vinnere av Norsk Travderby

Norsk Travderby er et travløp som arrangeres årlig Bjerke travbane siden 1932. Det er ett løp for varmblodshester og ett for kaldblodshester. Løpene er siden 1955 for fireårige hester.

Vinnere av Norsk Travderby

Varmblodshester Kaldblodshester1
År Hest Kusk Hest Kusk
1932 Nedda Johan Widding Mari Erik Garberg
1933 Niagara Johan Widding Donna Vilter Gunnar Bratberg
1934 Ilse K. og Tony McElwyn Kai Eriksen/Magnus Botslangen Donnagubben Gudmund G. Borstad
1935 Topas Johan Widding Ikke arrangert
1936 Fantazya Gunnar Bratberg Lykkeper Nils Buer
1937 Fantast Erik Garberg Hetta Thorbjørn Gjølstad
1938 Adam Magnus Botslangen Trygvald Fin Ulven
1939 Nervolo Belle Magnus Botslangen Flavino A. O. Tømmerås
1940 Mister Odd Jon Espeseth Tutt Rolf Hansen
1941 Rei Jon Espeseth Bondegutten Nils Buer
1942 Laurel Nancy Magnus Botslangen Stegg Erik Garberg
1943 Juel McElwyn L. Haslie Neskongen Peder Haslie
1944 The King Karsten Buer Marita Erik Garberg
1945 Yardlain K. Ulven Erika Erik Garberg
1946 Balett Peder Haslie Fjellrosa Nils Buer
1947 Princess Champlain Karsten Buer Ansigutten Trygve Diskerud
1948 Inger Senator J. Espeseth Marmon Erik Garberg
1949 Edel Axworthy F. Nilsen Eva Gille Trygve Diskerud
1950 Fantazya Boy Y. Olsen Urdsønn Karsten Buer
1951 Vera Zorina Karsten Buer Grans Terna Tron Klæstad
1952 Earl J. Olberg Spikla Lars Gjersøyen
1953 Demon Foote Trygve Diskerud Sylfidblesen Karsten Buer
1954 Spenda Karsten Buer Bella Di (4 år) Håkon Holm
1954 Viril (5 år) Nils Buer
1955 Leiken L. Haslie Klæstad Terna Tron Klæstad
1956 Premier Trygve Diskerud Spenter Trygve Diskerud
1957 McKinney Boy Karsten Buer Gille Bausa J. Cedell
1958 Puck Song J. Espeseth Schuvarda K. Dale
1959 Taurin Karsten Ulven Kaprell T. Dybdahl
1960 Star Protector J. Espeseth Vinvara A. Ulven
1961 Juniors Ekspress J. Espeseth Grans Erna H. Klæstad
1962 Orchid Princess Per Ulven Torinda Per Ulven
1963 Orchid Hunter Per Ulven Mjøs Prins I. Gamme
1964 Volo Chief Th. Tholfsen Sjur K. Dale
1965 Scott Protector K. Buer Grans Ternen T. Klæstad
1966 Taifun K. Eriksen Bestmin I. Larsen
1967 Victory's Boy F. Marthinsen Gol Best A. Søndreli
1968 Prince Royal K.E. Jahnsen Baus Best L.K. Jahnsen
1969 Bellong C. Wollebæk Slogum Jenny R. Johansson
1970 Mercello F. Marthinsen Frigge H.P. Tholfsen
1971 Winner Valen Per Ulven Kark J. Schou
1972 Line Song Gunnar Eggen Myllargutten N.A. Skjold
1973 Spit-En Per Ulven Nixen T. Borstad
1974 Bajader P. Rakkestad Slogum Tor Ulf Thoresen
1975 Safaga Vixi Gunnar Eggen Lyn Piril Gunnar Eggen
1976 Mr. Caleb T. Wollebæk Donnson H.M. Klepaker
1977 Winner Stord Per Ulven Kipmin C. Wollebæk
1978 Baron Bunter Per Ulven Stjernelydia C. Wollebæk
1979 Volo Frost M. Austevoll Alm Rigel Ulf Thoresen
1980 Toves Girl B. Orre Jerksi M. Skjæveland
1981 Lady Pepiva Per Ulven Spikdona Gunnar Eggen
1982 Mr. Poppey P.A. Erga Kingebalder G. Diskerud
1983 Frances Guy T.H. Larsen Lyngsvarten B. Orre
1984 Star Hero B. Orre Perle Troll B. Ølstøren
1985 Bonnie Key A.J. Owren Alm Svarten Ulf Thoresen
1986 Tom Pedro Per Ulven Lund Jerker Gunnar Eggen
1987 Spit Superstar J. Risa Slått Pil Asbjørn Mehla
1988 Count Free T. Wollebæk Fjeldar T. Borg
1989 Mr. Moxy B. Ølstøren Atom Vinter A.G. Blihovde
1990 Zoot Spin B. Ølstøren Lykkebron Kjell Håkonsen
1991 Torway L. Gunnar Eggen Torden Knut Kjell Håkonsen
1992 Winnie Laylock Gunnar Eggen Viljesterk T. Wollebæk
1993 Won Eleven L. Gunnar Eggen Lundilen D. Aarum
1994 Tamin Sandy B. Garberg Sarpen D. Aarum
1995 B. Gent L. Gunnar Eggen Spang Best T. Wollebæk
1996 Gentle Star G. Tollefsen Slogum Bjørn R. Wiig
1997 News from Heaven T. Skauen Slogum Jørn P. Glittum
1998 Express Yankee B. Orre Jærvsøfaks J.-O. Persson
1999 Dignity R. Wiig Lome Elden V. Hop
2000 Scott Springborne B. Duestad Kjøstad Jo J. Blekkan
2001 Handboy E. Høitomt Moe Odin Asbjørn Mehla
2002 Prince Birchwood L. Asbjørn Mehla Lundfrigg K. Johansen
2003 Millennium Act A. H. Stensen Storm Jo J. Blekkan
2004 Thai Tanic Vidar Hop Torpa Carl Å. Tengsareid
2005 Jetstile G. V. Gundersen Mørtvedt Jerkeld Asbjørn Mehla
2006 Mystical News F. Hamre Moe Brage Asbjørn Mehla
2007 Tinita Love G. V. Gundersen Tangen Scott V. Hop
2008 Lucky Buck Vidar Hop Jærvsøviking

Jan-Olov Persson

2009 New Varenne L.A. Per Oleg Midtfjeld Bork Odin Tom Erik Solberg
2010 Makarov Eirk Høitomt Norheim Faksen Tom Erik Solberg
2011 Muscles Wiking B.R. Bjørn Goop Wik Stjernen Gunnar Austevoll
2012 Juliano Rags Noralf P. Brækken Tekno Odin Øystein Tjomsland
2013 Support Justice Geir V. Gundersen Timian Scott Vidar Hop
2014 Viking Va Bene Geir V. Gundersen Lannem Silje Tor Wollebæk
2015 Glen Ord Superb Geir V. Gundersen Jærvsørappen Jomar Blekkan
2016 El Diablo B.R. Frode Hamre Ingbest Tom Erik Solberg
2017 Cockstile Lars Anvar Kolle Will Prinsen Åsbjørn Tengsareid
2018 Gretzky B.R. Magnus Teien Gundersen Tekno Eld Ulf Ohlsson

1 Til 1954 ble kaldblodsderby kjørt for femårige hester, i 1954 både for fem- og firårige, deretter for firårige

Les mer i Store norske leksikon

Kommentarer

Kommentaren din publiseres her. Fagansvarlig eller redaktør svarer når de kan.

Du må være logget inn for å kommentere.

eller registrer deg