Oversikt over OL-gull og VM-vinnere i skiskyting.

1958 VM Adolf Viklund, Sverige
1959 VM Vladimir Melanin, Sovjetunionen
1960 OL Klas Lestander, Sverige
1961 VM Kalevi Huuskonen, Finland
1962 VM Vladimir Melanin, Sovjetunionen
1963 VM Vladimir Melanin, Sovjetunionen
1964 OL Vladimir Melanin, Sovjetunionen
1965 VM Olav Jordet, Norge
1966 VM Jon Istad, Norge
1967 VM Viktor Mamatov, Sovjetunionen
1968 OL Magnar Solberg, Norge
1969 VM Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen
1970 VM Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen
1971 VM Dieter Speer, Øst-Tyskland
1972 OL Magnar Solberg, Norge
1973 VM Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen
1974 VM Juhani Suutarinen, Finland
1975 VM Heikki Ikola, Finland
1976 OL Nikolaj Kruglov, Sovjetunionen
1977 VM Heikki Ikola, Finland
1978 VM Odd Lirhus, Norge
1979 VM Klaus Siebert, Øst-Tyskland
1980 OL Anatolij Aljabjev, Sovjetunionen
1981 VM Heikki Ikola, Finland
1982 VM Frank Ullrich, Øst-Tyskland
1983 VM Frank Ullrich, Øst-Tyskland
1984 OL Peter Angerer, Vest-Tyskland
1985 VM Jurij Kasjkarov, Sovjetunionen
1986 VM Valerij Medvedtsev, Sovjetunionen
1987 VM Frank-Peter Rötsch, Øst-Tyskland
1988 OL Frank-Peter Rötsch, Øst-Tyskland
1989 VM Eirik Kvalfoss, Norge
1990 VM Valerij Medvedtsev, Sovjetunionen
1991 VM Mark Kirchner, Tyskland
1992 OL Jevgenij Redkine, Sovjetunionen (SUS)
1993 VM Andreas Zingerle, Italia
1994 OL Sergej Tarasov, Russland
1995 VM Tomasz Sikora, Polen
1996 VM Sergej Tarasov, Russland
1997 VM Ricco Gross, Tyskland
1998 OL Halvard Hanevold, Norge
1999 VM Sven Fischer, Tyskland
2000 VM Wolfgang Rottmann, Østerrike
2001 VM Paavo Puurunen, Finland
2002 OL Ole Einar Bjørndalen, Norge
2003 VM Halvard Hanevold, Norge
2004 VM Raphaël Poirée, Frankrike
2005 VM Roman Dostal, Tsjekkia
2006 OL Michael Greis, Tyskland
2007 VM Raphaël Poirée, Frankrike
2008 VM Emil Hegle Svendsen, Norge
2009 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2010 OL Emil Hegle Svendsen, Norge
2011 VM Tarjei Bø, Norge
2012 VM Jakov Fak, Slovenia
2013 VM Martin Fourcade, Frankrike
2014 OL Martin Fourcade, Frankrike
2015 VM Martin Fourcade, Frankrike
2016 VM Martin Fourcade, Frankrike
1974 VM Juhani Suutarinen, Finland
1975 VM Nikolaj Kruglov, Sovjetunionen
1976 VM Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen
1977 VM Aleksandr Tikhonov, Sovjetunionen
1978 VM Frank Ullrich, Øst-Tyskland
1979 VM Frank Ullrich, Øst-Tyskland
1980 OL Frank Ullrich, Øst-Tyskland
1981 VM Frank Ullrich, Øst-Tyskland
1982 VM Eirik Kvalfoss, Norge
1983 VM Eirik Kvalfoss, Norge
1984 OL Eirik Kvalfoss, Norge
1985 VM Frank-Peter Rötsch, Øst-Tyskland
1986 VM Valerij Medvedtsev, Sovjetunionen
1987 VM Frank-Peter Rötsch, Øst-Tyskland
1988 OL Frank-Peter Rötsch, Øst-Tyskland
1989 VM Frank Luck, Øst-Tyskland
1990 VM Mark Kirchner, Øst-Tyskland
1991 VM Mark Kirchner, Tyskland
1992 OL Mark Kirchner, Tyskland
1993 VM Mark Kirchner, Tyskland
1994 OL Sergej Tsjepikov, Russland
1995 VM Patrice Bailly-Salins, Frankrike
1996 VM Vladimir Dratsjev, Russland
1997 VM Wilfried Pallhuber, Italia
1998 OL Ole Einar Bjørndalen, Norge
1999 VM Frank Luck, Tyskland
2000 VM Frode Andresen, Norge
2001 VM Pavel Rostovtsev, Russland
2002 OL Ole Einar Bjørndalen, Norge
2003 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2004 VM Raphaël Poirée, Frankrike
2005 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2006 OL Sven Fischer, Tyskland
2007 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2008 VM Maksim Tsjudov, Russland
2009 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2010 OL Vincent Jay, Frankrike
2011 VM Arnd Peiffer, Tyskland
2012 VM Martin Fourcade, Frankrike
2013 VM Emil Hegle Svendsen, Norge
2014 OL Ole Einar Bjørndalen, Norge
2015 VM Johannes Thingnes Bø, Norge
2016 VM Martin Fourcade, Frankrike

