.00,41 David Moorcroft, Storbritannia 1982
13.00,40 Saïd Aouita, Marokko 1985
12.58,39 Saïd Aouita, Marokko 1987
12.56,96 Haile Gebrselassie, Etiopia 1994
12.55,30 Moses Kiptanui, Kenya 1995
12.44,39 Haile Gebrselassie, Etiopia 1995
12.41,86 Haile Gebrselassie, Etiopia 1997
12.39,74 Daniel Komen, Kenya 1997
12.39,36 Haile Gebrselassie, Etiopia 1998
12.37,35 Kenenisa Bekele, Etiopia 2004
30.58,8 Jean Bouin, Frankrike 1911
30.40,2 Paavo Nurmi, Finland 1921
30.35,4 Ville Ritola, Finland 1924
30.23,2 Ville Ritola, Finland 1924
30.06,2 Paavo Nurmi, Finland 1924
30.05,6 Ilmari Salminen, Finland 1937
30.02,0 Taisto Mäki, Finland 1938
29.52,6 Taisto Mäki, Finland 1939
29.35,4 Viljo Heino, Finland 1944
29.28,2 Emil Zátopek, Tsjekkoslovakia 1949
29.27,2 Viljo Heino, Finland 1949
29.21,2 Emil Zátopek, Tsjekkoslovakia 1949
29.02,6 Emil Zátopek, Tsjekkoslovakia 1950
29.01,6 Emil Zátopek, Tsjekkoslovakia 1953
28.54,2 Emil Zátopek, Tsjekkoslovakia 1954
28.42,8 Sándor Iharos, Ungarn 1956
28.30,4 Vladimir Kuts, Sovjetunionen 1956
28.18,8 Pjotr Bolotnikov, Sovjetunionen 1960
28.18,2 Pjotr Bolotnikov, Sovjetunionen 1962
28.15,6 Ron Clarke, Australia 1963
27.39,4 Ron Clarke, Australia 1965
27.38,4 Lasse Virén, Finland 1972
27.30,8 David Bedford, Storbritannia 1973
27.30,5 Samson Kimobwa, Kenya 1977
27.22,4 Henry Rono, Kenya 1978
27.13,81 Fernando Mamede, Portugal 1984
27.08,23 Arturo Barrios, Mexico 1989
27.07,91 Richard Chelimo, Kenya 1993
26.58,38 Yobes Ondieki, Kenya 1993
26.52,23 William Sigei, Kenya 1994
26.43,53 Haile Gebrselassie, Etiopia 1995
26.38,08 Salah Hissou, Marokko 1996
26.31,32 Haile Gebrselassie, Etiopia 1997
26.27,85 Paul Tergat, Kenya 1997
26.22,75 Haile Gebrselassie, Etiopia 1998
26.20,31 Kenenisa Bekele, Etiopia 2004
26.17,53 Kenenisa Bekele, Etiopia 2005
2.55.18 John Hayes, USA 1908
2.52.45 Robert Fowler, USA 1909
2.46.52 James Clark, USA 1909
2.46.04 Albert Raines, USA 1909
2.42.31 Henry Barett, Storbritannia 1909
2.40.34 Thure Johansson, Sverige 1909
2.38.16 Harry Green, Storbritannia 1913
2.36.06 Alexis Ahlgren, Sverige 1913
2.32.35 Hannes Kolehmainen, Finland 1920
2.29.01 Albert Michelsen, USA 1925
2.27.49 Fusashige Suzuki, Japan 1935
2.26.44 Yasuo Ikenaka, Japan 1935
2.26.42 Sohn Kee-Chung, Japan 1 1935
2.25.39 Yun Bok-Suh, Korea 1947
2.20.42 Jim Peters, Storbritannia 1952
2.18.40 Jim Peters, Storbritannia 1953
2.18.34 Jim Peters, Storbritannia 1953
2.17.39 Jim Peters, Storbritannia 1954
2.15.17 Sergej Popov, Sovjetunionen 1958
2.15.16 Abebe Bikila, Etiopia 1960
2.15.15 Toru Terasawa, Japan 1963
2.14.28 Leonard Edelen, USA 1963
2.13.55 Basil Heatley, Storbritannia 1964
2.12.11 Abebe Bikila, Etiopia 1964
2.12.00 Morio Shigematsu, Japan 1965
2.09.36 Derek Clayton, Australia 1967
2.08.34 Derek Clayton, Australia 1969
2.08.18 Robert de Castella, Australia 1981
2.08.05 Steve Jones, Storbritannia 1984
2.07.12 Carlos Lopes, Portugal 1985
2.06.50 Belayneh Densimo, Etiopia 1988
2.06.05 Ronaldo da Costa, Brasil 1998
2.05.42 Khalid Khannouchi, Marokko 1999
2.05.38 Khalid Khannouchi, USA 2002
2.04.55 Paul Tergat, Kenya 2003
2.04.26 Haile Gebrselassie, Etiopia 2007
2.03.59 Haile Gebrselassie, Etiopia 2008
2.03.38 Patrick Makau Musyoki, Kenya 2011
2.03.23 Wilson Kipsang Kiprotich, Kenya 2013
2.02.57 Dennis Kipruto Kimetto, Kenya 2014

1 Egentlig fra Korea, da okkupert av Japan. Japansk navneform er Kitei Son.

15,0 Forrest Smithson, USA 1908
14,8 Earl Thomson, Canada 1920
Sten Pettersson, Sverige 1927
14,6 George Weightman- Smith, Sør-Afrika 1928
14,4 Eric Wennström, Sverige 1929
Bengt Sjöstedt, Finland 1931
Percy Beard, USA 1932
Jack Keller, USA 1932
George Saling, USA 1932
John Morriss, USA 1933
14,3 Percy Beard, USA 1934
14,2 Percy Beard, USA 1934
Alvin Moreau, USA 1935
14,1 Forrest Towns, USA 1936
13,7 Forrest Towns, USA 1936
Fred Wolcott, USA 1941
13,6 Dick Attlesey, USA 1950
13,5 Dick Attlesey, USA 1950
13,4 Jack Davis, USA 1956
13,2 Martin Lauer, Vest-Tyskland 1959
Lee Calhoun, USA 1960
Earl McCullouch, USA 1967
Willie Davenport, USA 1969
Rodney Milburn, USA 1972
13,1 Rodney Milburn, USA 1973
Guy Drut, Frankrike 1975
13,0 Guy Drut, Frankrike 1975
Elektronisk tidtaking
13,24 Rodney Milburn, USA 1972
13,21 Alejandro Casañas, Cuba 1977
13,16 Renaldo Nehemiah, USA 1979
13,00 Renaldo Nehemiah, USA 1979
12,93 Renaldo Nehemiah, USA 1981
12,92 Roger Kingdom, USA 1989
12,91 Colin Jackson, Storbritannia 1993
Liu Xiang, Kina 2004
12,88 Liu Xiang, Kina 2006
12,87 Dayron Robles, Cuba 2008
12,80 Aries Merritt, USA 2012
55,0 Charles Bacon, USA 1908
54,2 John Norton, USA 19201
54,0 Frank Loomis, USA 1920
53,8 Sten Pettersson, Sverige 1925
52,6 John Gibson, USA 19271
52,0 Morgan Taylor, USA 1928
Glenn Hardin, USA 1932
51,8 Glenn Hardin, USA 1934
50,6 Glenn Hardin, USA 1934
50,4 Jurij Litujev, Sovjetunionen 1953
49,5 Glenn Davis, USA 1956
49,2 Glenn Davis, USA 1958
Salvatore Morale, Italia 1962
49,1 Rex Cawley, USA 1964
48,8 Geoffrey Vanderstock, USA 1968
48,1 David Hemery, Storbritannia 1968
Elektronisk tidtaking
47,82 John Akii-Bua, Uganda 1972
47,64 Edwin Moses, USA 1976
47,45 Edwin Moses, USA 1977
47,13 Edwin Moses, USA 1980
47,02 Edwin Moses, USA 1983
46,78 Kevin Young, USA 1992

