bordtennis – verdensmestere i single

1926 Roland Jacobi, Ungarn
1928 Zoltán Mechlovits, Ungarn
1929 Fred Perry, England
1930 Viktor Barna, Ungarn
1931 Miklós Szabados, Ungarn
1932–35 Viktor Barna, Ungarn
1936 Stanislav Kolár, Tsjekkoslovakia
1937 Richard Bergmann, Østerrike
1938 Bohumil Vána, Tsjekkoslovakia
1939 Richard Bergmann, Østerrike
1947 Bohumil Vána, Tsjekkoslovakia
1948 Richard Bergmann, England
1949 Johnny Leach, England
1950 Richard Bergmann, England
1951 Johnny Leach, England
1952 Hiroji Satoh, Japan
1953 Ferenc Sidó, Ungarn
1954 Ichiro Ogimura, Japan
1955 Toshiaki Tanaka, Japan
1956 Ichiro Ogimura, Japan
1957 Toshiaki Tanaka, Japan
1959 Jung Kuo Tuan, Kina
1961 Chuang Tse Tung, Kina
1963 Chuang Tse Tung, Kina
1965 Chuang Tse Tung, Kina
1967 Nobuhiko Hasegawa, Japan
1969 Shigeo Ito, Japan
1971 Stellan Bengtsson, Sverige
1973 Hsi En Ting, Kina
1975 István Jónyer, Ungarn
1977 Mitsuru Kohno, Japan
1979 Seiji Ono, Japan
1981 Guo Yuehua, Kina
1983 Guo Yuehua, Kina
1985 Jiang Jialiang, Kina
1987 Jiang Jialiang, Kina
1989 Jan-Ove Waldner, Sverige
1991 Jörgen Persson, Sverige
1993 Jean-Philippe Gatien, Frankrike
1995 Kong Linghui, Kina
1997 Jan-Ove Waldner, Sverige
1999 Liu Guoliang, Kina
2001 Wang Liqin, Kina
2003 Werner Schlager, Østerrike
2005 Wang Liqin, Kina
2007 Wang Liqin, Kina
2009 Wang Hao, Kina
2011 Zhang Jike, Kina
1926 Mária Mednyánszky, Ungarn
1928–31 Mária Mednyánszky, Ungarn
1932–33 Anna Sipos, Ungarn
1934–35 Marie Kettnerová, Tsjekkoslovakia
1936 Ruth Aarons, USA
1937 Ruth Aarons, USA og Trudi Pritzi, Østerrike1
1938 Trudi Pritzi, Østerrike
1939 Vlasta Depetrisová, Tsjekkoslovakia
1947–49 Gizi Farkas, Ungarn
1950–55 Angelica Rozeanu, Romania
1956 Tomi Okawa, Japan
1957 Fujie Eguchi, Japan
1959 Kimiyo Matsuzaki, Japan
1961 Chiu Chung Hui, Kina
1963 Kimiyo Matsuzaki, Japan
1965 Naoko Fukazu, Japan
1967 Sachiko Morisawa, Japan
1969 Toshiko Kowada, Japan
1971 Lin Hui Ching, Kina
1973 Hu Yu Lan, Kina
1975 Pak Yung Sun, Nord-Korea
1977 Pak Yung Sun, Nord-Korea
1979 Ge Xinai, Kina
1981 Tong Ling, Kina
1983 Cao Yanhua, Kina
1985 Cao Yanhua, Kina
1987 He Zhili, Kina
1989 Qiao Hong, Kina
1991 Deng Yaping, Kina
1993 Hyun Jung-Hwa, Sør-Korea
1995 Deng Yaping, Kina
1997 Deng Yaping, Kina
1999 Wang Nan, Kina
2001 Wang Nan, Kina
2003 Wang Nan, Kina
2005 Zhang Yining, Kina
2007 Guo Yue, Kina
2009 Zhang Yining, Kina
2011 Ding Ning, Kina

1 Finalister, mester ikke kåret

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.