Sammenlagt 10 og 12,5 km

1997 VM Viktor Majgurov, Russland
1998 VM Vladimir Dratsjev, Russland
1999 VM Ricco Gross, Tyskland
2000 VM Frank Luck, Tyskland
2001 VM Pavel Rostovtsev, Russland
2002 OL Ole Einar Bjørndalen, Norge
2003 VM Ricco Gross, Tyskland
2004 VM Ricco Gross, Tyskland
2005 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2006 OL Vincent Defrasne, Frankrike
2007 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2008 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2009 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2010 OL Björn Ferry, Sverige
2011 VM Martin Fourcade, Frankrike
2012 VM Martin Fourcade, Frankrike
2013 VM Emil Hegle Svendsen, Norge
2014 OL Martin Fourcade, Frankrike
2015 VM Erik Lesser, Tyskland
2016 VM Martin Fourcade, Frankrike
1999 VM Sven Fischer, Tyskland
2000 VM Raphaël Poirée, Frankrike
2001 VM Raphaël Poirée, Frankrike
2002 VM Raphaël Poirée, Frankrike
2003 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2004 VM Raphaël Poirée, Frankrike
2005 VM Ole Einar Bjørndalen, Norge
2006 OL Michael Greis, Tyskland
2007 VM Michael Greis, Tyskland
2008 VM Emil Hegle Svendsen, Norge
2009 VM Dominik Landertinger, Østerrike
2010 OL Jevgenij Ustjugov, Russland
2011 VM Emil Hegle Svendsen, Norge
2012 VM Martin Fourcade, Frankrike
2013 VM Tarjei Bø, Norge
2014 OL Emil Hegle Svendsen, Norge
2015 VM Jakov Fak, Slovenia
2016 VM Johannes Thingnes Bø, Norge
1966 VM Norge
1967 VM Norge
1968 OL Sovjetunionen
1969 VM Sovjetunionen
1970 VM Sovjetunionen
1971 VM Sovjetunionen
1972 OL Sovjetunionen
1973 VM Sovjetunionen
1974 VM Sovjetunionen
1975 VM Finland
1976 OL Sovjetunionen
1977 VM Sovjetunionen
1978 VM Øst-Tyskland
1979 VM Øst-Tyskland
1980 OL Sovjetunionen
1981 VM Øst-Tyskland
1982 VM Øst-Tyskland
1983 VM Sovjetunionen
1984 OL Sovjetunionen
1985 VM Sovjetunionen
1986 VM Sovjetunionen
1987 VM Øst-Tyskland
1988 OL Sovjetunionen
1989 VM Øst-Tyskland
1990 VM Italia
1991 VM Tyskland
1992 OL Tyskland
1993 VM Italia
1994 OL Tyskland
1995 VM Tyskland
1996 VM Russland
1997 VM Tyskland
1998 OL Tyskland
1999 VM Hviterussland
2000 VM Russland
2001 VM Frankrike
2002 OL Norge
2003 VM Tyskland
2004 VM Tyskland
2005 VM Norge
2006 OL Tyskland
2007 VM Russland
2008 VM Russland
2009 VM Norge
2010 OL Norge
2011 VM Norge
2012 VM Norge
2013 VM Norge
2014 OL Russland
2015 VM Tyskland
2016 VM Norge
1989 VM Sovjetunionen
1990 VM Øst-Tyskland
