skytesport – Landsskytterstevnet

År Skytterdronninger/konger
1893 Chr. Østern
1894 Bernt Sørum
1895 Olaf Frydenlund
1896 Tom Seeberg
1897 Knut Fauske
1898 Nils D. Drange
1899 Kristian Søbakken
1900 Ole Holm
1901 Henrik O. Anshushaug
1902 Petter A. Røstad
1903 Jul Braathe
1904 Martin Monsen
1905 Ingv. Thune
1906 Mathias Glomnes
1907 Mathias Glomnes
1908 Martinus Skarkerud
1909 Halvor Kålstad
1910 Olaf Husby
1911 Olaf Fosvik
1912 Guren A. Gløtvold
1913 Nils H. Bolstad
1914 John Voje
1915 John Bang-Holmslet
1916 Ragnvald Maseng
1917 Paul Vikhals
1918 Ole Andreas Lilloe-Olsen
1919 Karl Hagen
1920 Jacob Bjerke
1921 Franke Onsrud
1922 Sigv. Kuløy
1923 Rasmus R. Skjerpe
1924 Ola Mo
1925 Herman Skøien
1926 Ottar Ødegaard
1927 Herman Kjærås
1928 Karl Hagen
1929 Kristian M. Gylstad
1930 Kristoffer Flesaker
1931 Ingulv Barstad
1932 Rasmus Rysdalsnes
1933 Sverre Glomnes
1934 Ingulv Berstad
1935 Fredrik Nilsen
1936 Oscar Espelund
1937 Willy Røgeberg
1938 Kåre Enerud
1939 Thorbjørn Hårstad
1940–45 Ikke arrangert
1946 Bjarne Sjulsen
1947 Lars L. Ese
1948 Jens Fredbo
1949 Jens Fredbo
1950 Odd Sannes
1951 Lars L. Ese
1952 Olav Medås
1953 Stanley Kvamme
1954 Lars L. Ese
1955 Lars L. Ese
1956 Kjell Skøien
1957 Stanley Kvamme
1958 Einar Nesmoen
1959 Jon Istad
1960 Gudmund Håbesland
1961 Magne Landrø
1962 Kjell Skøien
1963 Olav Medås
1964 Thormod Næs
1965 Finn Amundsen
1966 Lorents I. Sklet
1967 Thormod Næs
1968 Gunnar Lybeck
1969 Jon Klyve
1970 Gunnar Lybeck
1971 Olav Medås
1972 Arve Skjeflo
1973 Oddgard Flatin
1974 Egil Melvær
1975 Peder Myrset
1976 Magne Landrø
1977 Per H. Aalvik
1978 Bjørn Solberg
1979 Kurt Arne Berglund
1980 Lars Hallvard Ese
1981 Magne Landrø
1982 Arne Strendo
1983 Bjørn Solberg
1984 Bjørn Solberg
1985 Torkil Berg
1986 Knut Bjørnar Mellem
1987 Tor Harald Lund
1988 Ove Vik
1989 Ole N. Rydningen
1990 John Olav Ågotnes
1991 Yngve Lorentsen
1992 Per Erik Oldertrøen
1993 Tor-Arne Solbakken
1994 Erling Fledsberg
1995 Trond Kjøll
1996 Tor-Erik Fossli
1997 Edvin Aamot
1998 Tor-Erik Fossli
1999 Ingvar Brohaug
2000 Tor-Erik Fossli
2001 Arild Brodahl
2002 Kristoffer Sannvoll
2003 Gunnar Halbjørhus
2004 Ola Tore Dokken
2005 Jan Håkon Jørgensen
2006 Mette Elisabeth Finnestad
2007 Gunnar Halbjørhus
2008 Vebjørn Berg
2009 Vebjørn Berg
2010 Knut Jørgen Brodahl
2011 Knut Erik Svarstad
2012 Hans Kristian Wear
2013 Kim-Andre Aannestad Lund
2014 Ola Tore Dokken
2015 Eileen Torp, Sartor
2016 Daniel Sørli, Høland/Bjørkelangen
2017 Katrine Aannestad Lund, Jondalen
År Skytterprinsesser
1955 Guri Melleby
1956 Bjørg Bjørndalsæter
1957 Eva Kjelgren
1958 Anna Barry-Berg
1959 Eva Kjelgren
1960 Eva Kjelgren
1961 Bjørg Bjørndalsæter Mohn
1962 Guri Melleby
1963 Guri Melleby
1964 Inger Haug
1965 Åse Moa
1966 Åse Moa
1967 Guri Melleby
1968 Bitten Jødahl
1969 Åse Moa
1970 Else Eidsvik
1971 Åse Moa
1972 Laila Hagen Paakjær
1973 Gun Eli Giljarhus
1974 Torunn Yggeseth
1975 Pirkko Jødahl
1976 Åse Moa
1977 Hanne Mette Wilberg
1978 Pirkko Jødahl
1979 Eva Grønn
1980 Anne Lundgård-Soug
1981 Liv Margrethe Sørensen
1982 Tove Paulsen
1983 Jorunn Dahle
1984 Evelyn Lundh
1985 Eva Grønn Ekerbakke
1986 Kristi Haug
1987 Wenke Sverkmo
1988 Mette Elisabeth Finnestad
