padling - norgesmestere i enerkajakk

Alle norske mestere i enerkajakk flattvann, også kjent som K-1. Ingeborg Rasmussen med 34 og Knut Holmann med 30 har flest norske mesterskap i K-1 (maraton ikke medregnet).

Menn

Knut Holmann er den mestvinnende mannlige padleren i enerkajakk med sine 30 NM-gull i flattvann.

Av /NTB Scanpix ※.

200 m

År Utøver
1993 Torgeir Toppe
1994 Knut Holmann
1995 Thomas Roander
1996 Andreas Gjersøe
1997 Andreas Gjersøe
1998 Andreas Gjersøe
1999 Knut Holmann
2000 Andreas Gjersøe
2001 Andreas Gjersøe
2002 Andreas Gjersøe
2003 Andreas Gjersøe
2004 Andreas Gjersøe
2005 Mattis Næss
2006 Ron Kenneth Sølberg
2007 Ron Kenneth Sølberg
2008 Bendik Iversen
2009 Eirik Verås Larsen
2010 Øyvind Sølberg jr.
2011 Morten Andre Sølberg
2012 Jo Sondre Solhaug
2013 Jo Sondre Solhaug
2014 Lars Magne Ullvang
2015 Lars Magne Ullvang
2016 Per Christian Wessel
2017 Per Christian Wessel
2018 Amund Vold
2019 Harald Ivarsen
2020 Harald Ivarsen

500 m

År Utøver
1952 Per Chr. Johnsen
1953 Harald Eriksen
1954 Robert Petterson
1955 Robert Petterson
1956 Robert Petterson
1957 Rolf Olsen
1958 Rolf Olsen
1959 Rolf Olsen
1960 Rolf Olsen
1961 Rolf Olsen
1962 Rolf Olsen
1963 Rolf Olsen
1964 Rolf Olsen
1965 Steinar Amundsen
1966 Tore Berger
1967 Steinar Amundsen
1968 Steinar Amundsen
1969 Tore Berger
1970 Egil Søby
1971 Jan Johansen
1972 Jan Johansen
1973 Egil Søby
1974 Egil Søby
1975 Jostein Stige
1976 Morten Opsahl
1977 Jostein Stige
1978 Einar Rasmussen
1979 Einar Rasmussen
1980 Einar Rasmussen
1981 Einar Rasmussen
1982 Einar Rasmussen
1983 Eddie Kalleklev
1984 Einar Rasmussen
1985 Andrew Sheriff
1986 Andrew Sheriff
1987 Morten Ivarsen
1988 Einar Rasmussen
1989 Morten Ivarsen
1990 Knut Holmann
1991 Knut Holmann
1992 Knut Holmann
1993 Torgeir Toppe
1994 Knut Holmann
1995 Knut Holmann
1996 Knut Holmann
1997 Knut Holmann
1998 Knut Holmann
1999 Knut Holmann
2000 Knut Holmann
2001 Eirik Verås Larsen
2002 Andreas Gjersøe
2003 Eirik Verås Larsen
2004 Eirik Verås Larsen
2005 Eirik Verås Larsen
2006 Alexander Wefald
2007 Eirik Verås Larsen
2008 Øyvind Sølberg jr.
2009 Eirik Verås Larsen
2010 Øyvind Sølberg jr.
2011 Jo Sondre Solhaug
2012 Jo Sondre Solhaug
2013 Jo Sondre Solhaug
2014 Lars Magne Ullvang
2015 Lars Magne Ullvang
2016 Jo Sondre Solhaug
2017 Lars Magne Ullvang
2018 Amund Vold
2019 Lars Magne Ullvang
2020 Lars Magne Ullvang

