Oversikt over OL-gull og VM-vinnere i skiskyting. Skiskyting har blitt arrangert i vinter-OL fra 1960, men da med kun én øvelse, 20 km for herrer. For kvinner er skiskyting arrangert fra vinter-OL i 1992.
skiskyting - olympiske mestere og verdensmestere
Menn
Menn, 20 km
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1958 | VM | Adolf Wiklund, Sverige |
1959 | VM | Vladimir Melanin, Sovjetunionen |
1960 | OL | Klas Lestander, Sverige |
1961 | VM | Kalevi Huuskonen, Finland |
1962 | VM | Vladimir Melanin, Sovjetunionen |
1963 | VM | Vladimir Melanin, Sovjetunionen |
1964 | OL | Vladimir Melanin, Sovjetunionen |
1965 | VM | Olav Jordet, Norge |
1966 | VM | Jon Istad, Norge |
1967 | VM | Viktor Mamatov, Sovjetunionen |
1968 | OL | Magnar Solberg, Norge |
1969 | VM | Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen |
1970 | VM | Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen |
1971 | VM | Dieter Speer, Øst-Tyskland |
1972 | OL | Magnar Solberg, Norge |
1973 | VM | Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen |
1974 | VM | Juhani Suutarinen, Finland |
1975 | VM | Heikki Ikola, Finland |
1976 | OL | Nikolaj Kruglov, Sovjetunionen |
1977 | VM | Heikki Ikola, Finland |
1978 | VM | Odd Lirhus, Norge |
1979 | VM | Klaus Siebert, Øst-Tyskland |
1980 | OL | Anatolij Aljabjev, Sovjetunionen |
1981 | VM | Heikki Ikola, Finland |
1982 | VM | Frank Ullrich, Øst-Tyskland |
1983 | VM | Frank Ullrich, Øst-Tyskland |
1984 | OL | Peter Angerer, Vest-Tyskland |
1985 | VM | Jurij Kasjkarov, Sovjetunionen |
1986 | VM | Valerij Medvedtsev, Sovjetunionen |
1987 | VM | Frank-Peter Roetsch, Øst-Tyskland |
1988 | OL | Frank-Peter Roetsch, Øst-Tyskland |
1989 | VM | Eirik Kvalfoss, Norge |
1990 | VM | Valerij Medvedtsev, Sovjetunionen |
1991 | VM | Mark Kirchner, Tyskland |
1992 | OL | Jevgenij Redkin, Sovjetunionen (SUS) |
1993 | VM | Andreas Zingerle, Italia |
1994 | OL | Sergej Tarasov, Russland |
1995 | VM | Tomasz Sikora, Polen |
1996 | VM | Sergej Tarasov, Russland |
1997 | VM | Ricco Gross, Tyskland |
1998 | OL | Halvard Hanevold, Norge |
1999 | VM | Sven Fischer, Tyskland |
2000 | VM | Wolfgang Rottmann, Østerrike |
2001 | VM | Paavo Puurunen, Finland |
2002 | OL | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2003 | VM | Halvard Hanevold, Norge |
2004 | VM | Raphaël Poirée, Frankrike |
2005 | VM | Roman Dostal, Tsjekkia |
2006 | OL | Michael Greis, Tyskland |
2007 | VM | Raphaël Poirée, Frankrike |
2008 | VM | Emil Hegle Svendsen, Norge |
2009 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2010 | OL | Emil Hegle Svendsen, Norge |
2011 | VM | Tarjei Bø, Norge |
2012 | VM | Jakov Fak, Slovenia |
2013 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2014 | OL | Martin Fourcade, Frankrike |
2015 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2016 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2017 | VM | Lowell Bailey, USA |
2018 | OL | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2019 | VM | Arnd Peiffer, Tyskland |
2020 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2021 | VM | Sturla Holm Lægreid, Norge |
2022 | OL | Quentin Fillon Maillet, Frankrike |
2023 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2024 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
Menn, 10 km sprint