1 440 yards (402,34 m)

8.49,6 Sándor Rozsnyói, Ungarn 1954
8,47,8 Pentti Karvonen, Finland 1955
8.45,4 Pentti Karvonen, Finland 1955
Vasilij Vlasenko, Sovjetunionen 1955
8.41,2 Jerzy Chromik, Polen 1955
8.40,2 Jerzy Chromik, Polen 1955
8.39,8 Semjon Rsjistsjin, Sovjetunionen 1956
8.35,6 Sándor Rozsnyói, Ungarn 1956
Semjon Rsjistsjin, Sovjetunionen 1958
8.32,0 Jerzy Chromik, Polen 1958
8.31,4 , Polen 1960
8.31,2 Grigorij Taran, Sovjetunionen 1961
8.30,4 Zdzislaw Krzyszkowiak, Polen 1961
8.29,6 Gaston Roelants, Belgia 1963
8.26,4 Gaston Roelants, Belgia 1965
8.24,2 Jouko Kuha, Finland 1968
8.22,2 Vladimir Dudin, Sovjetunionen 1969
8.22,0 Kerry O'Brien, Australia 1970
8.20,8 Anders Gärderud, Sverige 1972
8.19,8 Benjamin Jipcho, Kenya 1973
8.14,0 Benjamin Jipcho, Kenya 1973
8.10,4 Anders Gärderud, Sverige 1975
8.09,8 Anders Gärderud, Sverige 1975
8.08,0 Anders Gärderud, Sverige 1976
8.05.04 Henry Rono, Kenya 1978
8.05,35 Peter Koech, Kenya 1989
8.02,08 Moses Kiptanui, Kenya 1992
7.59,18 Moses Kiptanui, Kenya 1995
7.59,08 Wilson Boit Kipketer, Kenya 1997
7.55,72 Bernard Barmasai, Kenya 1997
7.55,28 Brahim Boulami, Marokko 2001
7.53,63 Said Saaeed Shaheen, Qatar 2004
42,3 Tyskland 1912
42,2 USA 1920
42,0 Storbritannia 1924
Nederland 1924
41,0 USA 1924
Newark AC, USA 19271
Eintracht Frankfurt, Tyskland 1928
USA 1928
40,8 Tyskland 1928
SC Charlottenburg, Tyskland 1929
Univ. of Southern California, USA 19311
40,6 Tyskland 1932
40,0 USA 1932
39,8 USA 1936
39,5 USA 1956
Vest-Tyskland 1958
Vest-Tyskland 1960
39,1 USA 1961
39,0 USA 1964
38,6 Univ. of South California, USA 19671
Jamaica 1968
38,3 Jamaica 1968
38,2 USA 1968
USA 1972
Elektronisk tidtaking
38,19 USA 1972
38,03 USA 1977
37,86 USA 1983
37,83 USA 1984
37,79 Frankrike 1990
Santa Monica TC, USA 1991
37,67 USA 1991
37,50 USA 1991
37,40 USA 1992
USA 1993
37,10 Jamaica 2008
37,04 Jamaica 2011
36,84 Jamaica 2012

1 4x110 yards (402,34 m)

3.18,2 Irish-American AC, USA 19111
3.16,6 USA 1912
3.16,0 USA 1924
3.14,2 USA 1928
3.13,4 USA 19281
3.12,6 Stanford Univ., USA 19311
3.08,2 USA 1932
3.03,9 Jamaica 1952
3.02,2 USA 1960
3.00,7 USA 1964
2.59,6 USA 1966
2.56,16 USA 1968
USA 1988
2.55,74 USA 1992
2.54,29 USA 1993

1 4x440 yards (1609,36 m)

2,00 George Horine, USA 1912
2,01 Edward Beeson, USA 1914
2,03 Harold Osborn, USA 1924
2,04 Walter Marty, USA 1933
2,06 Walter Marty, USA 1934
2,07 Cornelius Johnson, USA 1936
David Albritton, USA 1936
2,09 Melvin Walker, USA 1937
2,11 Lester Steers, USA 1941
2,12 Walter Davis, USA 1953
2,15 Charles Dumas, USA 1956
2,17 John Thomas, USA 1960
2,18 John Thomas, USA 1960
2,22 John Thomas, USA 1960
2,23 Valerij Brumel, Sovjetunionen 1961
2,24 Valerij Brumel, Sovjetunionen 1961
2,25 Valerij Brumel, Sovjetunionen 1961
2,26 Valerij Brumel, Sovjetunionen 1962
2,27 Valerij Brumel, Sovjetunionen 1962
2,28 Valerij Brumel, Sovjetunionen 1963
2,29 Patrick Matzdorf, USA 1971
2,30 Dwight Stones, USA 1973
2,31 Dwight Stones, USA 1976
2,32 Dwight Stones, USA 1976
2,33 Vladimir Jastsjenko, Sovjetunionen 1977
2,34 Vladimir Jastsjenko, Sovjetunionen 1978
2,35 Jacek Wszola, Polen 1980
Dietmar Mögenburg, Vest-Tyskland 1980
2,36 Gerd Wessig, Øst-Tyskland 1980
2,37 Zhu Jianhua, Kina 1983
2,38 Zhu Jianhua, Kina 1983
2,39 Zhu Jianhua, Kina 1984
2,40 Rudolf Povarnitsyn, Sovjetunionen 1985
2,41 Igor Paklin, Sovjetunionen 1985
2,42 Patrik Sjöberg, Sverige 1987
2,43 Javier Sotomayor, Cuba 1988
2,44 Javier Sotomayor, Cuba 1989
2,45 Javier Sotomayor, Cuba 1993
7,61 Peter O'Connor, Irland 1901
7,69 Edward Gourdin, USA 1921
7,76 Robert LeGendre, USA 1924
7,89 William DeHart Hubbard, USA 1925
7,90 Edward Hamm, USA 1928
7,93 Silvio Cator, Haiti 1928
7,98 Chuhei Nambu, Japan 1931
8,13 Jesse Owens, USA 1935
8,21 Ralph Boston, USA 1960
8,24 Ralph Boston, USA 1961
8,28 Ralph Boston, USA 1961
8,31 Igor Ter-Ovanesjan, Sovjetunionen 1962
Ralph Boston, USA 1964
8,34 Ralph Boston, USA 1964
8,35 Ralph Boston, USA 1965
Igor Ter-Ovanesjan, Sovjetunionen 1967
8,90 Bob Beamon, USA 1968
8,95 Mike Powell, USA 1991
4,02 Marc Wright, USA 1912
4,09 Frank Foss, USA 1920
4,12 Charles Hoff, Norge 1922
4,21 Charles Hoff, Norge 1923
4,23 Charles Hoff, Norge 1925
4,25 Charles Hoff, Norge 1925
4,27 Sabin Carr, USA 1927
4,30 Lee Barnes, USA 1928
4,37 William Graber, USA 1932
4,39 Keith Brown, USA 1935
4,43 George Varoff, USA 1936
4,54 William Sefton, USA 1937
Earle Meadows, USA 1937
4,60 Cornelius Warmerdam, USA 1940
4,72 Cornelius Warmerdam, USA 1941
4,77 Cornelius Warmerdam, USA 1942
4,78 Robert Gutowski, USA 1957
4,80 Donald Bragg, USA 1960
4,83 George Davies, USA 1961
4,89 John Uelses, USA 1962
4,93 Dave Tork, USA 1962
4,94 Pentti Nikula, Finland 1962
5,00 Brian Sternberg, USA 1963
5,08 Brian Sternberg, USA 1963
5,13 John Pennel, USA 1963
5,20 John Pennel, USA 1963
5,23 Fred Hansen, USA 1964
5,28 Fred Hansen, USA 1964
5,32 Robert Seagren, USA 1966
5,34 John Pennel, USA 1966
5,36 Robert Seagren, USA 1967
5,38 Paul Wilson, USA 1967
5,41 Robert Seagren, USA 1968
5,44 John Pennel, USA 1969
5,45 Wolfgang Nordwig, Øst-Tyskland 1970
5,46 Wolfgang Nordwig, Øst-Tyskland 1970
5,49 Christos Papanikolaou, Hellas 1970
5,51 Kjell Isaksson, Sverige 1972
5,54 Kjell Isaksson, Sverige 1972
5,55 Kjell Isaksson, Sverige 1972
5,63 Robert Seagren, USA 1972
5,65 David Roberts, USA 1975
5,67 Earl Bell, USA 1976
5,70 David Roberts, USA 1976
5,72 Wladyslaw Kozakiewicz, Polen 1980
5,75 Thierry Vigneron, Frankrike 1980
5,78 Wladyslaw Kozakiewicz, Polen 1980
5,80 Thierry Vigneron, Frankrike 1981
5,81 Vladimir Poljakov, Sovjetunionen 1981
5,82 Pierre Quinon, Frankrike 1983
5,83 Thierry Vigneron, Frankrike 1983
5,85 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1984
5,88 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1984
5,90 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1984
5,91 Thierry Vigneron, Frankrike 1984
5,94 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1984
6,00 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1985
6,01 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1986
6,03 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1987
6,05 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1988
6,06 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1988
6,07 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1991
6,08 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1991
6,09 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1991
6,10 Sergej Bubka, Sovjetunionen 1991
6,11 Sergej Bubka, Ukraina 1992
6,12 Sergej Bubka, Ukraina 1992
6,13 Sergej Bubka, Ukraina 1992