1000 m

År Utøver
1935 Sverre Vogt
1936 Arne T. Ruud
1937 Hans M. Gulbrandsen
1938 Ivar Iversen
1939 Eivind Skabo
1940–1945 Ikke arrangert
1946 Eivind Skabo
1947 Eivind Skabo
1948 Eivind Skabo
1949 Eivind Skabo
1950 Ivar Mathisen
1951 Per Chr. Johnsen
1952 Per Chr. Johnsen
1953 Harald Eriksen
1954 Per Chr. Johnsen
1955 Robert Petterson
1956 Knut Østby
1957 Rolf Olsen
1958 Rolf Olsen
1959 Rolf Olsen
1960 Rolf Olsen
1961 Rolf Olsen
1962 Rolf Olsen
1963 Torodd Pedersen
1964 Steinar Amundsen
1965 Steinar Amundsen
1966 Egil Søby
1967 Steinar Amundsen
1968 Egil Søby
1969 Tore Berger
1970 Jan Johansen
1971 Egil Søby
1972 Egil Søby
1973 Egil Søby
1974 Tore Berger
1975 Jostein Stige
1976 Olaf Søyland
1977 Jostein Stige
1978 Einar Rasmussen
1979 Einar Rasmussen
1980 Einar Rasmussen
1981 Einar Rasmussen
1982 Einar Rasmussen
1983 Eddie Kalleklev
1984 Einar Rasmussen
1985 Harald Amundsen
1986 Harald Amundsen
1987 Morten Ivarsen
1988 Morten Ivarsen
1989 Knut Holmann
1990 Knut Holmann
1991 Knut Holmann
1992 Knut Holmann
1993 Knut Holmann
1994 Knut Holmann
1995 Knut Holmann
1996 Knut Holmann
1997 Knut Holmann
1998 Knut Holmann
1999 Knut Holmann
2000 Knut Holmann
2001 Eirik Verås Larsen
2002 Eirik Verås Larsen
2003 Eirik Verås Larsen
2004 Nils Olav Fjeldheim
2005 Eirik Verås Larsen
2006 Ron Kenneth Sølberg
2007 Eirik Verås Larsen
2008 Øyvind Sølberg jr.
2009 Eirik Verås Larsen
2010 Øyvind Sølberg jr.
2011 Daniel Salbu
2012 Jo Sondre Solhaug
2013 Jo Sondre Solhaug
2014 Lars Magne Ullvang
2015 Eivind Vold
2016 Jo Sondre Solhaug
2017 Jo Sondre Solhaug
2018 Lars Magne Ullvang
2019 Lars Magne Ullvang
2020 Lars Magne Ullvang

10 000 m

Arrangert fra 1935 til 2002.

År Utøver
1935 Sverre Vogt
1936 Ivar Iversen
1937 Ivar Iversen
1938 Ivar Iversen
1939 Hans M. Gulbrandsen
1940–1945 Ikke arrangert
1946 Ivar Iversen
1947 Eivind Skabo
1948 Eivind Skabo
1949 Eivind Skabo
1950 Harald Eriksen
1951 Hans M. Gulbrandsen
1952 Hans M. Gulbrandsen
1953 Harald Eriksen
1954 Robert Petterson
1955 Knut Østby
1956 Knut Østby
1957 Knut Østby
1958 Per Chr. Johnsen
1959 Rolf Olsen
1960 Rolf Olsen
1961 Rolf Olsen
1962 Rolf Olsen
1963 Rolf Olsen
1964 Rolf Olsen
1965 Jan Johansen
1966 Egil Søby
1967 Egil Søby
1968 Egil Søby
1969 Egil Søby
1970 Egil Søby
1971 Egil Søby
1972 Egil Søby
1973 Egil Søby
1974 Egil Søby
1975 Andreas Orheim
1976 Olaf Søyland
1977 Jostein Stige
1978 Einar Rasmussen
1979 Einar Rasmussen
1980 Einar Rasmussen
1981 Einar Rasmussen
1982 Einar Rasmussen
1983 Eddie Kalleklev
1984 Einar Rasmussen
1985 Eddie Kalleklev
1986 Arne B. Sletsjøe
1987 Einar Rasmussen
1988 Einar Rasmussen
1989 Morten Ivarsen
1990 Morten Ivarsen
1991 Knut Holmann
1992 Knut Holmann
1993 Knut Holmann
1994 Knut Holmann
1995 Knut Holmann
1996 Knut Holmann
1997 Tom Selvik
1998 Eirik Verås Larsen
1999 Tom Selvik
2000 Eirik Verås Larsen
2001 Eirik Verås Larsen
2002 Eirik Verås Larsen

3000 m

Arrangert fra 2003 til 2008

År Utøver
2003 Eirik Verås Larsen
2004 Eirik Verås Larsen
2005 Eirik Verås Larsen
2006 Ron Kenneth Sølberg
2007 Eirik Verås Larsen
2008 Daniel Salbu

5000 m

Arrangert siden 2009.