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1974 | VM | Juhani Suutarinen, Finland |
1975 | VM | Nikolaj Kruglov, Sovjetunionen |
1976 | VM | Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen |
1977 | VM | Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen |
1978 | VM | Frank Ullrich, Øst-Tyskland |
1979 | VM | Frank Ullrich, Øst-Tyskland |
1980 | OL | Frank Ullrich, Øst-Tyskland |
1981 | VM | Frank Ullrich, Øst-Tyskland |
1982 | VM | Eirik Kvalfoss, Norge |
1983 | VM | Eirik Kvalfoss, Norge |
1984 | OL | Eirik Kvalfoss, Norge |
1985 | VM | Frank-Peter Roetsch, Øst-Tyskland |
1986 | VM | Valerij Medvedtsev, Sovjetunionen |
1987 | VM | Frank-Peter Roetsch, Øst-Tyskland |
1988 | OL | Frank-Peter Roetsch, Øst-Tyskland |
1989 | VM | Frank Luck, Øst-Tyskland |
1990 | VM | Mark Kirchner, Øst-Tyskland |
1991 | VM | Mark Kirchner, Tyskland |
1992 | OL | Mark Kirchner, Tyskland |
1993 | VM | Mark Kirchner, Tyskland |
1994 | OL | Sergej Tsjepikov, Russland |
1995 | VM | Patrice Bailly-Salins, Frankrike |
1996 | VM | Vladimir Dratsjev, Russland |
1997 | VM | Wilfried Pallhuber, Italia |
1998 | OL | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
1999 | VM | Frank Luck, Tyskland |
2000 | VM | Frode Andresen, Norge |
2001 | VM | Pavel Rostovtsev, Russland |
2002 | OL | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2003 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2004 | VM | Raphaël Poirée, Frankrike |
2005 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2006 | OL | Sven Fischer, Tyskland |
2007 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2008 | VM | Maksim Tsjudov, Russland |
2009 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2010 | OL | Vincent Jay, Frankrike |
2011 | VM | Arnd Peiffer, Tyskland |
2012 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2013 | VM | Emil Hegle Svendsen, Norge |
2014 | OL | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2015 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2016 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2017 | VM | Benedikt Doll, Tyskland |
2018 | OL | Arnd Peiffer, Tyskland |
2019 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2020 | VM | Aleksandr Loginov, Russland |
2021 | VM | Martin Ponsiluoma, Sverige |
2022 | OL | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2023 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2024 | VM | Sturla Holm Lægreid, Norge |
Menn, 12,5 km jaktstart
Sammenlagt 10 og 12,5 km.
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1997 | VM | Viktor Majgurov, Russland |
1998 | VM | Vladimir Dratsjev, Russland |
1999 | VM | Ricco Gross, Tyskland |
2000 | VM | Frank Luck, Tyskland |
2001 | VM | Pavel Rostovtsev, Russland |
2002 | OL | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2003 | VM | Ricco Gross, Tyskland |
2004 | VM | Ricco Gross, Tyskland |
2005 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2006 | OL | Vincent Defrasne, Frankrike |
2007 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2008 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2009 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2010 | OL | Björn Ferry, Sverige |
2011 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2012 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2013 | VM | Emil Hegle Svendsen, Norge |
