bordtennis (norgesmestere)

Artikkelstart

Oversikt over norske mestere i bordtennis siden det første mesterskapet ble arrangert i 1946.

Flest NM-gull i single for menn har Geir Erlandsen med sine 13 titler. For kvinner har Berit Ommedal flest med sine 8.

Menn single

År Utøver
1946 Finn Schønberg
1947 Oddvar Hansen
1948 William Reitan
1949 William Reitan
1950 William Reitan
1951 Walter Kaufmann
1952 Kåre Hernæs
1953 Kåre Hernæs
1954 Arne Wam
1955 Odd Nilsen
1956 Kåre Hernæs
1957 Knut Håvåg
1958 Odd Nilsen
1959 Tore Bergersen
1960 Knut Håvåg
1961 Knut Håvåg
1962 Knut Håvåg
1963 Knut Håvåg
1964 Tore Bergersen
1965 Steinar Bruvik
1966 Steinar Bruvik
1967 Knut Håvåg
1968 Knut Håvåg
1969 Knut Håvåg
1970 Knut Håvåg
1971 Odd Nilsen
1972 Pål Guttormsen
1973 Pål Guttormsen
1974 Pål Guttormsen
1975 Pål Guttormsen
1976 Pål Guttormsen
1977 Roy Heggelund
1978 Pål Guttormsen
1979 Pål Guttormsen
1980 Tom Johansen
1981 Pål Guttormsen
1982 Tom Johansen
1983 Tom Johansen
1984 Tom Johansen
1985 Tom Johansen
1986 Tom Johansen
1987 Roar Blikken
1988 Roar Blikken
1989 Kenneth Strøm
1990 Kenneth Strøm
1991 Kenneth Strøm
1992 Kenneth Strøm
1993 Tom Johansen
1994 Tom Johansen
1995 Stian Winther
1996 Geir Erlandsen
1997 Geir Erlandsen
1998 Geir Erlandsen
1999 Geir Erlandsen
2000 Istvan Moldovan
2001 Istvan Moldovan
2002 Geir Erlandsen
2003 Geir Erlandsen
2004 Geir Erlandsen
2005 Geir Erlandsen
2006 Istvan Moldovan
2007 Geir Erlandsen
2008 Roger Andersson
2009 Wang Bing
2010 Espen Rønneberg
2011 Geir Erlandsen
2012 Geir Erlandsen
2013 Espen Rønneberg
2014 Istvan Moldovan
2015 Geir Erlandsen
2016 Geir Erlandsen
2017 Marcus Wærstad
2018 Eskil Lindholm
2019 Borgar Haug
2020 Jimmy Ojakangas

Kvinner single

År Utøver
1947 Ingeborg Rotting Olsen
1948 Anne Lise Heidenreich
1949 Anne Lise Heidenreich
1950 Greta Lauritzen
1951 Greta Lauritzen
1952 Anne Lise Heidenreich
1953 Anne Lise Heidenreich
1954 Anne Lise Heidenreich
1955 Birgit Tvedt
1956 Anne Lise Heidenreich
1957 Berit Ommedal
1958 Anne Lise Fossum (Heidenreich)
1959 Sidsel Erstad
1960 Berit Ommedal
1961 Wenche Amundsen
1962 Berit Ommedal
1963 Berit Ommedal
1964 Rigmor Knudsen
1965 Berit Ommedal
1966 Berit Ommedal
1967 Rigmor Knudsen
1968 Rigmor Knudsen
1969 Berit Ommedal
1970 Rigmor Sørensen (Knudsen)
1971 Berit Ommedal
1972 Bente Paulsen
1973 Anne Schierning
1974 Rigmor Sørensen
1975 Bente Paulsen
1976 Rigmor Sørensen
1977 Gina Hundven
1978 Tone Folkeson
1979 Kristin Hagen
1980 Tone Folkeson
1981 Tone Folkeson
1982 Tone Folkeson
1983 Tone Folkeson
1984 Tone Folkeson
1985 Kristin Hagen
1986 Kristin Hagen
1987 Kristin Hagen
1988 Kristin Hagen
1989 Marianne Blikken
1990 Sonja Rasmussen
1991 Sonja Rasmussen
1992 Sonja Rasmussen
1993 Marianne Blikken
1994 Sonja Rasmussen
1995 Sonja Rasmussen
1996 Sonja Rasmussen
1997 Sonja Rasmussen
1998 Sonja Rasmussen
1999 Lill Kristin Wennberg
2000 Lill Kristin Wennberg
2001 Stine Haga
2002 Lill Kristin Wennberg
2003 Mona Fallgren
2004 Mona Fallgren
2005 Stine Haga
2006 Ma Wenting
2007 Ma Wenting
2008 Ma Wenting
2009 Marthe Heide Nilsen
2010 Marthe Heide Nilsen
2011 Sonja Obradovic
2012 Sonja Obradovic
2013 Marte Grutle Aasebø
2014 Rebekka Carlsen
2015 Anna Grutle Aasebø
2016 Ilka Doval
2017 Maja H. Gjelle
2018 Ilka Doval
2019 Rebekka Carlsen
2020 Sonja Obradovic

