1977 Flemming Delfs, Danmark
1980 Rudy Hartono, Indonesia
1983 Icuk Sugiarto, Indonesia
1985 Han Jian, Kina
1987 Yang Yang, Kina
1989 Yang Yang, Kina
1991 Zhao Jianhua, Kina
1993 Joko Suprianto, Indonesia
1995 Heryanto Arbi, Indonesia
1997 Peter Rasmussen, Danmark
1999 Sun Jun, Kina
2001 Hendrawan, Indonesia
2003 Xia Xuanze, Kina
2005 Taufik Hidayat, Indonesia
2006 Lin Dan, Kina
2007 Lin Dan, Kina
2009 Lin Dan, Kina
2010 Chen Jin, Kina
2011 Lin Dan, Kina
1977 Lene Köppen, Danmark
1980 Wiharjo Verawaty, Indonesia
1983 Li Lingwei, Kina
1985 Han Aiping, Kina
1987 Han Aiping, Kina
1989 Li Lingwei, Kina
1991 Tang Jiuhong, Kina
1993 Susi Susanti, Indonesia
1995 Ye Zhaoying, Kina
1997 Ye Zhaoying, Kina
1999 Camilla Martin, Danmark
2001 Gong Ruina, Kina
2003 Zhang Ning, Kina
2005 Xingfang Xie, Kina
2006 Xingfang Xie, Kina
2007 Zhu Lin, Kina
2009 Lu Lan, Kina
2010 Wang Lin, Kina
2011 Wang Yihan, Kina
1977 Johan Wahjudi/Tjun Tjun, Indonesia
1980 Ade Chandra/Hadinata Christian, Indonesia
1983 Steen Fladberg/Jesper Helledie, Danmark
1985 Kim Moon-Soo/Park Joo-Bong, Sør-Korea
1987 Li Yongbo/Tian Bingyi, Kina
1989 Li Yongbo/Tian Bingyi, Kina
1991 Kim Moon-Soo/Park Joo-Bong, Sør-Korea
1993 Ricky Subagya/Rudy Gunawan, Indonesia
1995 Ricky Subagya/Rexy Mainaky, Indonesia
1997 Budiarto Sigit/Candra Wajaya, Indonesia
1999 Ha Tae-kwon/Kim Dong-moon, Sør-Korea
2001 Halim Haryanto/Tony Gunawan, Indonesia
2003 Lars Paaske/Jonas Rasmussen, Danmark
2005 Tony Gunawan/Howard Bach, USA
2006 Fu Haifeng/Cai Yun, Kina
2007 Markis Kido/Hendra Setiawan, Indonesia
2009 Cai Yun/Fu Haifeng, Kina
2010 Cai Yun/Fu Haifeng, Kina
2011 Cai Yun/Fu Haifeng, Kina
1977 Etsuko Tuganoo/Emiko Vero, Japan
1980 Nora Perry/Jane Webster, Storbritannia
1983 Lin Ying/Wu Dixi, Kina
1985 Han Aiping/Li Lingwei, Kina
1987 Lin Ying/Guan Weizhen, Kina
1989 Lin Ying/Guan Weizhen, Kina
1991 Guan Weizhen/Nong Qunhua, Kina
1993 Nong Qunhua/Zhou Lei, Kina
1995 Gil Young-Ah/Jang Hye-Ock, Sør-Korea
1997 Ge Fei/Gu Jun, Kina
1999 Ge Fei/Gu Jun, Kina
2001 Huang Sui/Gao Ling, Kina
2003 Huang Sui/Gao Ling, Kina
2005 Yang Wei/Zhang Jiewen, Kina
2006 Huang Sui/Gao Ling, Kina
2007 Yang Wei/Zhang Jiewen, Kina
2009 Zhang Yawen/Zhao Tingting, Kina
2010 Du Jing/Yu Yang, Kina
2011

Wang Xiaoli/Yu Yang, Kina

1977 Steen Stovgaard/Lene Köppen, Danmark
1980 Hadinata Christian/Imelda Wigoeno, Indonesia
1983 Thomas Kihlström, Sverige/Nora Perry, Storbritannia
1985 Park Joo-Bong/Yoo Sang-Hee, Sør-Korea
1987 Wang Pengrin/Shi Fagjing, Kina
1989 Park Joo-Bong/Chung Myung-Hee, Sør-Korea
1991 Park Joo-Bong/Chung Myung-Hee, Sør-Korea
1993 Thomas Lund, Danmark/Catrine Bengtsson, Sverige
1995 Thomas Lund/Marlene Thomsen, Danmark
1997 Liu Yong/Ge Fei, Kina
1999 Kim Dong-moon/Ra Kyung-min, Sør-Korea
2001 Zhang Jun/Gao Ling, Kina
2003 Kim Dong-moon/Ra Kyung-min, Sør-Korea
2005 Nova Widianto/Lilyana Natsir, Indonesia
2006 Nathan Robertson/Gail Emm, Storbritannia
2007 Nova Widianto/Lilyana Natsir, Indonesia
2009 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl, Danmark
2010 Zheng Bo/Ma Jin, Kina
2011 Zhang Nan/Zhao Yunlei, Kina

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.