1991 VM Italia
1992 VM Sovjetunionen (SUS)
1993 VM Tyskland
1994 VM Italia
1995 VM Norge
1996 VM Hviterussland
1997 VM Hviterussland
1998 VM Norge
1984 VM Venera Tsjernitsjova, Sovjetunionen
1985 VM Kaija Parve, Sovjetunionen
1986 VM Eva Korpela, Sverige
1987 VM Sanna Grønlid, Norge
1988 VM Anne Elvebakk, Norge
1989 VM Petra Schaaf, Vest-Tyskland
1990 VM Svetlana Davidova, Sovjetunionen
1991 VM Petra Schaaf, Tyskland
1992 OL Antje Misersky, Tyskland
1993 VM Petra Schaaf, Tyskland
1994 OL Myriam Bédard, Canada
1995 VM Corinne Niogret, Frankrike
1996 VM Emanuelle Claret, Frankrike
1997 VM Magdalena Forsberg, Sverige
1998 OL Jekaterina Dafovska, Bulgaria
1999 VM Olena Zubrilova, Ukraina
2000 VM Corinne Niogret, Frankrike
2001 VM Magdalena Forsberg, Sverige
2002 OL Andrea Henkel, Tyskland
2003 VM Katerina Holubcova, Tsjekkia
2004 VM Olga Pyleva, Russland
2005 VM Andrea Henkel, Tyskland
2006 OL Svetlana Isjmuratova, Russland
2007 VM Linda Grubben, Norge
2008 VM Jekaterina Jurijeva, Russland
2009 VM Kati Wilhelm, Tyskland
2010 OL Tora Berger, Norge
2011 VM Helena Ekholm (Jonsson), Sverige
2012 VM Tora Berger, Norge
2013 VM Tora Berger, Norge
2014 OL Darja Domratsjeva, Hviterussland
2015 VM Jekaterina Jurlova, Russland
2016 VM Marie Dorin-Habert, Frankrike
1984 VM Venera Tsjernitsjova, Sovjetunionen
1985 VM Sanna Grønlid, Norge
1986 VM Kaija Parve, Sovjetunionen
1987 VM Jelena Golovina, Sovjetunionen
1988 VM Petra Schaaf, Vest-Tyskland
1989 VM Anne Elvebakk, Norge
1990 VM Anne Elvebakk, Norge
1991 VM Grete Ingeborg Nykkelmo, Norge
1992 OL Anfisa Reztsova, Sovjetunionen (SUS)
1993 VM Myriam Bédard, Canada
1994 OL Myriam Bédard, Canada
1995 VM Anne Briand, Frankrike
1996 VM Olga Romasko, Russland
1997 VM Olga Romasko, Russland
1998 OL Galina Kukleva, Russland
1999 VM Martina Zellner, Tyskland
2000 VM Liv Grete Skjelbreid, Norge
2001 VM Kati Wilhelm, Tyskland
2002 OL Kati Wilhelm, Tyskland
2003 VM Sylvie Becaert, Frankrike
2004 VM Liv Grete Skjelbreid, Norge
2005 VM Uschi Disl, Tyskland
2006 OL Florence Baverel-Robert, Frankrike
2007 VM Magdalena Neuner, Tyskland
2008 VM Andrea Henkel, Tyskland
2009 VM Kati Wilhelm, Tyskland
2010 OL Anastazia Kuzmina, Slovakia
2011 VM Magdalena Neuner, Tyskland
2012 VM Magdalena Neuner, Tyskland
2013 VM Olena Pidhrusjna, Ukraina
2014 OL Anastazia Kuzmina, Slovakia
2015 VM Marie Dorin-Habert, Frankrike
2016 VM Tiril Eckhoff, Norge