Menn double

År Utøvere
1947 Finn Schønberg/Olaf Olsen
1948 Finn Schønberg/Walter Kaufmann
1949 William Reitan/Bjarne Svendsen
1950 Finn Schønberg/Walter Kaufmann
1951 William Reitan/Bjarne Svendsen
1952 William Reitan/Bjarne Svendsen
1953 William Reitan/Kåre Hernæs
1954 Oddvar Siljuholdt/Ulf Nyseth
1955 Kåre Hernæs/Olav Hernæs
1956 Knut Håvåg/Odd Nilsen
1957 Knut Håvåg/Odd Nilsen
1958 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1959 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1960 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1961 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1962 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1963 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1964 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1965 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1966 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1967 Knut Håvåg/Tore Bergersen
1968 Knut Håvåg/Kåre Hernæs
1969 Knut Håvåg/Tore Sehl
1970 Roy Heggelund/Harald Nilsen
1971 Roy Heggelund/Harald Nilsen
1972 Roy Heggelund/Jens Monsen
1973 Roy Heggelund/John Grahl Madsen
1974 Pål Guttormsen/Tommy Schierning
1975 Pål Guttormsen/Jørgen Aas
1976 Pål Guttormsen/Jørgen Aas
1977 Pål Guttormsen/Jørgen Aas
1978 Pål Guttormsen/Gunnar Greve
1979 Tom Johansen/Jan Egil Levorsen
1980 Kjell Stordal/Jørgen Gierløff
1981 Tom Johansen/Per Arne Sveum
1982 Tom Johansen/Pål Guttormsen
1983 Tom Johansen/Geirr Gustavsen
1984 Erik Rasmussen/Ulf Rasmussen
1985 Håkon Hoff/Eivind Onsum
1986 Geirr Gustavsen/Morten Gustavsen
1987 Tom Johansen/Frode Grini
1988 Kenneth Strøm/Frode Grini
1989 Roar Blikken/Per Arne Sveum
1990 Roar Blikken/Tom Johansen
1991 Roar Blikken/Tom Johansen
1992 Kenneth Strøm/Frode Grini
1993 Jan Bergersen/Jochen Leiss
1994 Roar Blikken/Tom Johansen
1995 Roar Blikken/Bjørn Erik Lobben
1996 Geir Erlandsen/Stian Winther
1997 Christian Ibenfeldt/Øyvind Aas
1998 Geir Erlandsen/Stian Winther
1999 Geir Erlandsen/Stian Winther
2000 Geir Erlandsen/Stian Winther
2001 Istvan Moldovan/Raymond Gonzales
2002 Geir Erlandsen/Stian Winther
2003 Raymond Gonzales/Arne Marino Aarås
2004 Geir Erlandsen/Stian Winther
2005 Geir Erlandsen/Stian Winther
2006 Dag Frode Lobben/Istvan Moldovan
2007 Raymond Gonzales/Eric Berner
2008 Joachim Sørensen/Espen Rønneberg
2009 Eric Berner/Kristoffer Hellerud
2010 Wang Bing/Istvan Moldovan
2011 Roger Andersson/Geir Erlandsen
2012 Lars Rønneberg/Espen Rønneberg
2013 Roger Andersson/Geir Erlandsen
2014 Roger Andersson/Geir Erlandsen
2015 Lars Rønneberg/Espen Rønneberg
2016 Roger Andersson/Geir Erlandsen
2017 Lars Rønneberg/Eskil Lindholm
2018 Lars Rønneberg/Eskil Lindholm
2019 Christian Ibenfeldt/Jimmy Ojakangas
2020 Lars Rønneberg/Eskil Lindholm

