Norgesmestere i klassisk vannski

Norgesmestere klassisk vannski

Menn

Slalåm

År Utøver
1961–62 Knut Hauge
1963–64 Leif-Jørgen Ulleberg
1965–68 Dag Gundersen
1969 Leif-Jørgen Ulleberg
1970 Kjell Dager
1971–77 Bjørn Rustad
1978 Jørn Johnsrud
1979 Carl-Morten Tomter
1980–81 Bjørn Rustad
1982–83 Carl-Morten Tomter
1984–86 Pål Mortensen
1987–88 Ingar Pedersen
1989 Ola Tomter
1990 Ingar Pedersen
1991 Ole Johan Bjørnøe
1992 Thomas Dahl
1993 Ingar Pedersen
1994 Christian Ektvedt
1995 Thomas Dahl
1996 Agnar Kordt
1997 Thomas Dahl
1998 Ingar Pedersen
1999 Thomas Dahl
2000 Sigbjørn Kristiansen
2001–03 Ole Johan Bjørnøe
2004 Jens Martin Johnsrud
2005 Torstein Bale
2006 Jens Martin Johnsrud
2007 Ole Johan Bjørnøe
2008-09 Kristian Hvaara
2010 Ole Johan Bjørnøe
2011 Richard Teigen
2012 Ole Johan Bjørnøe
2013 Tobias Hvaara
2014-16 Richard Teigen
2017 Anders Foss
2018 Lars Ola Våltorp

Trick

År Utøver
1961–62 Knut Hauge
1963–65 Bjarne Arentz
1966–69 Dag Gundersen
1970 Åge Vangen
1971–77 Bjørn Rustad
1978 Jørn Johnsrud
1979–82 Bjørn Rustad
1983 Jørn Johnsrud
1984 Espen Gjertsen
1985–86 Pål Mortensen
1987–90 Ola Tomter
1991–93 Ingar Pedersen
1994–95 Ole Johan Bjørnøe
1996 Ola Tomter
1997 Ole Johan Bjørnøe
1998 Ingar Pedersen
1999 Ole Johan Bjørnøe
2000
2001 Ole Johan Bjørnøe
2002–04 Ole Johan Bjørnøe
2005 Robert Halvorsen
2006 Ole Johan Bjørnøe
2007 Ole Johan Bjørnøe
2008 Espen Gjertsen
2009-16 Even Moss Lundemo
2017 Ole Johan Bjørnøe
2018 Even Moss Lundemo

Hopp

År Utøver
1961 Knut Hauge
1962 Bjarne Arentz
1963–64 Leif-Jørgen Ulleberg
1965 Dag Gundersen
1966 Leif-Jørgen Ulleberg
1967 Dag Gundersen
1968 Leif-Jørgen Ulleberg
1969 Dag Gundersen
1970 Sigurd Majorsæter
1971–77 Bjørn Rustad
1978 Kjell Hasle
1979 Bjørn Rustad
1980 Kjell Hasle
1981 Bjørn Rustad
1982–83 Carl-Morten Tomter
1984 Ingar Pedersen
1985–87 Carl-Morten Tomter
1988 Ola Tomter
1989–93 Ingar Pedersen
1994–96 Robert Halvorsen
1997 Ole Johan Bjørnøe
1998-01 Robert Halvorsen
2002 Øystein Barhaughøgda
2003 Robert Halvorsen
2004 Torstein Bale
2005 Øystein Barhaughøgda
2006 Robert Halvorsen
2007-08 Ole Johan Bjørnøe
2009 Robert Halvorsen
2010 Ole Johan Bjørnøe
2011-13 Tobias Hvaara
2014-15 Ole Johan Bjørnøe
2016 Even Moss Lundemo
2017-18 Ole Johan Bjørnøe