2014 | OL | Martin Fourcade, Frankrike |
2015 | VM | Erik Lesser, Tyskland |
2016 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2017 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2018 | OL | Martin Fourcade, Frankrike |
2019 | VM | Dmytro Pidrutsjnyj, Ukraina |
2020 | VM | Emilien Jacquelin, Frankrike |
2021 | VM | Emilien Jacquelin, Frankrike |
2022 | OL | Quentin Fillon Maillet, Frankrike |
2023 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2024 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
Menn, 15 km fellesstart
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1999 | VM | Sven Fischer, Tyskland |
2000 | VM | Raphaël Poirée, Frankrike |
2001 | VM | Raphaël Poirée, Frankrike |
2002 | VM | Raphaël Poirée, Frankrike |
2003 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2004 | VM | Raphaël Poirée, Frankrike |
2005 | VM | Ole Einar Bjørndalen, Norge |
2006 | OL | Michael Greis, Tyskland |
2007 | VM | Michael Greis, Tyskland |
2008 | VM | Emil Hegle Svendsen, Norge |
2009 | VM | Dominik Landertinger, Østerrike |
2010 | OL | Jevgenij Ustjugov, Russland |
2011 | VM | Emil Hegle Svendsen, Norge |
2012 | VM | Martin Fourcade, Frankrike |
2013 | VM | Tarjei Bø, Norge |
2014 | OL | Emil Hegle Svendsen, Norge |
2015 | VM | Jakov Fak, Slovenia |
2016 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2017 | VM | Simon Schempp, Tyskland |
2018 | OL | Martin Fourcade, Frankrike |
2019 | VM | Dominik Windisch, Italia |
2020 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2021 | VM | Sturla Holm Lægreid, Norge |
2022 | OL | Johannes Thingnes Bø, Norge |
2023 | VM | Sebastian Samuelsson, Sverige |
2024 | VM | Johannes Thingnes Bø, Norge |
Menn, stafett
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1966 | VM | Norge |
1967 | VM | Norge |
1968 | OL | Sovjetunionen |
1969 | VM | Sovjetunionen |
1970 | VM | Sovjetunionen |
1971 | VM | Sovjetunionen |
1972 | OL | Sovjetunionen |
1973 | VM | Sovjetunionen |
1974 | VM | Sovjetunionen |
1975 | VM | Finland |
1976 | OL | Sovjetunionen |
1977 | VM | Sovjetunionen |
1978 | VM | Øst-Tyskland |
1979 | VM | Øst-Tyskland |
1980 | OL | Sovjetunionen |
1981 | VM | Øst-Tyskland |
1982 | VM | Øst-Tyskland |
1983 | VM | Sovjetunionen |
1984 | OL | Sovjetunionen |
1985 | VM | Sovjetunionen |
1986 | VM | Sovjetunionen |
1987 | VM | Øst-Tyskland |
1988 | OL | Sovjetunionen |
1989 | VM | Øst-Tyskland |
1990 | VM | Italia |
1991 | VM | Tyskland |
1992 | OL | Tyskland |
1993 | VM | Italia |
1994 | OL | Tyskland |
1995 | VM | Tyskland |
1996 | VM | Russland |
1997 | VM | Tyskland |
1998 | OL | Tyskland |
1999 | VM | Hviterussland |
2000 | VM | Russland |
2001 | VM | Frankrike |
2002 | OL | Norge |
2003 | VM | Tyskland |
2004 | VM | Tyskland |
2005 | VM | Norge |
2006 | OL | Tyskland |
2007 | VM | Russland |
2008 | VM | Russland |
2009 | VM | Norge |
2010 | OL | Norge |
2011 | VM | Norge |
2012 | VM | Norge |
2013 | VM | Norge |
2014 | OL | Russland |
2015 | VM | Tyskland |
2016 | VM | Norge |
2017 | VM | Russland |
2018 | OL | Sverige |
2019 | VM | Norge |
2020 | VM | Frankrike |
2021 | VM | Norge |
2022 | OL | Norge |
2023 | VM | Frankrike |
2024 | VM | Sverige |
Menn, lagkonkurranse
Lagkonkurranse var VM- og NM-øvelse for begge kjønn mellom 1989 og 1998.
