Verdenscupvinnere i skiidrett nordiske grener

1974 Ivar Formo, Norge (uoffisiell cup)
1975 Oddvar Brå, Norge (uoffisiell cup)
1976 Juha Mieto, Finland (uoffisiell cup)
1977 Thomas Wassberg, Sverige (uoffisiell cup)
1978 Sven-Åke Lundbäck, Sverige (uoffisiell cup)
1979 Oddvar Brå, Norge (forsøkscup)
1980 Juha Mieto, Finland (uoffisiell cup)
1981 Aleksandr Zavjalov, Sovjetunionen (forsøkscup)
1982 Bill Koch, USA
1983 Aleksandr Zavjalov, Sovjetunionen
1984 Gunde Svan, Sverige
1985 Gunde Svan, Sverige
1986 Gunde Svan, Sverige
1987 Torgny Mogren, Sverige
1988 Gunde Svan, Sverige
1989 Gunde Svan, Sverige
1990 Vegard Ulvang, Norge
1991 Vladimir Smirnov, Sovjetunionen
1992 Bjørn Dæhlie, Norge
1993 Bjørn Dæhlie, Norge
1994 Vladimir Smirnov, Kasakhstan
1995 Bjørn Dæhlie, Norge
1996 Bjørn Dæhlie, Norge
1997 Bjørn Dæhlie, Norge
1998 Thomas Alsgaard, Norge
1999 Bjørn Dæhlie, Norge
2000 Johann Mühlegg, Spania
2001 Per Elofsson, Sverige
2002 Per Elofsson, Sverige
2003 Mathias Fredriksson, Sverige
2004 René Sommerfeldt, Tyskland
2005 Axel Teichmann, Tyskland
2006 Tobias Angerer, Tyskland
2007 Tobias Angerer, Tyskland
2008 Lukas Bauer, Tsjekkia
2009 Dario Cologna, Sveits
2010 Petter Northug, Norge
2011 Dario Cologna, Sveits
2012 Dario Cologna, Sveits
2013 Petter Northug, Norge
2014 Martin Johnsrud Sundby, Norge
2015 Martin Johnsrud Sundby, Norge
2016 Martin Johnsrud Sundby, Norge
1979 Galina Kulakova, Sovjetunionen (forsøkscup)
1980 Ikke arrangert
1981 Raisa Smetanina, Sovjetunionen (forsøkscup)
1982 Berit Aunli, Norge
1983 Marja-Liisa Hämäläinen, Finland
1984 Marja-Liisa Hämäläinen, Finland
1985 Anette Bøe, Norge
1986 Marjo Matikainen, Finland
1987 Marjo Matikainen, Finland
1988 Marjo Matikainen, Finland
1989 Jelena Välbe, Sovjetunionen
1990 Larissa Lazutina, Sovjetunionen
1991 Jelena Välbe, Russland
1992 Jelena Välbe, Russland
1993 Ljubov Jegorova, Russland
1994 Manuela Di Centa, Italia
1995 Jelena Välbe, Russland
1996 Manuela Di Centa, Italia
1997 Jelena Välbe, Russland
1998 Larissa Lazutina, Russland
1999 Bente Skari, Norge
2000 Bente Skari
2001 Julija Tsjepalova, Russland
2002 Bente Skari, Norge
2003 Bente Skari, Norge
2004 Gabriella Paruzzi, Italia
2005 Marit Bjørgen, Norge
2006 Marit Bjørgen, Norge
2007 Virpi Kuitunen, Finland
2008 Virpi Kuitunen, Finland
2009 Justyna Kowalczyk, Polen
2010 Justyna Kowalczyk, Polen
2011 Justyna Kowalczyk, Polen
2012 Marit Bjørgen, Norge
2013 Justyna Kowalczyk, Polen
2014 Therese Johaug, Norge
2015 Marit Bjørgen, Norge
2016 Therese Johaug, Norge
1980 Hubert Neuper, Østerrike
1981 Armin Kogler, Østerrike
1982 Armin Kogler, Østerrike
1983 Matti Nykänen, Finland
1984 Jens Weissflog, Øst-Tyskland
1985 Matti Nykänen, Finland
1986 Matti Nykänen, Finland
1987 Vegard Opaas, Norge
1988 Matti Nykänen, Finland
1989 Jan Boklöv, Sverige
1990 Ari-Pekka Nikkola, Finland
1991 Andreas Felder, Østerrike
1992 Toni Nieminen, Finland
1993 Andreas Goldberger, Østerrike
1994 Espen Bredesen, Norge
1995 Andreas Goldberger, Østerrike
1996 Andreas Goldberger, Østerrike
1997 Primoz Peterka, Slovenia
1998 Primoz Peterka, Slovenia
1999 Martin Schmitt, Tyskland
2000 Martin Schmitt, Tyskland
2001 Adam Malysz, Polen
2002 Adam Malysz, Polen
2003 Adam Malysz, Polen
2004 Janne Ahonen, Finland
2005 Janne Ahonen, Finland
2006 Jakub Janda, Tsjekkia
2007 Adam Malysz, Polen
2008 Thomas Morgenstern, Østerrike
2009 Gregor Schlierenzauer, Østerrike
2010 Simon Ammann, Sveits
2011 Thomas Morgenstern, Østerrike
2012 Anders Bardal, Norge
2013 Gregor Schlierenzauer, Østerrike
2014 Kamil Stoch, Polen
2015 Severin Freund, Tyskland
2016 Peter Prevc, Slovenia
2012 Sarah Hendrickson, USA
2013 Sara Takanashi, Japan
2014 Sara Takanashi, Japan
2015 Daniela Iraschko-Stolz, Østerrike
2016 Sara Takanashi, Japan
1984 Tom Sandberg, Norge
1985 Geir Andersen, Norge
1986 Hermann Weinbuch, Vest-Tyskland
1987 Torbjørn Løkken, Norge
1988 Klaus Sulzenbacher, Østerrike
1989 Trond Arne Bredesen, Norge
1990 Klaus Sulzenbacher, Østerrike
1991 Fred Børre Lundberg, Norge
1992 Fabrice Guy, Frankrike
1993 Kenji Ogiwara, Japan
1994 Kenji Ogiwara, Japan
1995 Kenji Ogiwara, Japan
1996 Knut Tore Apeland, Norge
1997 Samppa Lajunen, Finland
1998 Bjarte Engen Vik, Norge
1999 Bjarte Engen Vik, Norge
2000 Samppa Lajunen, Finland
2001 Felix Gottwald, Østerrike
2002 Ronny Ackermann, Tyskland
2003 Ronny Ackermann, Tyskland
2004 Hannu Manninen, Finland
2005 Hannu Manninen, Finland
2006 Hannu Manninen, Finland
2007 Hannu Manninen, Finland
2008 Ronny Ackermann, Tyskland
2009 Anssi Koivuranta, Finland
2010 Jason Lamy-Chappuis, Frankrike
2011 Jason Lamy-Chappuis, Frankrike
2012 Jason Lamy-Chappuis, Frankrike
2013 Eric Frenzel, Tyskland
2014 Eric Frenzel, Tyskland
2015 Eric Frenzel, Tyskland
2016 Eric Frenzel, Tyskland

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.