1989 Inger Hustuft
1990 Liv Sollesnes
1991 Mette Elisabeth Finnestad
1992 Heidi Rudseter
1993 Åse Randi Nordstad
1994 Liv Sollesnes
1995 Hanne Skarpodde
1996 Åse Randi Nordstad
1997 Heidi Rognli
1998 Ann Kristin Årskog
1999 Kristi Haug Transeth
2000 Lise Grønhovd Hval
2001 Heidi Trudvang
2002 Liv Sollesnes
2003 Ann Kristin Årskog
2004 Ann Kristin Årskog Vikhagen
2005 Kari Sofie Brøndbo
2006 Mette Elisabeth Finnestad
2007 Lindy Merete Hansen
2008 Mona Isene
2009 Marianne Berger
2010 Kristina Vaseng
2011 Liv Sollesnes
2012 Eileen Torp
2014 Eileen Torp
2015 Åse Marit Myrvang
2016 Irene Knudsen Bøe
2017 Åse Marit Myrvang, Steinsgård
År Navn/Skytterlag Poeng
2017 Daniel Sørli, Høland/Bjørkelangen 347
2016 Esten Skårild, Heim/Hemne 348
2015 John Olav Ågotnes, Sartor 347
2014 Kim-André Aannestad Lund, Jondalen 347
2013 Rune Vandevjen Olsen, Nord-Odal 346
2012 Ole Kristian Bryhn, Røyken og Hurum 346
2011 Gunnar Halbjørhus, Hemsedal 346
2010 Odd Arne Brekne, Lyngdal 347
2009 Espen Berg-Knutsen, Nordstrand 346
2008 Odd Arne Brekne, Lyngdal 346
2007 Jørgen Andersen, Hommelvik 347
2006 Kine Gjerstad Eide, Seim 346
2005 Tor Arnfinn Homme, Iveland 345
2004 Hans Bakken, Stallvik 347
2003 Tor-Erik Fossli, Målselv 346
2002 Ola Tore Dokken, Nordre Land 346
2001 Hans Bakken, Stallvik 346
2000 Jøran Meås, Bodø Østre 345
1999 Arnt Erik Aune, Beiarn 346
1998 Geir Magne Rolland, Åsane/Hordvik 347
1997 Arild Røyseth, Åsane/Hordvik 345
1996 Anders E. Gusdal, Imenes 345
1995 Jon Roti, Aurland 344
1994 John Olav Ågotnes, Fana 343
1993 Morten Øystein Rudi, Ringebu og Fåvang 346
1992 Roar Lillebo, Tynset 342
1991 Øyvind Sirevaag, Stavanger 343
1990 Arild Jønsson, Torsnes 345
1989 Magne Landrø, Oslo Østre 344
1988 Kai Gjølberg, Andebu 341
1987 Trond Bråten, Nord-Odal 338
1986 Kristi Haug, Riflen/Skoger 339
1985 Narve Nesset, Ørlendingen 339
1984 Arild Røyseth, Åsane/Hordvik 340
1983 Edvin Aamot, Svorkmo 339
1982 Kåre Høitomt, Nordre Land 338
1981 Bjørn Solberg, Nordre Land 339
1980 Henrik Døhl, Nordre Land 336
1979 Steinar Lunde, Rælingen 338
1978 Karstein Skundberg, Løiten 338
1977 Lars Hallvard Ese, Balestrand 336
1976 Ola Kristiansen, Strand 339
1975 Rolf Mannigel, Laksevåg 336
1974 Even Lund, Ringøy 338
1973 Olav Medås, Granvin 333
1972 Kjell Kr. Rike, Evje 333
1971 Dag Storhaug, Porsgrunn 333
1970 Hallvard Stormoen, Oslo 329
1969 Hans Walløe, Nordstrand 332
1968 Jon Istad, Voss 331
1967 Arne Strendo, Hadding 328
1966 Trygve Kjetså, Evje 328
1965 Gunnar Lybeck, Ø. Toten 326
1964 Finn Amundsen, Oslo Østre 330
1963 Magne Landrø, Oslo Østre 331
1962 Eivind Modig, Elverum 330
1961 Stanley Kvamme, Bergen Nordre 323
1960 Stanley Kvamme, Bergen Nordre 325
1959 Thoralf Brekke, Slagen 322
1958 Odd Sannes, Oslo Ø. 322
1957 Magne Strand, Valsøyfjord 322
1956 Jens Fredbo, Grue 274
1955 Lorents I. Sklet, Grong 280
1954 Odd Knarbakk, Nidaros 274
1953 Olav Medås, Granvin 272
1952 Ola H. Gimse, Trondheim 274
1951 Ivar Renmælmo, Kirkesdalen 274
1950 Johan Hunæs, Oslo Ø. 268
1949 Trygve O. Skarra, Fiskum 267
1948 Ola H. Gimse, Trondheim 268
1947 Harald Skjelland, Andebu 269
1946 Johan Jøraas, Skogn 259

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.