6,14

6,15

Sergej Bubka, Ukraina

Renaud Lavillenie, Frankrike1

199

2014

1 innendørs

15,52 Daniel Ahearn, USA 1911
Nick Winter, Australia 1924
15,58 Mikio Oda, Japan 1931
15,72 Chuhei Nambu, Japan 1932
15,78 Jack Metcalfe, Australia 1935
16,00 Naoto Tajima, Japan 1936
Adhemar Ferreira da Silva, Brasil 1950
16,01 Adhemar Ferreira da Silva, Brasil 1951
16,12 Adhemar Ferreira da Silva, Brasil 1952
16,22 Adhemar Ferreira da Silva, Brasil 1952
16,23 Leonid Stsjerbakov, Sovjetunionen 1953
16,56 Adhemar Ferreira da Silva, Brasil 1955
16,59 Oleg Rjakhovskij, Sovjetunionen 1958
16,70 Oleg Fedosejev, Sovjetunionen 1959
17,03 Józef Schmidt, Polen 1960
17,10 Giuseppe Gentile, Italia 1968
17,22 Giuseppe Gentile, Italia 1968
17,23 Viktor Sanejev, Sovjetunionen 1968
17,27 Nelson Prudencio, Brasil 1968
17,39 Viktor Sanejev, Sovjetunionen 1968
17,40 Pedro Pérez, Cuba 1971
17,44 Viktor Sanejev, Sovjetunionen 1972
17,89 João Carlos de Oliveira, Brasil 1975
17,97 Willie Banks, USA 1985
17,98 Jonathan Edwards, Storbritannia 1995
18,16 Jonathan Edwards, Storbritannia 1995
18,29 Jonathan Edwards, Storbritannia 1995
15,54 Ralph Rose, USA 1909
15,79 Emil Hirschfeld, Tyskland 1928
15,87 John Kuck, USA 1928
16,04 Emil Hirschfeld, Tyskland 1928
František Douda, Tsjekkoslovakia 1931
16,05 Zygmunt Heljasz, Polen 1932
16,16 Leo Sexton, USA 1932
16,20 František Douda, Tsjekkoslovakia 1932
16,48 John Lyman, USA 1934
16,80 Jack Torrance, USA 1934
16,89 Jack Torrance, USA 1934
17,40 Jack Torrance, USA 1934
17,68 Charles Fonville, USA 1948
17,79 James Fuchs, USA 1949
17,82 James Fuchs, USA 1950
17,90 James Fuchs, USA 1950
17,95 James Fuchs, USA 1950
18,00 Parry O'Brien, USA 1953
18,04 Parry O'Brien, USA 1953
18,42 Parry O'Brien, USA 1954
18,43 Parry O'Brien, USA 1954
18,54 Parry O'Brien, USA 1954
18,62 Parry O'Brien, USA 1956
18,69 Parry O'Brien, USA 1956
19,06 Parry O'Brien, USA 1956
19,25 Parry O'Brien, USA 1956
Dallas Long, USA 1959
19,30 Parry O'Brien, USA 1959
19,38 Dallas Long, USA 1960
19,45 William Nieder, USA 1960
19,67 Dallas Long, USA 1960
19,99 William Nieder, USA 1960
20,06 William Nieder, USA 1960
20,08 Dallas Long, USA 1962
20,10 Dallas Long, USA 1964
20,20 Dallas Long, USA 1964
20,68 Dallas Long, USA 1964
21,52 Randy Matson, USA 1965
21,78 Randy Matson, USA 1967
21,82 Allan Feuerbach, USA 1973
21,85 Terry Albritton, USA 1976
22,00 Aleksandr Barysjnikov, Sovjetunionen 1976
22,15 Udo Beyer, Øst-Tyskland 1978
22,22 Udo Beyer, Øst-Tyskland 1983
22,62 Ulf Timmermann, Øst-Tyskland 1985
22,64 Udo Beyer, Øst-Tyskland 1986
22,72 Alessandro Andrei, Italia 1987
22,84 Alessandro Andrei, Italia 1987
22,91 Alessandro Andrei, Italia 1987
23,06 Ulf Timmermann, Øst-Tyskland 1988
23,12 Randy Barnes, USA 1990
47,58 James Duncan, USA 1912
47,61 Thomas Lieb, USA 1924
47,89 Glenn Hartranft, USA 1925
48,20 Bud Houser, USA 1926
49,90 Eric Krenz, USA 1929
51,03 Eric Krenz, USA 1930
51,73 Paul Jessup, USA 1930
52,42 Harald Andersson, Sverige 1934
53,10 Willi Schröder, Tyskland 1935
53,26 Archie Harris, USA 1941
53,34 Adolfo Consolini, Italia 1941
54,23 Adolfo Consolini, Italia 1946
54,93 Robert Fitch, USA 1946
55,33 Adolfo Consolini, Italia 1948
56,46 Fortune Gordien, USA 1949
56,97 Fortune Gordien, USA 1949
57,93 Simeon Iness, USA 1953
58,10 Fortune Gordien, USA 1953
59,28 Fortune Gordien, USA 1953
59,91 Edmund Piatkowski, Polen 1959
Richard Babka, USA 1960
60,56 Jay Silvester, USA 1961
60,72 Jay Silvester, USA 1961
61,10 Al Oerter, USA 1962
61,64 Vladimir Trusenjev, Sovjetunionen 1962
62,45 Al Oerter, USA 1962
62,62 Al Oerter, USA 1963
62,94 Al Oerter, USA 1964
64,55 Ludvík Danek, Tsjekkoslovakia 1964
65,22 Ludvík Danek, Tsjekkoslovakia 1965
66,54 Jay Silvester, USA 1968
68,40 Jay Silvester, USA 1968
Ricky Bruch, Sverige 1972
68,48 John Van Reenen, Sør-Afrika 1975
69,08 John Powell, USA 1975
69,18 Mac Wilkins, USA 1976
69,80 Mac Wilkins, USA 1976
70,24 Mac Wilkins, USA 1976
70,86 Mac Wilkins, USA 1976
71,16 Wolfgang Schmidt, Øst-Tyskland 1978
71,86 Jurij Dumtsjev, Sovjetunionen 1983
74,08 Jürgen Schult, Øst-Tyskland 1986
62,32 Eric Lemming, Sverige 1912
66,10 Jonni Myyrä, Finland 1919
66,62 Gunnar Lindström, Sverige 1924
69,88 Eino Penttilä, Finland 1927
71,01 Erik Lundqvist, Sverige 1928
71,57 Matti Järvinen, Finland 1930
