akesport – Verdensmestere rodel kunstbane

1955 Anton Salvesen, Norge
1957 Hans Schaller, Vest-Tyskland
1958 Jerzy Wojnar, Polen
1959 Herbert Thaler, Østerrike
1960 Helmuth Berndt, Vest-Tyskland
1961 Jerzy Wojnar, Polen
1962 Thomas Köhler, Øst-Tyskland
1963 Fritz Nachmann, Vest-Tyskland
1965 Hans Plenk, Vest-Tyskland
1967 Thomas Köhler, Øst-Tyskland
1969 Josef Feistmantl, Østerrike
1970 Josef Fendt, Vest-Tyskland
1971 Karl Brunner, Italia
1973 Hans Rinn, Øst-Tyskland
1974 Josef Fendt, Vest-Tyskland
1975 Wolfram Fiedler, Øst-Tyskland
1977 Hans Rinn, Øst-Tyskland
1978 Paul Hildgartner, Italia
1979 Dettlef Günther, Øst-Tyskland
1981 Sergej Danilin, Sovjetunionen
1983 Miroslav Zajonc, Canada
1985 Michael Walter, Øst-Tyskland
1987 Markus Prock, Østerrike
1989 Georg Hackl, Vest-Tyskland
1990 Georg Hackl, Vest-Tyskland
1991 Arnold Huber, Italia
1993 Wendel Suckow, USA
1995 Armin Zöggeler, Italia
1996 Markus Prock, Østerrike
1997 Georg Hackl, Tyskland
1999 Armin Zöggeler, Italia
2000 Jens Müller, Tyskland
2001 Armin Zöggeler, Italia
2003 Armin Zöggeler, Italia
2004 David Möller, Tyskland
2005 Armin Zöggeler, Italia
2007 David Möller, Tyskland
2008 Felix Loch, Tyskland
2009 Felix Loch, Tyskland
2011 Armin Zöggeler, Italia
1955 Karla Kienzl, Østerrike
1957 Maria Isser, Østerrike
1958 Maria Semczyszak, Polen
1959 Elly Lieber, Østerrike
1960 Maria Isser, Østerrike
1961 Elisabeth Nagele, Sveits
1962 Ilse Geisler, Øst-Tyskland
1963 Ilse Geisler, Øst-Tyskland
1965 Ortrun Enderlein, Øst-Tyskland
1967 Ortrun Enderlein, Øst-Tyskland
1969 Petra Tierlich, Øst-Tyskland
1970 Barbara Piecha, Polen
1971 Elisabeth Demleitner, Vest-Tyskland
1973 Margit Schumann, Øst-Tyskland
1974 Margit Schumann, Øst-Tyskland
1975 Margit Schumann, Øst-Tyskland
1977 Margit Schumann, Øst-Tyskland
1978 Vera Sosula, Sovjetunionen
1979 Melitta Sollmann, Øst-Tyskland
1981 Melitta Sollmann, Øst-Tyskland
1983 Steffi Martin, Øst-Tyskland
1985 Steffi Martin, Øst-Tyskland
1987 Cerstin Schmidt, Øst-Tyskland
1989 Susi Erdmann, Øst-Tyskland
1990 Gabriele Kohlisch, Øst-Tyskland
1991 Susi Erdmann, Tyskland
1993 Gerda Weissensteiner, Italia
1995 Gabriele Kohlisch, Tyskland
1996 Jane Bode, Tyskland
1997 Susi Erdmann, Tyskland
1999 Sonja Wiedemann, Tyskland
2000 Sylke Otto, Tyskland
2001 Sylke Otto, Tyskland
2003 Sylke Otto, Tyskland
2004 Silke Kraushaar, Tyskland
2005 Sylke Otto, Tyskland
2007 Tatjana Hüfner, Tyskland
2008 Tatjana Hüfner, Tyskland
2009 Erin Hamlin, USA
2011 Tatjana Hüfner, Tyskland

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om eller kommentarer til artikkelen?

Kommentaren din vil bli publisert under artikkelen, og fagansvarlig eller redaktør vil svare når de har mulighet.

Du må være logget inn for å kommentere.