tennis - norgesmestere utendørs i single

Norgesmesterskap i tennis utendørs er arrangert fra 1910 for begge kjønn. Johan Haanes og Ellen Grindvold har flest NM-gull i single utendørs med sine 13 titler hver.

Norgesmestere i single utendørs

Menn

År Utøver
1910 Bjarne Orre
1911 Richard Peterson
1912 Trygve Smith
1913 Trygve Smith
1914 Trygve Smith
1915 Trygve Smith
1916 Conrad Langaard
1917 Conrad Langaard
1918 Trygve Smith
1919 Jack Nielsen
1920 Conrad Langaard
1921 Jack Nielsen
1922 Jack Nielsen
1923 Jack Nielsen
1924 Jack Nielsen
1925 Jack Nielsen
1926 Torleif Torkildsen
1927 Torleif Torkildsen
1928 Torleif Torkildsen
1929 Torleif Torkildsen
1930 Torleif Torkildsen
1931 Rolf Christoffersen
1932 Ragnar Hagen
1933 Johan Haanes
1934 Johan Haanes
1935 Johan Haanes
1936 Johan Haanes
1937 Johan Haanes
1938 Johan Haanes
1939 Johan Haanes
1940–1945 Ikke arrangert
1946 Johan Haanes
1947 Johan Haanes
1948 Jan Staubo
1949 Johan Haanes
1950 Jan Staubo
1951 Johan Haanes
1952 Johan Haanes
1953 Johan Haanes
1954 Nils Erik Hessen
1955 Nils Erik Hessen
1956 Gunnar Sjøwall
1957 Finn Dag Jagge
1958 Gunnar Sjøwall
1959 Thorvald Moe
1960 David Harum
1961 Thorvald Moe
1962 Thorvald Moe
1963 Gunnar Sjøwall
1964 Finn Dag Jagge
1965 Finn Dag Jagge
1966 Gunnar Sjøwall
1967 Thorvald Moe
1968 Frithjof Prydz jr.
1969 Jon-Erik Ross
1970 Jon-Erik Ross
1971 Jon-Erik Ross
1972 Jon-Erik Ross
1973 Per Hegna
1974 Per Hegna
1975 Per Hegna
1976 Per Hegna
1977 Per Hegna
1978 Per Hegna
1979 Per Hegna
1980 Per Hegna
1981 Tom Opsahl
1982 Morten Rønneberg
1983 Morten Rønneberg
1984 Morten Rønneberg
1985 Morten Rønneberg
1986 Audun Jensen

1987

Bent Ove Pedersen
1988 Bent Ove Pedersen
1989 Christian Ruud
1990 Anders Håseth
1991 Anders Håseth
1992 Christian Ruud
1993 Christian Ruud
1994 Tom Hauglund
1995 Christian Ruud
1996 Helge Koll Frafjord
1997 Thomas Heyerdahl
1998 Helge Koll Frafjord
1999 Stian Boretti
2000 Per Erik Karlsson
2001 Stian Boretti
2002 Stian Boretti
2003 Erling L'Orsa Tveit
2004 Frederick Sundsten
2005 Jan Frode Andersen
2006 Fredrik Sletting Johnsen
2007 Stian Boretti
2008 Cezar Johansson
2009 Erling L'Orsa Tveit
2010 Erling L'Orsa Tveit
2011 Stian Boretti
2012 Joachim Bjerke
2013 Øystein Steiro jr.
2014 Casper Ruud
2015 Casper Ruud
2016 Casper Ruud
2017 Viktor Durasovic
2018 Viktor Durasovic
2019 Andreja Petrovic
2020 Simen Sunde Bratholm

Kvinner

År Utøver
1910 Molla Bjurstedt
1911 Molla Bjurstedt
1912 Anna Nicolaysen
1913 Valborg Bjurstedt
1914 Molla Bjurstedt
1915 Valborg Bjurstedt
1916 Valborg Bjurstedt
1917 Anna Rogge
1918 Jenny Næser
1919 Caro Dahl
1920 Caro Dahl
1921 Anna Rogge
1922 Anna Rogge
1923 Caro Dahl
1924 Caro Dahl
1925 Caro Dahl
1926 Anna Rogge
1927 Signy Adamsen
1928 Ada Werring
1929 Ada Werring
1930 Ada Werring
1931 Ada Werring
1932 Annie Bergh
1933 Ada Werring
1934 Ada Werring
1935 Marie Heidenreich
1936 Ada Werring
1937 Ada Werring
1938 Ada Werring
1939 Laila Schou Nilsen
1940–1945 Ikke arrangert
1946 Laila Schou Nilsen
1947 Laila Schou Nilsen
1948 Laila Schou Nilsen
1949 Laila Schou Nilsen
1950 Ida Wrede Holm
1951 Laila Schou Nilsen
1952 Laila Schou Nilsen
1953 Ruth Haukenes
1954 Lill Lind
1955 Astri Winther
1956 Laila Schou Nilsen
1957 Laila Schou Nilsen
1958 Laila Schou Nilsen
1959 Laila Schou Nilsen
1960 Tone Schirmer
1961 Laila Schou Nilsen
1962 Liv Paldan
1963 Ruth Haukenes
1964 Kirsten Robsahm
1965 Liv Paldan
1966 Liv Paldan
1967 Kirsten Robsahm
1968 Kirsten Robsahm
1969 Ellen Grindvold
1970 Ellen Grindvold
1971 Ellen Grindvold
1972 Ellen Grindvold
1973 Ellen Grindvold
1974 Bente Kjølstad
1975 Ellen Grindvold
1976 Ellen Grindvold
1977 Ellen Grindvold
1978 Ellen Grindvold
1979 Ellen Grindvold
1980 Ellen Grindvold
1981 Bente Kjølstad
1982 Ellen Grindvold
1983 Astrid Sunde
1984 Ellen Grindvold
1985 Astrid Sunde
1986 Amy Jönsson
1987 Amy Jönsson
1988 Amy Jönsson
1989 Amy Jönsson
1990 Amy Jönsson
1991 Amy Jönsson
1992 Cathrine Instebø
1993 Amy Jönsson
1994 Amy Jönsson
1995 Amy Jönsson
1996 Molly Ulvin
1997 Karoline Borgersen
1998 Caroline Tidemand
1999 Caroline Tidemand
2000 Caroline Tidemand
2001 Caroline Tidemand
2002 Amy Jönsson Raaholt
2003 Karoline Borgersen
2004 Karoline Borgersen
2005 Karoline Borgersen
2006 Nina Munch Søgaard
2007 Karoline Steiro
2008 Helene Auensen
2009 Ulrikke Eikeri
2010 Caroline Rohde-Moe
2011 Hedda Ødegaard
2012 Caroline Rohde-Moe
2013 Kristina Andlovic
2014 Emma Flood
2015 Malene Helgø
2016 Astrid Wanja Brune Olsen
2017 Melanie Stokke
2018 Malene Helgø
2019 Malene Helgø
2020 Melanie Stokke

Les mer i Store norske leksikon

Kommentarer

Kommentaren din publiseres her. Fagansvarlig eller redaktør svarer når de kan.

Du må være logget inn for å kommentere.

eller registrer deg