71,70 Matti Järvinen, Finland 1930
71,88 Matti Järvinen, Finland 1930
72,93 Matti Järvinen, Finland 1930
74,02 Matti Järvinen, Finland 1932
74,28 Matti Järvinen, Finland 1933
74,61 Matti Järvinen, Finland 1933
76,10 Matti Järvinen, Finland 1933
76,66 Matti Järvinen, Finland 1934
77,23 Matti Järvinen, Finland 1936
77,87 Yrjö Nikkanen, Finland 1938
78,70 Yrjö Nikkanen, Finland 1938
80,41 Bud Held, USA 1953
81,75 Bud Held, USA 1955
83,56 Soini Nikkinen, Finland 1956
83,66 Janusz Sidlo, Polen 1956
85,71 Egil Danielsen, Norge 1956
86,04 Albert Cantello, USA 1959
86,74 Carlo Lievore, Italia 1961
87,12 Terje Pedersen, Norge 1964
91,72 Terje Pedersen, Norge 1964
91,98 Jānis Lūsis, Sovjetunionen 1968
92,70 Jorma Kinnunen, Finland 1969
93,80 Jānis Lūsis, Sovjetunionen 1972
94,08 Klaus Wolfermann, Vest-Tyskland 1973
94,58 Miklós Németh, Ungarn 1976
96,72 Ferenc Paragi, Ungarn 1980
99,72 Tom Petranoff, USA 1983
104,80 Uwe Hohn, Øst-Tyskland 1984
Ny spydtype
85,74 Klaus Tafelmeier, Vest-Tyskland 1986
87,66 Jan Železný, Tsjekkoslovakia 1987
89,10 Patrik Bodén, Sverige 1990
89,58 Steve Backley, Storbritannia 1990
91,46 Steve Backley, Storbritannia 1992
95,54 Jan Železný, Tsjekkia 1993
95,66 Jan Železný, Tsjekkia 1993
98,48 Jan Železný, Tsjekkia 1996
57,77 Patrick Ryan, USA 1913
59,00 Erwin Blask, Tyskland 1938
59,02 Imre Németh, Ungarn 1948
59,57 Imre Németh, Ungarn 1949
59,88 Imre Németh, Ungarn 1950
60,34 József Csérmák, Ungarn 1952
61,25 Sverre Strandli, Norge 1952
62,36 Sverre Strandli, Norge 1953
63,34 Mikhail Krivonosov, Sovjetunionen 1954
64,05 Stanislav Njenasjev, Sovjetunionen 1954
64,33 Mikhail Krivonosov, Sovjetunionen 1955
64,52 Mikhail Krivonosov, Sovjetunionen 1955
65,85 Mikhail Krivonosov, Sovjetunionen 1956
66,38 Mikhail Krivonosov, Sovjetunionen 1956
67,32 Mikhail Krivonosov, Sovjetunionen 1956
68,54 Harold Connolly, USA 1956
68,68 Harold Connolly, USA 1958
70,33 Harold Connolly, USA 1960
70,67 Harold Connolly, USA 1962
71,06 Harold Connolly, USA 1965
71,26 Harold Connolly, USA 1965
73,74 Gyula Zsivótzky, Ungarn 1965
73,76 Gyula Zsivótzky, Ungarn 1968
74,52 Romuald Klim, Sovjetunionen 1969
74,68 Anatolij Bondartsjuk, Sovjetunionen 1969
75,48 Anatolij Bondartsjuk, Sovjetunionen 1969
76,40 Walter Schmidt, Vest-Tyskland 1971
76,60 Reinhard Theimer, Øst-Tyskland 1974
76,66 Aleksej Spiridonov, Sovjetunionen 1974
76,70 Karl-Hans Riehm, Vest-Tyskland 1975
77,56 Karl-Hans Riehm, Vest-Tyskland 1975
78,50 Karl-Hans Riehm, Vest-Tyskland 1975
79,30 Walter Schmidt, Vest-Tyskland 1975
80,14 Boris Sajtsjuk, Sovjetunionen 1978
80,32 Karl-Hans Riehm, Vest-Tyskland 1978
80,38 Jurij Sedykh, Sovjetunionen 1980
80,46 Jüri Tamm, Sovjetunionen 1980
80,64 Jurij Sedykh, Sovjetunionen 1980
81,66 Sergej Litvinov, Sovjetunionen 1980
81,80 Jurij Sedykh, Sovjetunionen 1980
83,98 Sergej Litvinov, Sovjetunionen 1982
84,14 Sergej Litvinov, Sovjetunionen 1983
86,34 Jurij Sedykh, Sovjetunionen 1984
86,66 Jurij Sedykh, Sovjetunionen 1986
86,74 Jurij Sedykh, Sovjetunionen 1986
6087 Aleksander Klumberg, Estland 1922
6476 Harold Osborn, USA 1924
6460 Paavo Yrjölä, Finland 1926
6566 Paavo Yrjölä, Finland 1927
6587 Paavo Yrjölä, Finland 1928
6865 Akilles Järvinen, Finland 1930
6736 James Bausch, USA 1932
7147 Hans-Heinrich Sievert, Tyskland 1934
7254 Glenn Morris, USA 1936
7287 Bob Mathias, USA 1950
7592 Bob Mathias, USA 1952
7608 Rafer Johnson, USA 1955
7653 Vasilij Kusnetsov, Sovjetunionen 1958
7789 Rafer Johnson, USA 1958
7839 Vasilij Kusnetsov, Sovjetunionen 1959
7982 Rafer Johnson, USA 1960
8049 Philip Mulkey, USA 1961
8009 Yang Chuan-Kwang, Taiwan 1963
8119 Russell Hodge, USA 1966
8234 Kurt Bendlin, Vest-Tyskland 1967
8309 Bill Toomey, USA 1969
8466 Nikolaj Avilov, Sovjetunionen 1972
8429 Bruce Jenner, USA 1975
8456 Bruce Jenner, USA 1976
8634 Bruce Jenner, USA 1976
8648 Daley Thompson, Storbritannia 1980
8667 Guido Kratschmer, Vest-Tyskland 1980
8730 Daley Thompson, Storbritannia 1982
8741 Jürgen Hingsen, Vest-Tyskland 1982
8774 Daley Thompson, Storbritannia 1982
8825 Jürgen Hingsen, Vest-Tyskland 1983
8832 Jürgen Hingsen, Vest-Tyskland 1984
8847 Daley Thompson, Storbritannia 1984
8891 Dan O'Brien, USA 1992
8994 Tomáš Dvořák, Tsjekkia 1999
9026 Roman Šebrle, Tsjekkia 2001
9039 Ashton Eaton, USA 2012

