Verdenscupvinnere i hurtigløp på skøyter

2004 Yu Fengtong, Kina
2005 Yu Fengtong, Kina
2006 Maciej Ustynowicz, Polen
2007 Yuya Oikawa, Japan
2008 Lee Kang-seok, Sør-Korea
2009 Yuya Oikawa, Japan
1986 Dan Jansen, USA
1987 Nick Thometz, USA
1988–91 Uwe-Jens Mey, Øst-Tyskland
1992–94 Dan Jansen, USA
1995 Hiroyasu Shimizu, Japan
1996 Manabu Horii, Japan
1997 Hiroyasu Shimizu, Japan
1998–2000 Jeremy Wotherspoon, Canada
2001 Hiroyasu Shimizu, Japan
2002–05 Jeremy Wotherspoon, Canada
2006 Lee Kang-seok, Sør-Korea
2007 Tucker Fredricks, USA
2008 Jeremy Wotherspoon, Canada
2009 Yu Fengtong, Kina
2010 Tucker Fredricks, USA
2011 Lee Kang-seok, Sør-Korea
2012 Mo Tae-bum, Sør-Korea
2013 Jan Smeekens, Nederland
2014 Ronald Mulder, Nederland
2015 Pavel Kulizjnikov, Russland
2016 Pavel Kulizjnikov, Russland
1986 Dan Jansen, USA
1987 Nick Thometz, USA
1988 Dan Jansen, USA
1989–90 Uwe-Jens Mey, Øst-Tyskland
1991–93 Igor Sjelesovskij, Hviterussland
1994 Dan Jansen, USA
1995 Yukinori Miyabe, Japan
1996 Ådne Søndrål, Norge
1997 Manabu Horii, Japan
1998–2002 Jeremy Wotherspoon, Canada
2003–05 Erben Wennemars, Nederland
2006 Shani Davis, USA
2007 Erben Wennemars, Nederland
2008-10 Shani Davis, USA
2011 Stefan Groothuis, Nederland
2012 Shani Davis, USA
2013 Kjeld Nuis, Nederland
2014 Shani Davis, USA
2015 Pavel Kulizjnikov, Russland
2016 Kjeld Nuis, Nederland
1986 Michael Hadschieff, Østerrike
1987 Hans Magnusson, Sverige
1988 André Hoffmann, Øst-Tyskland
1989 Eric Flaim, USA og Michael Hadschieff, Østerrike
1990–91 Johann Olav Koss, Norge
1992 Falko Zandstra, Nederland
1993 Rintje Ritsma, Nederland
1994 Falko Zandstra, Nederland
1995 Neal Marshall, Canada
1996 Hiroyuki Noake, Japan
1997 Rintje Ritsma, Nederland
1998 Ids Postma, Nederland
1999–2000 Ådne Søndrål, Norge
2001 Aleksandr Kibalko, Russland
2002 Ådne Søndrål, Norge
2003 Jevgenij Lalenkov, Russland
2004–05 Mark Tuitert, Nederland
2006 Chad Hedrick, USA
2007 Erben Wennemars, Nederland
2008-11 Shani Davis, USA
2012 Håvard Bøkko, Norge
2013 Zbigniew Bródka, Polen
2014 Koen Verweij, Nederland
2015 Denny Morrison, Canada
2016 Denis Juskov, Russland
1986 Dave Silk, USA
1987 Geir Karlstad, Norge
1988 Tomas Gustafson, Sverige
1989 Gerard Kemkers, Nederland
1990 Bart Veldkamp, Nederland
1991 Johann Olav Koss, Norge
1992 Geir Karlstad, Norge
1993 Bart Veldkamp, Nederland
1994 Johann Olav Koss, Norge
1995–97 Rintje Ritsma, Nederland
1998 Gianni Romme, Nederland
1999 Bart Veldkamp, Belgia
2000–02 Gianni Romme, Nederland
2003 Carl Verheijen, Nederland
2004 Bob de Jong, Nederland
2005 Øystein Grødum, Norge
2006 Chad Hedrick, USA
2007 Sven Kramer, Nederland
2008 Håvard Bøkko, Norge
2009 Sven Kramer, Nederland
2010 Håvard Bøkko, Norge
2011 Bob de Jong, Nederland
2012 Bob de Jong, Nederland
2013 Jorrit Bergsma, Nederland
2014 Jorrit Bergsma, Nederland
2015 Jorrit Bergsma, Nederland
2016 Sven Kramer, Nederland
2012 Alexis Contin, Frankrike
2013 Arjan Stroetinga, Nederland
2014 Bob de Vries, Nederland
2015 Lee Seung-hoon, Sør-Korea
2016 Arjan Stroetinga, Nederland
2005 Italia
2006 Canada
2007 Nederland
2008 Nederland
2009 Canada
2010 Norge
2011 Norge
2012 Nederland
2013 Nederland
2014 Nederland
2015 Sør-Korea
2016 Nederland
2004 Shihomi Shinya, Japan
