(tom. 2003 benevnt klassisk distanse)

1937 Hans Gedde
1938 Nils Sørensen
1939 Arne Harsheim
1940 Per Kvernberg
1941–44 Ikke arrangert
1945 Arne Kirkeby
1946–47 John Moum
1948 Jon Fossum
1949 Ole Skramstad
1950 Ole H. Fossum
1951 Kjell Staxrud
1952 Jon Fossum
1953 Knut Berglia
1954–57 Magne Lystad
1958 Sten Sander
1959–60 Magne Lystad
1961 Per Kristiansen
1962 Magne Lystad
1963 Peer H. Staff
1964 Stig Berge
1965 Ola Skarholt
1966–67 Åge Hadler
1968 Tore Kristiansen
1969 Atle Jacobsen
1970–71 Åge Hadler
1972 Geir Høsteland
1973 Åge Hadler
1974 Eystein Weltzien
1975–79 Egil Johansen
1980 Øyvin Thon
1981 Morten Berglia
1982 Egil Iversen
1983 Morten Berglia
1984–85 Tore Sagvolden
1986 Rolf Vestre
1987 Tore Sagvolden
1988 Rolf Vestre
1989 Atle Dengerud
1990 Håvard Tveite
1991 Petter Thoresen
1992 Bjørnar Valstad
1993–94 Petter Thoresen
1995 Håvard Tveite
1996 Petter Thoresen
1997–98 Bjørnar Valstad
1999 Tore Sandvik
2000 Bjørnar Valstad
2001 Håvard Tveite
2002 Bjørnar Valstad
2003 Holger Hott Johansen
2004 Hans Gunnar Omdal
2005 Tore Sandvik
2006 Holger Hott Johansen
2007 Anders Nordberg
2008 Audun Hultgreen Weltzien
2009 Olav Lundanes
1948 Solveig Iversen
1949 Randi Wang
1950 Bjørg Westerlund
1951–54 Randi Wang
1955 Margrethe Olafsen
1956 Bjørg Ingvoll
1957 Tullik Valstad
1958 Margrethe Rosenlund (Olafsen)
1959–63 Marit Økern
1964 Bjørg Knudsen
1965 Marit Økern Jensen
1966 Astrid Hansen
1967–71 Ingrid Hadler (Thoresen)
1972 Else Beitnes
1973 Torid Kvaal
1974–75 Linda Verde
1976 Kjellrun Sporild
1977 Wenche Jacobsen
1978 Tine Fjogstad
1979–80 Anne Berit Eid
1981 Linda Verde
1982 Anne Edith Corneliussen
1983 Brit Volden
1984 Ragnhild Bratberg
1985 Brit Volden
1986–88 Ragnhild Bratberg
1989 Jorunn Teigen
1990 Ragnhild Bente Andersen
1991 Anne Line Nydal
1992–93 Torunn Fossli
1994 Hanne Staff
1995–97 Hanne Sandstad
1998–2002 Hanne Staff
2003 Elisabeth Ingvaldsen
2004 Hanne Staff
2005 Marianne Andersen
2006 Anne Margrethe Hausken
2007–09 Marianne Andersen
2000 Håvard Tveite
2001 Odin Tellesbø
2002 Tore Sandvik
2003 Emil Wingstedt, Sverige
2004–05 Holger Hott Johansen
2006 Øystein Kvaal Østerbø
2007 Audun Hultgreen Weltzien
2008 Lars Skjeset
2009 Øystein Kvaal Østerbø
2000 Frauke Schmitt Gran
2001–04 Hanne Staff
2005 Anne Margrethe Hausken
2006 Birte Riddervold
2007 Marianne Andersen
2008 Anne Margrethe Hausken
2009 Marianne Andersen

(t.o.m. 2003 benevnt langdistanse)

1967 Stig Berge
1968–69 Åge Hadler
1970–71 Stig Berge
1972 Eystein Weltzien
1973 Åge Hadler
1974–75 Eystein Weltzien
1976–77 Øystein Halvorsen
1978 Egil Johansen
1979–80 Harald Thon
1981 Øyvin Thon
1982 Nils Eddie Hæstad
1983 Øyvin Thon
1984 Stein Martinsen
1985 Håvard Tveite
1986 Øyvin Thon
1987 Tore Sagvolden
1988–90 Håvard Tveite
1991–95 Jon Tvedt
1996 Håvard Tveite
1997 Petter Thoresen
1998 Carl Henrik Bjørseth
1999 Kjetil Bjørlo
2000 Håvard Tveite
2001 Gjermund Hanssen
2002 Håvard Tveite
2003–04 Bjørnar Valstad
2005 Jarrko Huovila, Finland
2006 Hans Gunnar Omdal
2007 Audun Hultgreen Weltzien
2008 Hans Trøan
2009 Anders Nordberg
1971–72 Ingrid Hadler
1973 Else Beitnes
1974–75 Linda Verde
1976 Linda Vibeke Nilsen
1977 Linda Verde
1978 Wenche Jacobsen
1979 Gabrielle Welle-Strand
1980 Anne Berit Eid
1981–82 Brit Volden
1983 Ellen Sofie Olsvik
1984–85 Ragnhild Bratberg
1986 Jorunn Teigen
1987 Ellen Sofie Olsvik
1988 Jorunn Teigen
1989–91 Ragnhild Bratberg
1992 Siri Størmer
1993 Ragnhild Bente Andersen
1994 Torunn Fossli
1995–96 Hanne Sandstad
1997–98 Hanne Staff
1999 Hanne Sandstad
2000 Frauke Schmitt Gran
2001 Siri Størmer
2002–04 Hanne Staff
2005 Ingvild Gjessing
2006–07 Marianne Andersen
2008 Anne Margrethe Hausken
2009 Tone Wigemyr