År Utøver
2009 Eirik Verås Larsen
2010 Øyvind Sølberg jr.
2011 Daniel Salbu
2012 Jon Sondre Solhaug
2013 Jon Sondre Solhaug
2014 Eivind Vold
2015 Eivind Vold
2016 Eivind Vold
2017 Eivind Vold
2018 Amund Vold
2019 Daniel Salbu
2020 Lars Magne Ullvang

Maraton

År Utøver
1983 Lars Ivar Gran
1984 Roy Willy Johansen
1985 Geir Kvillum
1986 Einar Rasmussen
1987 Morten Ivarsen
1988 Sverre Wang
1989 Knut Holmann
1990 Einar Rasmussen
1991 Sverre Petlund
1992 Arne B. Sletsjøe
1993 Morten Ivarsen
1994 Morten Ivarsen
1995 Tom Selvik
1996 Torgeir Toppe
1997 Torgeir Toppe
1998 Petter Ribe
1999 Torgeir Toppe
2000 Torgeir Toppe
2001 Jon Tobias Øvergaard
2002 Jacob Norenberg
2003 Jon Tobias Øvergaard
2004 Petter Ribe
2005 Petter Ribe
2006 Petter Ribe
2007 Daniel Salbu
2008 Stig Kvande
2009 Stig Kvande
2010 Svein Egil Solvang
2011 Morten Minde
2012 Joar Thele
2013 Mathias Hamar
2014 Eivind Vold
2015 Mathias Hamar
2016 Eivind Vold
2017 Daniel Salbu
2018 Morten Minde
2019 Daniel Salbu
2020 Eivind Vold

Kvinner

200 m

År Utøver
1993 Hege Brannsten
1994 Hege Brannsten
1995 Hege Brannsten
1996 Eveline Borchgrevink
1997 Hege Brannsten
1998 Eveline Borchgrevink
1999 Eveline Borchgrevink
2000 Ellen Margrethe Fevang
2001 Ellen Margrethe Fevang
2002 Ellen Margrethe Fevang
2003 Ellen Margrethe Fevang
2004 Ellen Margrethe Fevang
2005 Ellen Margrethe Fevang
2006 Kristine Eliassen
2007 Ellen Margrethe Wefald (Fevang)
2008 Lisa Sheriff
2009 Lisa Sheriff
2010 Lisa Sheriff
2011 Lisa Sheriff
2012 Lisa Sheriff
2013 Louise Leren Moen
2014 Mira Verås Larsen
2015 Marte Eirin Solhaug
2016 Marte Eirin Solhaug
2017 Maria Virik
2018 Maria Virik
2019 Maria Virik
2020 Maria Virik

500 m

År Utøver
1946 Margot Walle
1947 Margot Walle
1948 Margot Walle
1949 Ikke kåret
1950 Bodil Pettersen
1951–1960 Ikke kåret
1961 Tone Kallestad
1962 Tone Kallestad
1963 Tone Kallestad
1964–1970 Ikke kåret
1971 Grethe Moe
1972 Frances Lütken
1973 Frances Lütken
1974 Linda Anita Hansen
1975 Ikke kåret
1976 Ingeborg Rasmussen
1977 Ingeborg Rasmussen
1978 Ingeborg Rasmussen
1979 Ingeborg Rasmussen
1980 Ingeborg Rasmussen
1981 Hege Blichfeldt
1982 Ingeborg Rasmussen
1983 Ingeborg Rasmussen
1984 Ingeborg Rasmussen
1985 Ingeborg Rasmussen
1986 Ingeborg Rasmussen
1987 Ingeborg Rasmussen
1988 Ingeborg Rasmussen
1989 Ingeborg Rasmussen
1990 Ingeborg Rasmussen
1991 Ingeborg Rasmussen
1992 Hege Brannsten
1993 Hege Brannsten
1994 Hege Brannsten
1995 Hege Brannsten
1996 Eveline Borchgrevink
1997 Eveline Borchgrevink
1998 Hege Brannsten
1999 Eveline Borchgrevink
2000 Ellen Margrethe Fevang
2001 Hege Brannsten
2002 Ellen Margrethe Fevang
2003 Ellen Margrethe Fevang
2004 Ellen Margrethe Fevang
2005 Ellen Margrethe Fevang
2006 Lisa Sheriff
2007 Ellen Margrethe Wefald (Fevang)
2008 Lisa Sheriff
2009 Mira Falch
2010 Lisa Sheriff
2011 Lisa Sheriff
2012 Agnes Brun Lie og Louise Leren Moen
2013 Louise Leren Moen
2014 Mira Verås Larsen (Falch)
2015 Marte Eirin Solhaug
2016 Marte Eirin Solhaug
2017 Maria Virik
2018 Maria Virik
2019 Maria Virik
2020 Maria Virik