1 Alle rekorder er omregnet etter nyeste poengtabell (1985)

11,7 Stanislawa Walasiewicz, Polen 1934
11,6 Helen Stephens, USA 1935
Stanislawa Walasiewicz, Polen 1937
11,5 Fanny Blankers-Koen, Nederland 1948
Marjorie Jackson, Australia 1952
11,4 Marjorie Jackson, Australia 1952
11,3 Shirley Strickland, Australia 1955
Vera Krepkina, Sovjetunionen 1958
Wilma Rudolph, USA 1960
11,2 Wilma Rudolph, USA 1961
Wyomia Tyus, USA 1964
11,1 Irena Kirszenstein, Polen 1965
Wyomia Tyus, USA 1965
Barbara Ferrell, USA 1967
Ljudmila Samotesova, Sovjetunionen 1968
Irena Szewinska (Kirszenstein), Polen 1968
11,0 Wyomia Tyus, USA 1968
Chi Cheng, Taiwan 1970
Renate Meissner, Øst-Tyskland 1970
Renate Stecher (Meissner), Øst-Tyskland 1971
Renate Stecher, Øst-Tyskland 1972
Ellen Stropahl, Øst-Tyskland 1972
Eva Glesková, Tsjekkoslovakia 1972
10,9 Renate Stecher, Øst-Tyskland 1973
10,8 Renate Stecher, Øst-Tyskland 1973
Elektronisk tidtaking
11,08 Wyomia Tyus, USA 1968
11,07 Renate Stecher, Øst-Tyskland 1972
11,04 Inge Helten, Vest-Tyskland 1976
11,01 Annegret Richter, Vest-Tyskland 1976
10,88 Marlies Oelsner, Øst-Tyskland 1977
Marlies Göhr (Oelsner), Øst-Tyskland 1982
10,81 Marlies Göhr, Øst-Tyskland 1983
10,79 Evelyn Ashford, USA 1983
10,76 Evelyn Ashford, USA 1984
10,49 Florence Griffith-Joyner, USA 1988
23,6 Stanislawa Walasiewicz, Polen 1935
Marjorie Jackson, Australia 1952
23,4 Marjorie Jackson, Australia 1952
23,2 Betty Cuthbert, Australia 1956
Betty Cuthbert, Australia 19601
22,9 Wilma Rudolph, USA 1960
Margaret Burvill, Australia 19641
22,7 Irena Kirszenstein, Polen 1965
22,5 Irena Szewinska (Kirszenstein), Polen 1968
22,4 Chi Cheng, Taiwan 1970
Renate Stecher, Øst-Tyskland 1972
22,1 Renate Stecher, Øst-Tyskland 1973
Elektronisk tidtaking
22,21 Irena Szewinska, Polen 1974
22,06 Marita Koch, Øst-Tyskland 1978
22,02 Marita Koch, Øst-Tyskland 1979
21,71 Marita Koch, Øst-Tyskland 1979
Marita Koch, Øst-Tyskland 1984
Heike Drechsler, Øst-Tyskland 1986
21,56 Florence Griffith-Joyner, USA 1988
21,34 Florence Griffith-Joyner, USA 1988

1 220 yards (201,17 m)

57,0 Marlene Mathews, Australia 19571
Marise Chamberlain, New Zealand 19571
56,3 Nancy Boyle, Australia 19571
55,2 Polina Lasareva, Sovjetunionen 1957
54,0 Maria Itkina, Sovjetunionen 1957
53,6 Maria Itkina, Sovjetunionen 1957
53,4 Maria Itkina, Sovjetunionen 1959
Maria Itkina, Sovjetunionen 1962
51,9 Sin Kim Dan, Nord-Korea 1962
51,7 Nicole Duclos, Frankrike 1969
Colette Besson, Frankrike 1969
51,0 Marilyn Neufville, Jamaica 1970
Monika Zehrt, Øst-Tyskland 1972
49,9 Irena Szewinska, Polen 1974
Elektronisk tidtaking
50,14 Riita Salin, Finland 1974
49,77 Christina Brehmer, Øst-Tyskland 1976
49,75 Irena Szewinska, Polen 1976
49,29 Irena Szewinska, Polen 1976
49,19 Marita Koch, Øst-Tyskland 1978
49,03 Marita Koch, Øst-Tyskland 1978
48,94 Marita Koch, Øst-Tyskland 1978
48,89 Marita Koch, Øst-Tyskland 1979
48,60 Marita Koch, Øst-Tyskland 1979
48,16 Marita Koch, Øst-Tyskland 1982
47,99 Jarmila Kratochvílová, Tsjekkoslovakia 1983
47,60 Marita Koch, Øst-Tyskland 1985

1 440 yards (402,34 m)