Kvinner double

År Utøvere
1951 Greta Lauritzen/Anne Lise Heidenreich
1952 Greta Lauritzen/Anne Lise Heidenreich
1953 Birgit Tvedt/Aud Aase
1954 Birgit Tvedt/Aud Aase
1955 Birgit Tvedt/Aud Aase
1956 Anne Lise Heidenreich/Kari Jacobsen
1957 Birgit Tvedt/Gerd Brundtland
1958 Anne Lise Fossum (Heidenreich)/Bjørg Larsen
1959 Anne Lise Fossum/Sidsel Erstad
1960 Berit Ommedal/Wenche Amundsen
1961 Berit Ommedal/Wenche Amundsen
1962 Berit Ommedal/Wenche Amundsen
1963 Berit Ommedal/Wenche Amundsen
1964 Anne Hauge/Reidun Haugen
1965 Rigmor Knudsen/Jorun Moklev
1966 Berit Ommedal/Jorun Moklev
1967 Berit Ommedal/Rigmor Sørensen (Knudsen)
1968 Berit Ommedal/Rigmor Sørensen (Knudsen)
1969 Berit Ommedal/Rigmor Sørensen (Knudsen)
1970 Berit Ommedal/Rigmor Sørensen (Knudsen)
1971 Berit Ommedal/Kari Mæhle
1972 Anne Schierning/Bente Paulsen
1973 Anne Schierning/Bente Paulsen
1974 Anne Schierning/Bente Paulsen
1975 Anne Schierning/Bente Paulsen
1976 Rigmor Sørensen/Bente Paulsen
1977 Anne Schierning/Bente Paulsen
1978 Tone Folkeson/Heidi Myhr
1979 Kristin Hagen/Marianne Kåresen
1980 Rigmor Sørensen/Mette Monsen
1981 Tone Folkeson/Anne Schierning
1982 Tone Folkeson/Unni Bredesen
1983 Tone Folkeson/Kristin Hagen
1984 Tone Folkeson/Kristin Hagen
1985 Marianne Skarpenes/Anne Heidi Skutle
1986 Marianne Skarpenes/Anne Heidi Skutle
1987 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1988 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1989 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1990 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1991 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1992 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1993 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1994 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1995 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1996 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1997 Lill Kristin Wennberg/Sonja Rasmussen
1998 Sonja Rasmussen/Ann Mjelva
1999 Maria Storli/Caroline Folkeson Jensen
2000 Lill Kristin Wennberg/Trine Lise Myrseth
2001 Lill Kristin Wennberg/Trine Lise Myrseth
2002 Stine Haga/Ingvild Karlsen
2003 Stine Haga/Oddry Folkestad
2004 Stine Haga/Lill Kristin Wennberg
2005 Mona Fallgren/Therese Andersen
2006 Ma Wenting/Marte Grutle Aasebø
2007 Ma Wenting/Marte Grutle Aasebø
2008 Ma Wenting/Marte Grutle Aasebø
2009 Marthe Heide Nilsen/Manuela Erentsen
2010 Marthe Heide Nilsen/Aida Pezer
2011 Marthe Heide Nilsen/Sonja Obradovic
2012 Anna Grutle Aasebø/Marte Grutle Aasebø
2013 Stine Folkeson/Marte Grutle Aasebø
2014 Ilka Doval/Rebekka Carlsen
2015 Nora Bagner Nilsen/Rebekka Carlsen
2016 Anna Grutle Aasebø/Marte Grutle Aasebø
2017 Sarah Horgen/Rebekka Carlsen
2018 Sonja Obradovic/Rikke Balgaard Skåttet
2019 Ilka Doval/Maja H. Gjelle
2020 Hanna Hovden/Martine Toftaker

