Frem til 2008 ble Kongepokalen delt ut i både én herreklasse og én kvinneklasse. Fra 2008 er det kun satt opp én kongepokal i seiling uavhengig av kjønn.

År Kongepokalvinner Klasse
1971 Jens Erik Bøe Yngling
1972 Carsten Andersen jr. Soling
1973 HKH Kronprins Harald Soling
1974 HKH Kronprins Harald Soling
1975 Tommy Bergmann, Bjørn Lofterød og Henrik Melsom Yngling
1976 Nils Otto Nilsen Kutter
1977 Peder Anker, Nils Hauff og Henrik Huitfeldt H-båt
1978 HKH Kronprins Harald, Eirik Johannessen og Rolf Lund Soling
1979 HKH Kronprins Harald, Eirik Johannessen og Helge Hovland Yngling
1980 Hans Wang, Petter Hauff og Claus Lien H-båt
1981 Per Arne Nilsen Laser
1982 Svein Rasmussen Seilbrett
1983 Kai Berge og Totto Hartmann 470
1984 Tommy Bergmann, Petter Hagelund og Morten Koflath Yngling
1985 Leif Gunnar Sandtorv Europajolle
1986 Trygve Kvåle Seilbrett
1987 Finn Hansen og Knut Holmøy Snipe
1988 Bård Birkeland og Leif Gunnar Sandtorv 470
1989 Terje Sorteberg og Tom Bråthen Star
1990 Rune Jacobsen, Pål Christoffersen og Anders M. Andersen Soling
1991 Thomas Føyen Seilbrett
1992 Ikke utdelt
1993 Eivind S. Melleby Laser
1994 Peer Moberg Europajolle
1995 Joakim Skovly, Vidar Andreassen og Espen Andreassen Yngling
1996 Peer Moberg Laser
1997 Ikke utdelt
1998 Sjur Johannessen Europajolle
1999 Peer Moberg Laser
2000 Reidar Berthelsen og Marius Wærsten Snipe
2001 Arne Kristian Dahl, Vidar Andreassen og Espen Andreassen Yngling
2002 Christoffer Sundby og Frode Bovim 49er
2003 Peer Moberg Laser
2004 Bjørnar Erikstad 2,4 m R
2005 Didrik Godaker Europajolle
2006 Kristian Olsen Seilbrett
2007 Peder Jahre (kaptein) Melges 24
2008 Ralf Wickström (kaptein) Express
2009 Kristian Ruth Laser
2011 Terje Wang, Pål Brudevoll, Erik Follestad Jensen MOD:11
2012 Thomas Nilsson, Christopher Gundersen, Knut Th. Sollid MOD:11
2013 Vidar Hansson, Eivind S. Melleby, Lars H. Johannessen, Harald Blom Bakke Express
2014 Bjørn M. Pedersen, Pål Tønnesson, Nisse Nordenstam, Ivar A. Monefeldt Express
2015 Tim Sandberg, Pål Kirkebø, Magne Simonsen, Anna Gregerson Express
2016 Peder Jahre, Sivert Denneche, Stian Briseid, Marius Flach Orvin Express
År Kongepokalvinner Klasse
1982 Ingvild Amble Europajolle
1983 Kari Ekerholdt Europajolle
1984 Kari Ekerholdt Europajolle
1985 Randi Sundstøl Seilbrett
1986 Ida K. Andersen Europajolle
1987 Mette Gurvin Europajolle
1988 Linda Andersen Europajolle
1989 Karin Danielsen Europajolle
1990 Mette Gurvin Europajolle
1991 Tine Moberg Europajolle
1992 Carolina Toll Europajolle
1993 Carolina Toll Europajolle
1994 Lise Gehrken Europajolle
1995 Carolina Toll Europajolle
1996 Sarpsborg Seilforening Kjølbåt
1997 Hanne-Marie Westby Europajolle
1998 Kongelig Norsk Seilforening Kjølbåt
1999 Siren Sundby Europajolle
2000 Ikke utdelt
2001 Ikke utdelt
2002 Kathrine Kierulf, Nina Myhre og Ann-Charlott Ærnø Yngling
2003 Siren Sundby Europajolle
2005 Lina Beyer Strømquist Europajolle
2010 Helene Næss, Ane Gundersen 29er
2015 Anna Gregerson (som mannskap hos Tim Sandberg) Europajolle

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om eller kommentarer til artikkelen?

Kommentaren din vil bli publisert under artikkelen, og fagansvarlig eller redaktør vil svare når de har mulighet.

Du må være logget inn for å kommentere.