2.16,8 Lina Radke, Tyskland 1928
2.15,9 Anna Larsson, Sverige 1944
2.14,8 Anna Larsson, Sverige 1945
2.13,8 Anna Larsson, Sverige 1945
2.13,0 Jevdokija Vasiljeva, Sovjetunionen 1950
2.12,2 Valentina Pomogajeva, Sovjetunionen 1951
2.12,0 Nina Pletneva, Sovjetunionen 1951
2.08,5 Nina Pletneva, Sovjetunionen 1952
2.07,3 Nina Otkalenko (Pletneva), Sovjetunionen 1953
2.06,6 Nina Otkalenko, Sovjetunionen 1954
2.05,0 Nina Otkalenko, Sovjetunionen 1955
2.04,3 Ljudmila Sjevtsova, Sovjetunionen 1960
2.01,2 Dixie Willis, Australia 1962
2.01,1 Ann Packer, Storbritannia 1964
2.01,0 Judy Pollock, Australia 1967
2.00,5 Vera Nikolic, Jugoslavia 1968
1.58,5 Hildegard Falck, Vest-Tyskland 1971
1.57,5 Svetla Slateva, Bulgaria 1973
1.56,0 Valentina Gerasimova, Sovjetunionen 1976
1.54,9 Tatjana Kasankina, Sovjetunionen 1976
Nadesjda Olisarenko, Sovjetunionen 1980
1.53,43 Nadesjda Olisarenko, Sovjetunionen 1980
1.53,28 Jarmila Kratochvílová, Tsjekkoslovakia 1983
2.35,9 Gunhild Hoffmeister, Øst-Tyskland 1972
2.35,0 Karin Krebs, Øst-Tyskland 1974
2.33,6 Nikolina Sjtereva, Bulgaria 1976
2.32,8 Tamara Sorokina, Sovjetunionen 1976
2.32,0 Ulrike Bruns, Øst-Tyskland 1978
2.30,67 Christine Wachtel, Øst-Tyskland 1990
2.29,34 Maria Mutola, Mosambik 1995
2.28,98 Svetlana Masterkova, Russland 1996
4.17,3 Anne Smith, Storbritannia 1967
4.15,6 Maria Gommers, Nederland 1967
4.12,4 Paola Pigni, Italia 1969
4.10,7 Jaroslava Jehlicková, Tsjekkoslovakia 1969
4.09,6 Karin Burneleit, Øst-Tyskland 1971
4.06,9 Ljudmila Bragina, Sovjetunionen 1972
4.06,5 Ljudmila Bragina, Sovjetunionen 1972
4.05,1 Ljudmila Bragina, Sovjetunionen 1972
4.01,4 Ljudmila Bragina, Sovjetunionen 1972
3.56,0 Tatjana Kasankina, Sovjetunionen 1976
3.55,0 Tatjana Kasankina, Sovjetunionen 1980
3.52,47 Tatjana Kasankina, Sovjetunionen 1980
3.50,46 Qu Junxia, Kina 1993
4.37,0 Anne Smith, Storbritannia 1967
4.36,8 Maria Gommers, Nederland 1969
4.35,3 Ellen Tittel, Vest-Tyskland 1971
4.29,5 Paola Cacchi (Pigni), Italia 1973
4.23,8 Natalia Marasescu, Romania 1977
4.22,1 Natalia Marasescu, Romania 1979
4.21,68 Mary Decker, USA 1980
4.20,89 Ljudmila Veselkova, Sovjetunionen 1981
4.18,08 Mary Decker, USA 1982
4.17,44 Maricica Puica, Romania 1982
4.16,71 Mary Slaney (Decker), USA 1985
4.15,61 Paula Ivan, Romania 1989
4.12,56 Svetlana Masterkova, Russland 1996
8.52,8 Ljudmila Bragina, Sovjetunionen 1974
8.46,6 Grete Waitz, Norge 1975
8.45,4 Grete Waitz, Norge 1976
8.27,12 Ljudmila Bragina, Sovjetunionen 1976
8.26,78 Svetlana Ulmasova, Sovjetunionen 1982
8.22,62 Tatjana Kasankina, Sovjetunionen 1984
8.22,06 Zhang Linli, Kina 1993
8.12,19 Wang Junxia, Kina 1993
8.06,11 Wang Junxia, Kina 1993
15.14,51 Paula Fudge, Storbritannia 1981
15.13,22 Anne Audain, New Zealand 1982
15.08,26 Mary Decker, USA 1982
14.58,89 Ingrid Kristiansen, Norge 1984
14.48,07 Zola Budd, Storbritannia 1985
14.37,33 Ingrid Kristiansen, Norge 1986
14.36,45 Fernanda Ribeiro, Portugal 1995
14.31,27 Dong Yanmei, Kina 1997
14.28,09 Jiang Bo, Kina 1997
14.24,68 Elvan Abeylegesse, Tyrkia 2004
14.24,53 Meseret Defar, Etiopia 2006
14.16,63 Meseret Defar, Etiopia 2007
14.11,15 Tirunesh Dibaba, Etiopia 2008
32.17,19 Jelena Sipatova, Sovjetunionen 1981
31.35,3 Mary Decker, USA 1982
31.35,01 Ljudmila Baranova, Sovjetunionen 1983
31.27,58 Raisa Sadrejdinova, Sovjetunionen 1983
31.13,78 Olga Bondarenko, Sovjetunionen 1984
30.59,42 Ingrid Kristiansen, Norge 1985
30.13,74 Ingrid Kristiansen, Norge 1986
29.31,78 Wang Junxia, Kina 1993
3.27.45 Dale Greig, Storbritannia 1964
3.19.33 Mildred Sampson, New Zealand 1964
3.15.22 Maureen Wilton, Canada 1967
3.07.26 Anni Pede, Vest-Tyskland 1967
3.02.53 Caroline Walker, USA 1970
3.01.42 Elizabeth Bonner, USA 1971
2.55.22 Elizabeth Bonner, USA 1971
2.49.40 Cheryl Bridges, USA 1971
2.46.36 Michiko Gorman, USA 1973
2.46.24 Chantal Langlace, Frankrike 1974
2.43.54 Jacqueline Hansen, USA 1974
2.42.24 Liane Winter, Vest-Tyskland 1975
2.40.15 Christa Vahlensieck, Vest-Tyskland 1975
2.38.19 Jacqueline Hansen, USA 1975
2.35.15 Chantal Langlace, Frankrike 1977
2.34.47 Christa Vahlensieck, Vest-Tyskland 1977
2.32.29 Grete Waitz, Norge 1978
2.27.32 Grete Waitz, Norge 1979
2.25.41 Grete Waitz, Norge 1980
2.25.28 Grete Waitz, Norge 1983
2.22.43 Joan Benoit, USA 1983
2.21.06 Ingrid Kristiansen, Norge 1985
2.20.47 Tegla Loroupe, Kenya 1998
2.20.43 Tegla Loroupe, Kenya 1999
2.19.46 Naoko Takahashi, Japan 2001
2.18.47 Catherina Ndereba, Kenya 2001
2.17.18 Paula Radcliffe, Storbritannia 2002
2.15.25 Paula Radcliffe, Storbritannia 2003
13,3 Karin Balzer, Øst-Tyskland 1969
Teresa Sukniewicz, Polen 1969
13,0 Karin Balzer, Øst-Tyskland 1969
12,9 Karin Balzer, Øst-Tyskland 1969
12,8 Teresa Sukniewicz, Polen 1970
Chi Cheng, Taiwan 1970
12,7 Karin Balzer, Øst-Tyskland 1970
Teresa Sukniewicz, Polen 1970
Karin Balzer, Øst-Tyskland 1971
12,6 Karin Balzer, Øst-Tyskland 1971
12,5 Anneliese Ehrhardt, Øst-Tyskland 1972
Pamela Ryan, Australia 1972
12,3 Anneliese Ehrhardt, Øst-Tyskland 1973
Elektronisk tidtaking
12,59 Anneliese Ehrhardt, Øst-Tyskland 1972
12,48 Grazyna Rabsztyn, Polen 1978
12,36 Grazyna Rabsztyn, Polen 1980
12,35 Jordanka Donkova, Bulgaria 1986
12,29 Jordanka Donkova, Bulgaria 1986
12,26 Jordanka Donkova, Bulgaria 1986
12,25 Ginka Sagortsjeva, Bulgaria 1987
12,21 Jordanka Donkova, Bulgaria 1988
56,51 Krystyna Kacperczyk, Polen 1974
55,74 Tatjana Storosjeva, Sovjetunionen 1977
55,63 Karin Rossley, Øst-Tyskland 1977
55,44 Krystyna Kacperczyk, Polen 1978
55,31 Tatjana Selentsova, Sovjetunionen 1978
54,89 Tatjana Selentsova, Sovjetunionen 1978
54,78 Marina Makejeva, Sovjetunionen 1979
54,28 Karin Rossley, Øst-Tyskland 1980
54,02 Anna Ambrasiené, Sovjetunionen 1983
53,58 Margarita Ponomarjeva, Sovjetunionen 1984
53,55 Sabine Busch, Øst-Tyskland 1985
53,32 Marina Stepanova (Makejeva), Sovjetunionen 1986
52,94 Marina Stepanova, Sovjetunionen 1986
52,74 Sally Gunnell, Storbritannia 1993
52,61 Kim Batten, USA 1995
52,34 Julija Petsjenkina, Russland 2003
9.55,28 Daniela Petrescu, Romania 1998
9.48,88 Jelena Motalova, Russland 1999
9.43,64 Cristina Casandra, Romania 2000