Kombinert

År Utøver
1961–62 Knut Hauge
1963–64 Leif-Jørgen Ulleberg
1965–69 Dag Gundersen
1970 Leif-Jørgen Ulleberg
1971–77 Bjørn Rustad
1978 Jørn Johnsrud
1979–82 Bjørn Rustad
1983–84 Carl-Morten Tomter
1985 Ola Tomter
1986–87 Carl-Morten Tomter
1988–90 Ingar Pedersen
1991 Thomas Dahl
1992 Anders Disen
1993 Ingar Pedersen
1994 Robert Halvorsen
1995 Thomas Dahl
1996 Ingar Pedersen
1997 Thomas Dahl
1998 Ingar Pedersen
1999 Robert Halvorsen
2000
2001–04 Ole Johan Bjørnøe
2005 Robert Halvorsen
2006-11 Ole Johan Bjørnøe
2012-13 Tobias Hvaara
2014-15 Ole Johan Bjørnøe
2016 Herman Moen
2017-18 Ole Johan Bjørnøe

Kvinner

Slalåm

År Utøver
1961–62 Jenny Wiken
1963–64 Ikke kåret
1965 Grete Vegel
1966–67 Ikke kåret
1968–71 Grete Vegel
1972–76 Ikke kåret
1977 Britt Stuge
1978 Gro Gjertsen
1979–80 Kari Tomter
1981 Anne Line Ullerlien
1982–84 Gro Gjertsen
1985–89 Lise Elgesem
1990 Linn Hege Lie
1991–95 Lise Elgesem
1996 Siw Castberg Haller
1997 Lise Elgesem
1998 Siw Castberg Haller
1999-01 Lise Elgesem Vang
2002–04 Mariann Kjølnes Rambo
2005–07 Lise Elgesem Vang
2008-09 Karoline Ytteborg
2010 Lise Elgsem Vang
2011 Thea Caroline Granhus
2012 Lise Elgesem Vang
2013-18 Thea Caroline Granhus

Trick

År Utøver
1965–66 Jorunn Vegel
1967 Ikke kåret
1968 Grete Vegel
1969–70 Jorunn Vegel
1971 Grete Vegel
1972–76 Ikke kåret
1977–78 Britt Stuge
1979 Anne Line Ullerlien
1980 Kari Tomter
1981–82 Anne Line Ullerlien
1983–85 Lise Elgesem
1986 Elisabeth Haugen
1987–91 Lise Elgesem
1992 Elisabeth Haugen
1993–95 Lise Elgesem
1996 Linn Hege Lie
1997 Lise Elgesem
1998 Siw Castberg Haller
1999 Mariann Kjølnes
2000
2001 Lise Elgesem Vang
2002 Mariann Kjølnes Rambo
2003-07 Lise Elgsem Vang
2008-10 Mariann Kjølnes Rambo
2011 Lise Elgesem Vang
2012 Ikke kåret
2013 Ane Thea Kristoffersen
2014-15
Thea Caroline Granhus
2016-18
Lise Elgesem Vang

Hopp

År Utøver
1968–71 Grete Vegel
1972–76 Ikke kåret
1977 Britt Stuge
1978 Gro Gjertsen
1979 Anne Line Ullerlien
1980–81 Kari Tomter
1982–83 Anne Line Ullerlien
1984–88 Elisabeth Haugen
1989–95 Lise Elgesem
1996–98 Siw Castberg Haller
1999 Mariann Kjølnes
2000
2001 Lise Elgesem Vang
2002–05 Mariann Kjølnes Rambo
2006–07 Lise Elgesem Vang
2008-10 Mariann Kjølnes
2011 Lise Elgesem Vang
2012 Ikke kåret
2013 Karoline Ytteborg
2014-15 Ikke kåret
2016-18 Lise Elgsem vang

Kombinert

År Utøver
1968–71 Grete Vegel
1972–76 Ikke kåret
1977 Britt Stuge
1978 Gro Gjertsen
1979–81 Kari Tomter
1982–83 Anne Line Ullerlien
1984–88 Elisabeth Haugen
1989–95 Lise Elgesem
1996–98 Siw Castberg Haller
1999 Mariann Kjølnes Rambo
2000
2001 Lise Elgsem Vang
2002–05 Mariann Kjølnes Rambo
2006–07 Lise Elgesem Vang
2008-10 Mariann Kjølnes
2011 Lise Elgsem Vang
2012 Ikke kåret
2013 Karoline Ytteborg
2014-15 Ikke kåret
2016-18 Lise Elgesem Vang

Kommentarer

Kommentaren din publiseres her. Fagansvarlig eller redaktør svarer når de kan.

Du må være logget inn for å kommentere.

eller registrer deg