(t.o.m. 2003 benevnt kortdistanse)

1990–91 Håvard Tveite
1992 Petter Thoresen
1993 Rolf Vestre
1994 Per Olaussen
1995 Bjørnar Valstad
1996 Tore Sandvik
1997 Kjetil Bjørlo
1998 Bernt Bjørnsgaard
1999 Jon Tvedt
2000 Bjørnar Valstad
2001 Bernt Bjørnsgaard
2002 Emil Wingstedt, Sverige
2003 Jarrko Huovila, Finland
2004 Holger Hott Johansen
2005 Jarrko Huovila, Finland
2006 Hans Gunnar Omdal
2007 Mikkel Lund
2008 Audun Hultgreen Weltzien
2009 Anders Skarholt
1990 Ragnhild Bente Andersen
1991 Ragnhild Bratberg
1992 Hanne Staff
1993 Ragnhild Bente Andersen
1994 Ann-Kristin Høgseth
1995 Ragnhild Bente Andersen
1996–2002 Hanne Staff
2003 Birgitte N. Husebye
2004–06 Marianne Andersen
2007 Anne Margrethe Hausken
2008-09 Marianne Andersen
1977 Ivar Formo1
1978 Sigurd Dæhli1
1979 Sigurd Dæhli
1980 Egil Johansen
1981–82 Øyvin Thon
1983 Trond Rønneberg
1984 Øyvin Thon
1985 Morten Berglia
1986 Atle Dengerud
1987 Håvard Tveite
1988–89 Morten Berglia
1990 Sigurd Dæhli
1991 Jan Sverre Edstrøm
1992 Håvard Tveite
1993 Henrik Ottesen
1994 Petter Thoresen
1995 Bjørnar Valstad
1996 Henrik Ottesen
1997 Håvard Tveite
1998 Rolf M. Pedersen
1999 Tormod Berg
2000 Bernt Bjørnsgaard
2001 Tore Sandvik
2002 Jarrko Huovila, Finland
2003 Stig Alvestad
2004 Jonn Are Myhren
2005 Jarrko Huovila, Finland
2006 Øystein Kvaal Østerbø
2007 Anders Tiltnes
2008-09 Anders Nordberg
1977 Kjellrun Sporild1
1978 Wenche Hultgren1
1979 Linda Verde
1980 Anne Berit Eid
1981 Astrid Carlson
1982 Eva Charlotte Tønnessen
1983 Brit Volden
1984 Helle Johansen
1985 Kari Christiansen
1986 Ragnhild Bratberg
1987 Helle Johansen
1988–89 Ragnhild Bratberg
1990 Isa Heggedal
1991 Torunn Fossli og Anne Line Nydal
1992 Ragnhild Bratberg
1993 Lene Puck
1994 Hilde Tellesbø
1995 Ragnhild Bente Andersen
1996–97 Hanne Sandstad
1998–2000 Hanne Staff
2001 Elisabeth Ingvaldsen
2002–05 Birgitte N. Husebye
2006 Marianne Andersen
2007–09 Anne Margrethe Hausken

1 Uoffisielt NM (Hovedløpet)

1946 BUL
1947 Nordstrand
1948–49 Asker Skiklubb
1950 Heming
1951 Oppsal
1952 Asker Skiklubb
1953 Hasle
1954 Nydalens Skiklub
1955 Oslo-Ørn
1956–58 Lunderseter
1959 Hauketo
1960 Vestheim
1961 Lunderseter
1962 Vestheim
1963 Hauketo
1964 Lunderseter
1965 NTHI
1966 Sturla
1967–69 BUL
1970 Flaggtreff
1971–72 Botne Skiklubb
1973 NTHI
1974–75 BUL
1976 Randesund
1977 Løten
1978 OK Sør
1979–85 Sturla
1986 NTHI
1987 Sturla
1988 NTHI
1989 Tyrving
1990 NTHI
1991–93 Halden Skiklubb
1994 Ås
1995 NTHI
1996–97 Nydalens Skiklub
1998 Halden Skiklubb
1999 Nydalens Skiklub
2000–01 Bækkelaget
2002–03 Halden Skiklubb
2004–06 Kristiansand
2007–08 Tyrving
2009 Halden
1963 Oslo-Ørn
1964–65 Freidig
1966–67 BUL
1968 Nydalens Skiklub
1969–72 BUL
1973 Kvinnelige Studenters IK
1974 Nordstrand
1975 Røyken og Spikkestad
1976 Romerikslaget
1977–78 Røyken og Spikkestad
1979 Romerikslaget
1980 Trollelg
1981–84 Bækkelaget
1985 Trollelg
1986 NTHI
1987–91 Halden Skiklubb
1992 NTHI
1993 Halden Skiklubb
1994–99 Bækkelaget
2000 Nydalens Skiklub
2001–04 Bækkelaget
2005 Nydalens Skiklub
2006–07 Bækkelaget
2008 Fredrikstad
2009 Halden

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

22. mars 2016 skrev Morten Haave

Denne trenger sårt en oppdatering...

1. april 2016 svarte Mari Paus

Hei! Det har du rett i. Her har vi desverre ikke noen fagansvarlig for øyeblikket, men vi jobber med saken. Når fagansvarlig er på plass vil artikkelen oppdateres. Med vennlig hilsen Mari Paus

Har du spørsmål om eller kommentarer til artikkelen?

Kommentaren din vil bli publisert under artikkelen, og fagansvarlig eller redaktør vil svare når de har mulighet.

Du må være logget inn for å kommentere.