2005 Sayuri Osuga, Japan
2006–09 Jenny Wolf, Tyskland
1986 Christa Rothenburger, Øst-Tyskland
1987 Bonnie Blair, USA
1988–89 Christa Luding (Rothenburger), Øst-Tyskland
1990 Angela Hauck, DDR, og Bonnie Blair, USA
1991 Kyoko Shimazaki, Japan
1992 Bonnie Blair, USA
1993 Ye Qiaobo, Kina
1994–95 Bonnie Blair, USA
1996 Svetlana Sjurova, Russland
1997 Ruihong Xue, Kina
1998–99 Catriona LeMay-Doan, Canada
2000 Monique Garbrecht, Tyskland
2001–02 Catriona LeMay-Doan, Canada
2003 Monique Garbrecht-Enfeldt, Tyskland
2004–05 Wang Manli, Kina
2006–11 Jenny Wolf, Tyskland
2012 Yu Jing, Kina
2013 Lee Sang-hwa, Sør-Korea
2014 Olga Fatkulina, Russland
2015 Nao Kodaira, Japan
2016 Heather Richardson, USA
1986 Karin Kania, Øst-Tyskland
1987 Bonnie Blair, USA
1988 Christa Rothenburger, Øst-Tyskland
1989–90 Angela Hauck, Øst-Tyskland
1991 Monique Garbrecht, Tyskland
1992–95 Bonnie Blair, USA
1996 Christine Witty, USA
1997 Franziska Schenk, Tyskland
1998 Catriona LeMay-Doan, Canada
1999–2001 Monique Garbrecht-Enfeldt, Tyskland
2002 Sabine Völker, Tyskland
2003 Monique Garbrecht-Enfeldt, Tyskland
2004 Jennifer Rodriguez, USA
2005 Chiara Simionato, Italia
2006 Anni Friesinger, Tyskland
2007 Chiara Simionato, Italia
2008 Anni Friesinger, Tyskland
2009-10 Christine Nesbitt, Canada
2011 Heather Richardson, USA
2012 Christine Nesbitt, Canada
2013 Heather Richardson, USA
2014 Heather Richardson, USA
2015 Brittany Bowe, USA
2016 Brittany Bowe, USA
1986 Annette Carlén, Sverige
1987 Yvonne van Gennip, Nederland
1988 Bonnie Blair, USA
1989 Constanze Moser, Øst-Tyskland
1990 Jacqueline Börner, Øst-Tyskland
1991–93 Gunda Niemann (Kleemann), Tyskland
1994 Emese Hunyady, Østerrike
1995–2000 Gunda Niemann-Stirnemann, Tyskland
2001–02 Anni Friesinger, Tyskland
2003 Cindy Klassen, Canada
2004 Anni Friesinger, Tyskland
2005 Cindy Klassen, Canada
2006 Anni Friesinger, Tyskland
2007 Ireen Wüst, Nederland
2008-10 Kristina Groves, Canada
2011 Christine Nesbitt, Canada
2012 Christine Nesbitt, Canada
2013 Marrit Leenstra, Nederland
2014 Ireen Wüst, Nederland
2015 Marrit Leenstra, Nederland
2016 Brittany Bowe, USA
1986 Andrea Ehrig, Øst-Tyskland
1987 Yvonne van Gennip, Nederland
1988 Gabi Zange, Øst-Tyskland
1989 Heike Schalling, Øst-Tyskland
1990 Gunda Kleemann, Øst-Tyskland
1991 Heike Warnicke-Schalling, Tyskland
1992–96 Gunda Niemann (Kleemann), Tyskland
1997 Tonny de Jong, Nederland
1998–2001 Gunda Niemann-Stirnemann, Tyskland
2002 Anni Friesinger, Tyskland
2003–05 Claudia Pechstein, Tyskland
2006 Cindy Klassen, Canada
2007 Martina Sábliková, Tsjekkia
2008 Martina Sábliková, Tsjekkia
2009 Martina Sábliková, Tsjekkia
2010 Martina Sábliková, Tsjekkia
2011 Martina Sábliková, Tsjekkia
2012 Martina Sábliková, Tsjekkia
2013 Martina Sábliková, Tsjekkia
2014 Martina Sábliková, Tsjekkia
2015 Martina Sábliková, Tsjekkia
2016 Martina Sábliková, Tsjekkia
2012 Mariska Huisman, Nederland
2013 Kim Bo-reum, Sør-Korea
2014 Francesca Lollobrigida, Italia
2015 Ivanie Blondin, Canada
2016 Irene Schouten, Nederland
2005 Japan
2006 Tyskland
2007 Nederland
2008 Canada
2009 Tsjekkia
2010 Canada
2011 Nederland
2012 Canada
2013 Nederland
2014 Nederland
2015 Nederland
2016 Japan

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.