9.40,20 Cristina Casandra, Romania 2000
9.25,31 Justyna Bak, Polen 2001
9,22,29 Justyna Bak, Polen 2002
9.21,72 Alesja Turova, Hviterussland 2002
9.16,51 Alesja Turova, Hviterussland 2002
9.08,33 Gulnara Samitova, Russland 2003
9.01,59 Gulnara Samitova, Russland 2004
8.58,81 Gulnara Galkina (Samitova), Russland 2008
46,4 Tyskland 1936
46,1 Australia 1952
45,9 USA 1952
Vest-Tyskland 1952
45,6 Sovjetunionen 1953
Sovjetunionen 1955
45,2 Sovjetunionen 1956
45,1 Tyskland 1956
44,9 Australia 1956
Tyskland 1956
44,5 Australia 1956
44,4 USA 1960
44,3 USA 1961
43,9 USA 1964
Sovjetunionen 1968
43,6 Sovjetunionen 1968
43,4 USA 1968
Nederland 1968
42,8 USA 1968
Vest-Tyskland 1972
42,6 Øst-Tyskland 1973
Øst-Tyskland 1974
Elektronisk tidtaking
42,51 Øst-Tyskland 1974
42,50 Øst-Tyskland 1976
42,27 Øst-Tyskland 1978
42,10 Øst-Tyskland 1979
42,09 Øst-Tyskland 1979
Øst-Tyskland 1980
41,85 Øst-Tyskland 1980
41,60 Øst-Tyskland 1980
41,53 Øst-Tyskland 1983
41,37 Øst-Tyskland 1985
40,82 USA 2012
3.47,4 Moskva, Sovjetunionen 1969
3.43,2 Latvia, Sovjetunionen 1969
3.37,6 Storbritannia 1969
3.34,2 Frankrike 1969
3.33,9 Vest-Tyskland 1969
3.30,8 Storbritannia 1969
Frankrike 1969
3.29,3 Øst-Tyskland 1971
3.28,8 Øst-Tyskland 1972
3.28,5 Øst-Tyskland 1972
3.23,0 Øst-Tyskland 1972
3.19,23 Øst-Tyskland 1976
3.19,04 Øst-Tyskland 1982
3.15,92 Øst-Tyskland 1984
3.15,17 Sovjetunionen 1988
1,65 Jean Shiley, USA 1932
Mildred Didrikson, USA 1932
1,66 Dorothy Odam, Storbritannia 1939
Esther Van Heerden, Sør-Afrika 1941
Ilsebill Pfenning, Sveits 1941
1,71 Fanny Blankers-Koen, Nederland 1943
1,72 Sheila Lerwill, Storbritannia 1951
1,73 Aleksandra Tsjudina, Sovjetunionen 1954
1,74 Thelma Hopkins, Storbritannia 1956
1,75 Jolanda Balas, Romania 1956
1,76 Mildred McDaniel, USA 1956
Jolanda Balas, Romania 1957
1,77 Chen Feng-Jung, Kina 1957
1,78 Jolanda Balas, Romania 1958
1,80 Jolanda Balas, Romania 1958
1,81 Jolanda Balas, Romania 1958
1,82 Jolanda Balas, Romania 1958
1,83 Jolanda Balas, Romania 1958
1,84 Jolanda Balas, Romania 1959
1,85 Jolanda Balas, Romania 1960
1,86 Jolanda Balas, Romania 1960
1,87 Jolanda Balas, Romania 1961
1,88 Jolanda Balas, Romania 1961
1,90 Jolanda Balas, Romania 1961
1,91 Jolanda Balas, Romania 1961
1,92 Ilona Gusenbauer, Østerrike 1971
Ulrike Meyfarth, Vest-Tyskland 1972
1,94 Jordanka Blagojeva, Bulgaria 1972
Rosemarie Witschas, Øst-Tyskland 1974
1,95 Rosemarie Witschas, Øst-Tyskland 1974
1,96 Rosemarie Ackermann (Witschas), Øst-Tyskland 1976
Rosemarie Ackermann, Øst-Tyskland 1977
1,97 Rosemarie Ackermann, Øst-Tyskland 1977
2,00 Rosemarie Ackermann, Øst-Tyskland 1977
2,01 Sara Simeoni, Italia 1978
2,02 Ulrike Meyfarth, Vest-Tyskland 1982
2,03 Ulrike Meyfarth, Vest-Tyskland 1983
Tamara Bykova, Sovjetunionen 1983
2,04 Tamara Bykova, Sovjetunionen 1983
2,05 Tamara Bykova, Sovjetunionen 1984
2,07 Ljudmila Andonova, Bulgaria 1984
Stefka Kostadinova, Bulgaria 1986
2,08 Stefka Kostadinova, Bulgaria 1986
2,09 Stefka Kostadinova, Bulgaria 1987
5,98 Kinue Hitomi, Japan 1928
6,12 Christel Schulz, Tyskland 1939
6,25 Fanny Blankers-Koen, Nederland 1943
6,28 Yvette Williams, New Zealand 1954
Galina Vinogradova, Sovjetunionen 1955
6,31 Galina Vinogradova, Sovjetunionen 1955
6,35 Elzbieta Krzesinska, Polen 1956
6,40 Hildrun Claus, Øst-Tyskland 1960
6,42 Hildrun Claus, Øst-Tyskland 1961
6,48 Tatjana Stsjelkanova, Sovjetunionen 1961
6,53 Tatjana Stsjelkanova, Sovjetunionen 1962
6,70 Tatjana Stsjelkanova, Sovjetunionen 1964
6,76 Mary Rand, Storbritannia 1964
6,82 Viorica Viscopoleanu, Romania 1968
6,84 Heidemarie Rosendahl, Vest-Tyskland 1970
6,92 Angela Voigt, Øst-Tyskland 1976
6,99 Sigrun Siegl, Øst-Tyskland 1976
7,07 Vilma Bardauskiene, Sovjetunionen 1978
7,09 Vilma Bardauskiene, Sovjetunionen 1978
7,15 Anisoara Cusmir, Romania 1982
7,20 Valeria Ionescu, Romania 1982
7,21 Anisoara Stanciu (Cusmir), Romania 1983
7,27 Anisoara Stanciu, Romania 1983
7,43 Anisoara Stanciu, Romania 1983
7,44 Heike Drechsler, Øst-Tyskland 1985
7,45 Heike Drechsler, Øst-Tyskland 1986
Jackie Joyner-Kersee, USA 1987
Galina Tsjistjakova, Sovjetunionen 1988
7,52 Galina Tsjistjakova, Sovjetunionen 1988
4,05 Zhang Chunzhen, Kina 1991
4,05 Sun Caiyun, Kina 1992
4,11 Sun Caiyun, Kina 1993
4,12 Sun Caiyun, Kina 1994
Daniela Bártová, Tsjekkia 1995
4,13 Daniela Bártová, Tsjekkia 1995
4,14 Daniela Bártová, Tsjekkia 1995
4,15 Daniela Bártová, Tsjekkia 1995
4,16 Daniela Bártová, Tsjekkia 1995
4,17 Daniela Bártová, Tsjekkia 1995
4,18 Andrea Müller, Tyskland 1995
4,20 Daniela Bártová, Tsjekkia 1995
4,21 Daniela Bártová, Tsjekkia 1995
4,22 Daniela Bártová, Tsjekkia 1995
4,23 Sun Caiyun, Kina 1995
4,25 Emma George, Australia 1995
4,28 Emma George, Australia 1995
4,41 Emma George, Australia 1996
4,42 Emma George, Australia 1996
4,45 Emma George, Australia 1996
4,50 Emma George, Australia 1997
4,55 Emma George, Australia 1997
4,57 Emma George, Australia 1998
4,58 Emma George, Australia 1998
4,59 Emma George, Australia 1998
4,60 Emma George, Australia 1999
Stacy Dragila, USA 1999
Stacy Dragila, USA 2000
4,62 Stacy Dragila, USA 2000
4,63 Stacy Dragila, USA 2000
4,70 Stacy Dragila, USA 2001
4,71 Stacy Dragila, USA 2001
4,81 Stacy Dragila, USA 2001
4,82 Jelena Isinbajeva, Russland 2003
4,83 Stacy Dragila, USA 2004
Jelena Isinbajeva, Russland 2004
4,85 Svetlana Feofanova, Russland 2004
4,87 Jelena Isinbajeva, Russland 2004
4,88 Svetlana Feofanova, Russland 2004
4,89 Jelena Isinbajeva, Russland 2004
4,90 Jelena Isinbajeva, Russland 2004
4,91 Jelena Isinbajeva, Russland 2004
4,92 Jelena Isinbajeva, Russland 2004
4,93 Jelena Isinbajeva, Russland 2005
4,95 Jelena Isinbajeva, Russland 2005
4,96 Jelena Isinbajeva, Russland 2005
5,00 Jelena Isinbajeva, Russland 2005
5,01 Jelena Isinbajeva, Russland 2005
5,03 Jelena Isinbajeva, Russland 2008
5,04 Jelena Isinbajeva, Russland 2008
5,05 Jelena Isinbajeva, Russland 2008
5,06 Jelena Isinbajeva, Russland 2009
14,54 Li Huirong, Kina 1990
14,95 Inessa Kravets, Ukraina 1992
14,97 Jolanda Tsjen, Russland 1993
15,09 Ana Birjukova, Russland 1993
15,50 Inessa Kravets, Ukraina 1995
14,38 Gisela Mauermayer, Tyskland 1934