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1989 | VM | Sovjetunionen |
1990 | VM | Øst-Tyskland |
1991 | VM | Italia |
1992 | VM | Sovjetunionen (SUS) |
1993 | VM | Tyskland |
1994 | VM | Italia |
1995 | VM | Norge |
1996 | VM | Hviterussland |
1997 | VM | Hviterussland |
1998 | VM | Norge |
Kvinner
Kvinner, 10 km
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1984 | VM | Venera Tsjernitsjova, Sovjetunionen |
1985 | VM | Kaija Parve, Sovjetunionen |
1986 | VM | Eva Korpela, Sverige |
1987 | VM | Sanna Grønlid, Norge |
1988 | VM | Anne Elvebakk, Norge |
Kvinner, 15 km
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1989 | VM | Petra Schaaf, Vest-Tyskland |
1990 | VM | Svetlana Davidova, Sovjetunionen |
1991 | VM | Petra Schaaf, Tyskland |
1992 | OL | Antje Misersky, Tyskland |
1993 | VM | Petra Schaaf, Tyskland |
1994 | OL | Myriam Bédard, Canada |
1995 | VM | Corinne Niogret, Frankrike |
1996 | VM | Emanuelle Claret, Frankrike |
1997 | VM | Magdalena Forsberg, Sverige |
1998 | OL | Jekaterina Dafovska, Bulgaria |
1999 | VM | Olena Zubrilova, Ukraina |
2000 | VM | Corinne Niogret, Frankrike |
2001 | VM | Magdalena Forsberg, Sverige |
2002 | OL | Andrea Henkel, Tyskland |
2003 | VM | Katerina Holubcova, Tsjekkia |
2004 | VM | Olga Pyleva, Russland |
2005 | VM | Andrea Henkel, Tyskland |
2006 | OL | Svetlana Isjmuratova, Russland |
2007 | VM | Linda Grubben, Norge |
2008 | VM | Jekaterina Jurijeva, Russland |
2009 | VM | Kati Wilhelm, Tyskland |
2010 | OL | Tora Berger, Norge |
2011 | VM | Helena Ekholm (Jonsson), Sverige |
2012 | VM | Tora Berger, Norge |
2013 | VM | Tora Berger, Norge |
2014 | OL | Darja Domratsjeva, Hviterussland |
2015 | VM | Jekaterina Jurlova, Russland |
2016 | VM | Marie Dorin-Habert, Frankrike |
2017 | VM | Laura Dahlmeier, Tyskland |
2018 | OL | Hanna Öberg, Sverige |
2019 | VM | Hanna Öberg, Sverige |
2020 | VM | Dorothea Wierer, Italia |
2021 | VM | Marketa Davidova, Tsjekkia |
2022 | OL | Denise Herrmann, Tyskland |
2023 | VM | Hanna Öberg, Sverige |
2024 | VM | Lisa Vittozzi, Italia |
Kvinner, 5 km sprint
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1984 | VM | Venera Tsjernitsjova, Sovjetunionen |
1985 | VM | Sanna Grønlid, Norge |
1986 | VM | Kaija Parve, Sovjetunionen |
1987 | VM | Jelena Golovina, Sovjetunionen |
1988 | VM | Petra Schaaf, Vest-Tyskland |
Kvinner, 7,5 km sprint
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1989 | VM | Anne Elvebakk, Norge |
1990 | VM | Anne Elvebakk, Norge |
1991 | VM | Grete Ingeborg Nykkelmo, Norge |
1992 | OL | Anfisa Reztsova, Sovjetunionen (SUS) |
1993 | VM | Myriam Bédard, Canada |
1994 | OL | Myriam Bédard, Canada |
1995 | VM | Anne Briand, Frankrike |
1996 | VM | Olga Romasko, Russland |
1997 | VM | Olga Romasko, Russland |
1998 | OL | Galina Kukleva, Russland |
1999 | VM | Martina Zellner, Tyskland |
2000 | VM | Liv Grete Skjelbreid, Norge |
2001 | VM | Kati Wilhelm, Tyskland |
2002 | OL | Kati Wilhelm, Tyskland |
2003 | VM | Sylvie Becaert, Frankrike |
2004 | VM | Liv Grete Skjelbreid, Norge |
2005 | VM | Uschi Disl, Tyskland |
2006 | OL | Florence Baverel-Robert, Frankrike |
2007 | VM | Magdalena Neuner, Tyskland |
2008 | VM | Andrea Henkel, Tyskland |
2009 | VM | Kati Wilhelm, Tyskland |
2010 | OL | Anastazia Kuzmina, Slovakia |
2011 | VM | Magdalena Neuner, Tyskland |
2012 | VM | Magdalena Neuner, Tyskland |
2013 | VM | Olena Pidhrusjna, Ukraina |
2014 | OL | Anastasija Kuzmina, Slovakia |
2015 | VM | Marie Dorin-Habert, Frankrike |
2016 | VM | Tiril Eckhoff, Norge |
2017 | VM | Gabriela Koukalova, Tsjekkia |
2018 | OL | Laura Dahlmeier, Tyskland |
2019 | VM | Anastasija Kuzmina, Slovakia |
2020 | VM | Marte Olsbu Røiseland, Norge |
2021 | VM | Tiril Eckhoff, Norge |
2022 | OL | Marte Olsbu Røiseland, Norge |
2023 | VM | Denise Herrmann-Wick, Tyskland |
2024 | VM | Julia Simon, Frankrike |
SUS = Samveldet av uavhengige stater
Kvinner, 10 km jaktstart
Sammenlagt 7,5 og 10 km.