Sammenlagt 7,5 og 10 km

1997 VM Magdalena Forsberg, Sverige
1998 VM Magdalena Forsberg, Sverige
1999 VM Olena Zubrilova, Ukraina
2000 VM Magdalena Forsberg, Sverige
2001 VM Liv Grete Skjelbreid Poirée, Norge
2002 OL Olga Pyleva, Russland
2003 VM Martina Glagow, Tyskland og Sandrine Bailly, Frankrike
2004 VM Liv Grete Skjelbreid Poirée, Norge
2005 VM Uschi Disl, Tyskland
2006 OL Kati Wilhelm, Tyskland
2007 VM Magdalena Neuner, Tyskland
2008 VM Andrea Henkel, Tyskland
2009 VM Helena Jonsson, Sverige
2010 OL Magdalena Neuner, Tyskland
2011 VM Kaisa Mäkäräinen, Finland
2012 VM Darja Domratsjeva, Hviterussland
2013 VM Tora Berger, Norge
2014 OL Darja Domratsjeva, Hviterussland
2015 VM Marie Dorin-Habert, Frankrike
2016 VM Laura Dahlmeier, Tyskland
1999 VM Olena Zubrilova, Ukraina
2000 VM Liv Grete Skjelbreid, Norge
2001 VM Magdalena Forsberg, Sverige
2002 VM Olena Zubrilova, Ukraina
2003 VM Albina Akhatova, Russland
2004 VM Liv Grete Skjelbreid Poirée, Norge
2005 VM Gro Marit Istad Kristiansen, Norge
2006 OL Anna Carin Olofsson, Sverige
2007 VM Andrea Henkel, Tyskland
2008 VM Magdalena Neuner, Tyskland
2009 VM Olga Zajtseva, Russland
2010 OL Magdalena Neuner, Tyskland
2011 VM Magdalena Neuner, Tyskland
2012 VM Tora Berger, Norge
2013 VM Darja Domratsjeva, Hviterussland
2014 OL Darja Domratsjeva, Hviterussland
2015 VM Valj Semerenko, Ukraina
2016 VM Marie Dorin-Habert, Frankrike
1984 VM Sovjetunionen
1985 VM Sovjetunionen
1986 VM Sovjetunionen
1987 VM Sovjetunionen
1988 VM Sovjetunionen
1989 VM Sovjetunionen
1990 VM Sovjetunionen
1991 VM Sovjetunionen
1992 OL Frankrike
1993 VM Tsjekkia
1994 OL Russland
1995 VM Tyskland
1996 VM Tyskland
1997 VM Tyskland
1998 OL Tyskland
1999 VM Tyskland
2000 VM Russland
2001 VM Russland
2002 OL Tyskland
2003 VM Russland
2004 VM Norge
2005 VM Russland
2006 OL Russland
2007 VM Tyskland
2008 VM Tyskland
2009 VM Russland
2010 OL Russland
2011 VM Tyskland
2012 VM Tyskland
2013 VM Norge
2014 OL Ukraina
2015 VM Tyskland
2016 VM Norge
1989 VM Sovjetunionen
1990 VM Sovjetunionen
1991 VM Sovjetunionen
1992 VM Tyskland
1993 VM Frankrike
1994 VM Hviterussland
1995 VM Norge
1996 VM Tyskland
1997 VM Norge
1998 VM Russland
2005 VM Russland
2006 VM Russland
2007 VM Sverige
2008 VM Tyskland
2009 VM Frankrike
2010 VM Tyskland
2011 VM Norge
2012 VM Norge
2013 VM Norge
2014 OL Norge
2015 VM Tsjekkia
2016 VM Frankrike

SUS = Samveldet av uavhengige stater

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.