14,59 Tatjana Sevrjukova, Sovjetunionen 1948
14,86 Klavdija Totsjenova, Sovjetunionen 1949
15,02 Anna Andrejeva, Sovjetunionen 1950
15,28 Galina Sybina, Sovjetunionen 1952
15,37 Galina Sybina, Sovjetunionen 1952
15,42 Galina Sybina, Sovjetunionen 1952
16,20 Galina Sybina, Sovjetunionen 1953
16,28 Galina Sybina, Sovjetunionen 1954
16,29 Galina Sybina, Sovjetunionen 1955
16,67 Galina Sybina, Sovjetunionen 1955
16,76 Galina Sybina, Sovjetunionen 1956
17,25 Tamara Press, Sovjetunionen 1959
17,42 Tamara Press, Sovjetunionen 1960
17,78 Tamara Press, Sovjetunionen 1960
18,55 Tamara Press, Sovjetunionen 1962
18,59 Tamara Press, Sovjetunionen 1965
18,67 Nadesjda Tsjisjova, Sovjetunionen 1968
18,87 Margitta Gummel, Øst-Tyskland 1968
19,07 Margitta Gummel, Øst-Tyskland 1968
19,61 Margitta Gummel, Øst-Tyskland 1968
19,72 Nadesjda Tsjisjova, Sovjetunionen 1969
20,09 Nadesjda Tsjisjova, Sovjetunionen 1969
20,10 Margitta Gummel, Øst-Tyskland 1969
Nadesjda Tsjisjova, Sovjetunionen 1969
20,43 Nadesjda Tsjisjova, Sovjetunionen 1969
Nadesjda Tsjisjova, Sovjetunionen 1971
20,63 Nadesjda Tsjisjova, Sovjetunionen 1972
21,03 Nadesjda Tsjisjova, Sovjetunionen 1972
21,20 Nadesjda Tsjisjova, Sovjetunionen 1973
21,60 Marianne Adam, Øst-Tyskland 1975
21,67 Marianne Adam, Øst-Tyskland 1976
21,87 Ivanka Khristova, Bulgaria 1976
21,89 Ivanka Khristova, Bulgaria 1976
21,99 Helena Fibingerová, Tsjekkoslovakia 1976
22,32 Helena Fibingerová, Tsjekkoslovakia 1977
22,36 Ilona Slupianek, Øst-Tyskland 1980
22,45 Ilona Slupianek, Øst-Tyskland 1980
22,53 Natalja Lisovskaja, Sovjetunionen 1984
22,60 Natalja Lisovskaja, Sovjetunionen 1987
22,63 Natalja Lisovskaja, Sovjetunionen 1987
48,31 Gisela Mauermayer, Tyskland 1936
53,25 Nina Dumbadse, Sovjetunionen 1948
53,37 Nina Dumbadse, Sovjetunionen 1951
53,61 Nina Romasjkova, Sovjetunionen 1952
57,04 Nina Dumbadse, Sovjetunionen 1952
57,15 Tamara Press, Sovjetunionen 1960
57,43 Tamara Press, Sovjetunionen 1961
58,06 Tamara Press, Sovjetunionen 1961
58,98 Tamara Press, Sovjetunionen 1961
59,29 Tamara Press, Sovjetunionen 1963
59,70 Tamara Press, Sovjetunionen 1965
61,26 Liesel Westermann, Vest-Tyskland 1967
61,64 Christine Spielberg, Øst-Tyskland 1968
62,54 Liesel Westermann, Vest-Tyskland 1968
62,70 Liesel Westermann, Vest-Tyskland 1969
63,96 Liesel Westermann, Vest-Tyskland 1969
64,22 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1971
64,88 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1971
65,42 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1972
65,48 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1972
66,76 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1972
67,32 Argentina Menis, Romania 1972
67,44 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1973
67,58 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1973
69,48 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1973
69,90 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1974
70,20 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1975
70,50 Fajna Melnik, Sovjetunionen 1976
70,72 Evelin Jahl, Øst-Tyskland 1978
71,50 Evelin Jahl, Øst-Tyskland 1980
71,80 Maria Petkova, Bulgaria 1980
73,26 Galina Savinkova, Sovjetunionen 1983
73,36 Irina Meszynski, Øst-Tyskland 1984
74,56 Zdenka Šilhavá, Tsjekkoslovakia 1984
76,80 Gabriele Reinsch, Øst-Tyskland 1988
46,745 Nan Gindele, USA 1932
47,24 Anneliese Steinheuer, Tyskland 1942
48,21 Herma Bauma, Østerrike 1947
48,63 Herma Bauma, Østerrike 1948
49,59 Natalja Smirnitskaja, Sovjetunionen 1949
53,41 Natalja Smirnitskaja, Sovjetunionen 1949
53,56 Nadesjda Konjajeva, Sovjetunionen 1954
55,11 Nadesjda Konjajeva, Sovjetunionen 1954
55,48 Nadesjda Konjajeva, Sovjetunionen 1954
55,73 Dana Zátopková, Tsjekkoslovakia 1958
57,40 Anna Pazera, Australia 1958
57,49 Birute Kalediené, Sovjetunionen 1958
57,92 Elvira Osolina, Sovjetunionen 1960
59,55 Elvira Osolina, Sovjetunionen 1960
59,78 Elvira Osolina, Sovjetunionen 1963
62,40 Jelena Gortsjakova, Sovjetunionen 1964
62,70 Ewa Gryziecka, Polen 1972
65,06 Ruth Fuchs, Øst-Tyskland 1972
66,10 Ruth Fuchs, Øst-Tyskland 1973
67,22 Ruth Fuchs, Øst-Tyskland 1974
69,12 Ruth Fuchs, Øst-Tyskland 1976
69,32 Kathy Schmidt, USA 1977
69,52 Ruth Fuchs, Øst-Tyskland 1979
69,96 Ruth Fuchs, Øst-Tyskland 1980
70,08 Tatjana Birjulina, Sovjetunionen 1980
71,88 Antoaneta Todorova, Bulgaria 1981
72,40 Tiina Lillak, Finland 1982
74,20 Sofia Sakorafa, Hellas 1982
74,76 Tiina Lillak, Finland 1983
75,26 Petra Felke, Øst-Tyskland 1985
75,40 Petra Felke, Øst-Tyskland 1985
77,44 Fatima Whitbread, Storbritannia 1986
78,90 Petra Felke, Øst-Tyskland 1987
80,00 Petra Felke, Øst-Tyskland 1988
Ny spydtype
67,09 Mirela Manjani-Tzelili, Hellas 1999
68,22 Trine Hattestad, Norge 2000
69,48 Trine Hattestad, Norge 2000
71,54 Osleidys Menendez, Cuba 2001
71,70 Osleidys Menendez, Cuba 2005
72,28 Barbora Špotáková, Tsjekkia 2008
66,84 Olga Kusenkova, Sovjetunionen 1994
66,86 Mihaela Melinte, Romania 1995
67,08 Olga Kusenkova, Russland 1995
68,14 Olga Kusenkova, Russland 1995
68,16 Olga Kusenkova, Russland 1995
69,00 Mihaela Melinte, Romania 1997
69,58 Mihaela Melinte, Romania 1997
71,22 Olga Kusenkova, Russland 1997
73,10 Olga Kusenkova, Russland 1997
73,14 Mihaela Melinte, Romania 1997
73,80 Olga Kusenkova, Russland 1998
75,29 Mihaela Melinte, Romania 1999
75,97 Mihaela Melinte, Romania 1999
76,07 Mihaela Melinte, Romania 1999
77,06 Tatjana Lysenko, Russland 2005
77,26 Gulfija Khanafajeva, Russland 2006
77,41 Tatjana Lysenko, Russland 2006
77,80 Tatjana Lysenko, Russland 2006
77,96 Anita Włodarczyk, Polen 2009
78,30 Anita Włodarczyk, Polen 2010
79,42 Betty Heidler, Tyskland 2011
79,58 Anita Wlodarczyk, Polen 2014
6788 Ramona Neubert, Øst-Tyskland 1981
6845 Ramona Neubert, Øst-Tyskland 1982
6935 Ramona Neubert, Øst-Tyskland 1983
6946 Sabine Paetz, Øst-Tyskland 1984
7148 Jackie Joyner-Kersee, USA 1986
7161 Jackie Joyner-Kersee, USA 1986
7215 Jackie Joyner-Kersee, USA 1988
7291 Jackie Joyner-Kersee, USA 1988

1 Alle rekorder er omregnet etter nyeste poengtabell (1985)

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.