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1997 | VM | Magdalena Forsberg, Sverige |
1998 | VM | Magdalena Forsberg, Sverige |
1999 | VM | Olena Zubrilova, Ukraina |
2000 | VM | Magdalena Forsberg, Sverige |
2001 | VM | Liv Grete Skjelbreid Poirée, Norge |
2002 | OL | Olga Pyleva, Russland |
2003 | VM | Martina Glagow, Tyskland og Sandrine Bailly, Frankrike |
2004 | VM | Liv Grete Skjelbreid Poirée, Norge |
2005 | VM | Uschi Disl, Tyskland |
2006 | OL | Kati Wilhelm, Tyskland |
2007 | VM | Magdalena Neuner, Tyskland |
2008 | VM | Andrea Henkel, Tyskland |
2009 | VM | Helena Jonsson, Sverige |
2010 | OL | Magdalena Neuner, Tyskland |
2011 | VM | Kaisa Mäkäräinen, Finland |
2012 | VM | Darja Domratsjeva, Hviterussland |
2013 | VM | Tora Berger, Norge |
2014 | OL | Darja Domratsjeva, Hviterussland |
2015 | VM | Marie Dorin-Habert, Frankrike |
2016 | VM | Laura Dahlmeier, Tyskland |
2017 | VM | Laura Dahlmeier, Tyskland |
2018 | OL | Laura Dahlmeier, Tyskland |
2019 | VM | Denise Herrmann, Tyskland |
2020 | VM | Dorothea Wierer, Italia |
2021 | VM | Tiril Eckhoff, Norge |
2022 | OL | Marte Olsbu Røiseland, Norge |
2023 | VM | Julia Simon, Frankrike |
2024 | VM | Julia Simon, Frankrike |
Kvinner, 12,5 km fellesstart
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1999 | VM | Olena Zubrilova, Ukraina |
2000 | VM | Liv Grete Skjelbreid, Norge |
2001 | VM | Magdalena Forsberg, Sverige |
2002 | VM | Olena Zubrilova, Ukraina |
2003 | VM | Albina Akhatova, Russland |
2004 | VM | Liv Grete Skjelbreid Poirée, Norge |
2005 | VM | Gro Marit Istad Kristiansen, Norge |
2006 | OL | Anna Carin Olofsson, Sverige |
2007 | VM | Andrea Henkel, Tyskland |
2008 | VM | Magdalena Neuner, Tyskland |
2009 | VM | Olga Zajtseva, Russland |
2010 | OL | Magdalena Neuner, Tyskland |
2011 | VM | Magdalena Neuner, Tyskland |
2012 | VM | Tora Berger, Norge |
2013 | VM | Darja Domratsjeva, Hviterussland |
2014 | OL | Darja Domratsjeva, Hviterussland |
2015 | VM | Valj Semerenko, Ukraina |
2016 | VM | Marie Dorin-Habert, Frankrike |
2017 | VM | Laura Dahlmeier, Tyskland |
2018 | OL | Anastasija Kuzmina, Slovakia |
2019 | VM | Dorothea Wierer, Italia |
2020 | VM | Marte Olsbu Røiseland, Norge |
2021 | VM | Lisa Theresa Hauser, Østerrike |
2022 | OL | Justine Braisaz-Bouchet, Frankrike |
2023 | VM | Hanna Öberg, Sverige |
2024 | VM | Justine Braisaz-Bouchet, Frankrike |
Kvinner, stafett
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1984 | VM | Sovjetunionen |
1985 | VM | Sovjetunionen |