1000 m

År Utøver
1985 Ingeborg Rasmussen
1986 Ingeborg Rasmussen
1987 Wenche Lægraid
1988 Ingeborg Rasmussen
1989 Ingeborg Rasmussen
1990 Ingeborg Rasmussen
1991 Tone Rasmussen
1992 Hege Brannsten
1993 Hege Brannsten
1994 Hege Brannsten
1995 Hege Brannsten
1996 Eveline Borchgrevink
1997 Eveline Borchgrevink
1998 Hege Brannsten
1999 Eveline Borchgrevink
2000 Ellen Margrethe Fevang
2001 Ellen Margrethe Fevang
2002 Ellen Margrethe Fevang
2003 Ellen Margrethe Fevang
2004 Ellen Margrethe Fevang
2005 Ellen Margrethe Fevang
2006 Lisa Sheriff
2007 Ellen Margrethe Wefald (Fevang)
2008 Lisa Sheriff
2009 Mira Falch
2010 Lisa Sheriff
2011 Lisa Sheriff
2012 Agnes Brun-Lie
2013 Louise Leren Moen
2014 Mira Verås Larsen (Falch)
2015 Marte Eirin Solhaug
2016 Marte Eirin Solhaug
2017 Maria Virik
2018 Maria Virik
2019 Maria Virik
2020 Maria Virik

5000 m

År Utøver
1971 Heidi Egilstad
1972 Frances Lütken
1973 Linda Anita Hansen
1974 Linda Anita Hansen
1975 Ikke kåret
1976 Ingeborg Rasmussen
1977 Ingeborg Rasmussen
1978 Ingeborg Rasmussen
1979 Ingeborg Rasmussen
1980 Ingeborg Rasmussen
1981 Ingeborg Rasmussen
1982 Ingeborg Rasmussen
1983 Hege Blichfeldt
1984 Ingeborg Rasmussen
1985 Ingeborg Rasmussen
1986 Ingeborg Rasmussen
1987 Ingeborg Rasmussen
1988 Ingeborg Rasmussen
1989 Ingeborg Rasmussen
1990 Ingeborg Rasmussen
1991 Ingeborg Rasmussen
1992 Hege Brannsten
1993 Hege Brannsten
1994 Hege Brannsten
1995 Hege Brannsten
1996 Eveline Borchgrevink
1997 Hege Brannsten
1998 Hege Brannsten
1999 Marianne Fjeldheim
2000 Marianne Fjeldheim
2001 Hege Brannsten
2002 Marita Lindtner
2003-2008 Ikke arrangert
2009 Mira Falch
2010 Lisa Sheriff
2011 Ikke kåret
2012 Agnes Brun-Lie
2013 Christina Vedø
2014 Mira Verås Larsen (Falch)
2015 Marte Eirin Solhaug
2016 Marte Eirin Solhaug
2017 Kristiane Spikkeland
2018 Maria Virik
2019 Maria Virik
2020 Maria Virik

3000 m

Arrangert som langløp istedenfor 5000 m i perioden 2003-2008

År Utøver
2003 Hege Brannsten
2004 Ellen Margrethe Fevang
2005 Ellen Margrethe Fevang
2006 Lisa Sheriff
2007 Ellen Margrethe Wefald (Fevang)
2008 Lisa Sheriff

Maraton

År Utøver
1986 Barbro Røkenes
1987 Eva Selvik
1988 Joan T. Tønnesen
1989 Oddny Myrmehl
1990 Marianne Fjeldheim
1991 Tone Rasmussen
1992 Tone Rasmussen
1993 Ikke kåret
1994 Marianne Fjeldheim
1995 Marianne Fjeldheim
1996 Marianne Fjeldheim
1997 Marianne Fjeldheim
1998 Marianne Fjeldheim
1999 Marianne Fjeldheim
2000 Marianne Fjeldheim
2001 Marianne Fjeldheim
2002 Marianne Fjeldheim
2003 Lisa Sheriff
2004 Marianne Fjeldheim
2005 Hege Brannsten
2007 Elisabeth Quale
2008 Ellen Nesbø
2009 Elisabeth Quale
2010 Ikke kåret
2011 Ikke kåret
2012 Ikke kåret
2013 Ikke kåret
2014 Ikke kåret
2015 Louise Leren Moen
2016 Anna Sletsjøe
2017 Anna Sletsjøe
2018 Anna Sletsjøe
2019 Anna Sletsjøe
2020 Anna Sletsjøe

Les mer i Store norske leksikon

Kommentarer (1)

skrev Svein Askheim

tabellen er riv ruskende gal. går det ikke an å få rettet opp dette?

Kommentaren din publiseres her. Fagansvarlig eller redaktør svarer når de kan.

Du må være logget inn for å kommentere.

eller registrer deg