Mixed double

År Utøvere
1951 Aud Aase/William Reitan
1952 Birgit Tvedt/Kåre Hernæs
1953 Magnhild Kuven/William Reitan
1954 Birgit Tvedt/Olav Hernæs
1955 Birgit Tvedt/Kåre Hernæs
1956 Birgit Tvedt/Kåre Hernæs
1957 Birgit Tvedt/Kåre Hernæs
1958 Anne Lise Fossum/Odd Nilsen
1959 Sidsel Erstad/Knut Håvåg
1960 Wenche Amundsen/Steinar Bruvik
1961 Wenche Amundsen/Steinar Bruvik
1962 Rigmor Knudsen/Knut Håvåg
1963 Rigmor Knudsen/Knut Håvåg
1964 Rigmor Knudsen/Knut Håvåg
1965 Rigmor Knudsen/Knut Håvåg
1966 Rigmor Knudsen/Knut Håvåg
1967 Rigmor Knudsen/Knut Håvåg
1968 Rigmor Sørensen (Knudsen)/Knut Håvåg
1969 Rigmor Sørensen (Knudsen)/Knut Håvåg
1970 Berit Ommedal/Gunnar Greve
1971 Berit Ommedal/Gunnar Greve
1972 Anne Schierning/Pål Guttormsen
1973 Anne Schierning/Pål Guttormsen
1974 Solveig Greve/Gunnar Greve
1975 Anne Schierning/Pål Guttormsen
1976 Bente Paulsen/Pål Guttormsen
1977 Anne Schierning/Pål Guttormsen
1978 Rigmor Sørensen/Knut Håvåg
1979 Kristin Hagen/Jon Olav Haugen
1980 Kristin Hagen/Jon Olav Haugen
1981 Kristin Hagen/Jon Olav Haugen
1982 Tone Folkeson/Tom Johansen
1983 Kristin Hagen/Jon Olav Haugen
1984 Marianne Skarpenes/Tom Johansen
1985 Anne Heidi Skutle/Terje Hansen
1986 Kristin Hagen/Jon Olav Haugen
1987 Kristin Hagen/Jon Olav Haugen
1988 Marianne Blikken/Tom Johansen
1989 Marianne Blikken/Tom Johansen
1990 Sonja Rasmussen/Kenneth Strøm
1991 Sonja Rasmussen/Kenneth Strøm
1992 Sonja Rasmussen/Kenneth Strøm
1993 Marianne Blikken/Frode Grini
1994 Sonja Rasmussen/Roar Blikken
1995 Sonja Rasmussen/Roar Blikken
1996 Sonja Rasmussen/Raymond Gonzales
1997 Sonja Rasmussen/Raymond Gonzales
1998 Sonja Rasmussen/Raymond Gonzales
1999 Stine Haga/Joachim Sørensen
2000 Lill Kristin Wennberg/Anders Hovden
2001 Oddny Folkestad/Geir Erlandsen
2002 Oddny Folkestad/Geir Erlandsen
2003 Mona Fallgren/Roger Andersson
2004 Kristin Doval (Hagen)/Istvan Moldovan
2005 Mona Fallgren/Geir Erlandsen
2006 Ma Wenting/Eirik Ansnes
2007 Ma Wenting/Eirik Ansnes
2008 Marthe Heide Nilsen/Raymond Gonzales
2009 Anja Esketveit/Espen Rønneberg
2010 Anja Esketveit/Espen Rønneberg
2011 Sonja Obradovic/Raymond Gonzales
2012 Sonja Obradovic/Raymond Gonzales
2013 Christine Mettner/Roger Andersson
2014 Christine Mettner/Roger Andersson
2015 Nora Bagner Nilsen/Espen Rønneberg
2016 Nora Bagner Nilsen/Geir Erlandsen
2017 Sarah Horgen/Roger Andersson
2018 Anna Grutle Aasebø/Borgar Haug
2019 Martine Toftaker/Jonas Flåøien
2020 Sarah Horgen/Roger Andersson

Les mer i Store norske leksikon

Kommentarer

Kommentaren din publiseres her. Fagansvarlig eller redaktør svarer når de kan.

Du må være logget inn for å kommentere.

eller registrer deg