1986 | VM | Sovjetunionen |
1987 | VM | Sovjetunionen |
1988 | VM | Sovjetunionen |
1989 | VM | Sovjetunionen |
1990 | VM | Sovjetunionen |
1991 | VM | Sovjetunionen |
1992 | OL | Frankrike |
1993 | VM | Tsjekkia |
1994 | OL | Russland |
1995 | VM | Tyskland |
1996 | VM | Tyskland |
1997 | VM | Tyskland |
1998 | OL | Tyskland |
1999 | VM | Tyskland |
2000 | VM | Russland |
2001 | VM | Russland |
2002 | OL | Tyskland |
2003 | VM | Russland |
2004 | VM | Norge |
2005 | VM | Russland |
2006 | OL | Russland |
2007 | VM | Tyskland |
2008 | VM | Tyskland |
2009 | VM | Russland |
2010 | OL | Russland |
2011 | VM | Tyskland |
2012 | VM | Tyskland |
2013 | VM | Norge |
2014 | OL | Ukraina |
2015 | VM | Tyskland |
2016 | VM | Norge |
2017 | VM | Tyskland |
2018 | OL | Hviterussland |
2019 | VM | Norge |
2020 | VM | Norge |
2021 | VM | Norge |
2022 | OL | Sverige |
2023 | VM | Italia |
2024 | VM | Frankrike |
Kvinner, lagkonkurranse
Lagkonkurranse var VM- og NM-øvelse for begge kjønn mellom 1989 og 1998.
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
1989 | VM | Sovjetunionen |
1990 | VM | Sovjetunionen |
1991 | VM | Sovjetunionen |
1992 | VM | Tyskland |
1993 | VM | Frankrike |
1994 | VM | Hviterussland |
1995 | VM | Norge |
1996 | VM | Tyskland |
1997 | VM | Norge |
1998 | VM | Russland |
Begge kjønn
Blandet stafett (mixed stafett)
I blandet stafett går to kvinner og to menn på hvert lag.
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
2005 | VM | Russland |
2006 | VM | Russland |
2007 | VM | Sverige |
2008 | VM | Tyskland |
2009 | VM | Frankrike |
2010 | VM | Tyskland |
2011 | VM | Norge |
2012 | VM | Norge |
2013 | VM | Norge |
2014 | OL | Norge |
2015 | VM | Tsjekkia |
2016 | VM | Frankrike |
2017 | VM | Tyskland |
2018 | OL | Frankrike |
2019 | VM | Norge |
2020 | VM | Norge |
2021 | VM | Norge |
2022 | OL | Norge |
2023 | VM | Norge |
2024 | VM | Frankrike |
Parstafett (single mixed stafett)
Parstafett med to løpere på hvert lag, en av hvert kjønn. Løperne går to etapper hver. De tre første etappene er 3 kilometer, mens siste etappe er 4,5 kilometer.
År | Mesterskap | Vinner |
---|---|---|
2019 | VM | Norge |
2020 | VM | Norge |
2021 | VM | Frankrike |
2023 | VM | Norge |
2024 | VM | Frankrike |
Kommentarer
Kommentarer til artikkelen blir synlig for alle. Ikke skriv inn sensitive opplysninger, for eksempel helseopplysninger. Fagansvarlig eller redaktør svarer når de kan. Det kan ta tid før du får svar.
Du må være logget inn for å kommentere.