Norgesmestere på ski nordiske grener

  • 1946 Thorleif Vangen
  • 1947 Hallvard Eggset
  • 1948–49 Magnar Estenstad
  • 1950 Harald Maartmann
  • 1951 Edvin Landsem
  • 1952–54 Magnar Estenstad
  • 1955 Martin Stokken
  • 1956 Erling Bjørn
  • 1957 Kristen Kvello
  • 1958 Reidar Andreassen
  • 1959 Oddmund Jensen
  • 1960 Reidar Andreassen
  • 1961–63 Harald Grønningen
  • 1964 Reidar Hjermstad
  • 1965 Ole Ellefsæter
  • 1966 Gjermund Eggen
  • 1967 Ole Ellefsæter
  • 1968 Pål Tyldum
  • 1969 Reidar Hjermstad
  • 1970 Pål Tyldum
  • 1971 Magne Myrmo
  • 1972 Pål Tyldum
  • 1973–75 Oddvar Brå
  • 1976 Ivar Formo
  • 1977 Per Knut Aaland
  • 1978–79 Oddvar Brå
  • 1980 Lars Erik Eriksen
  • 1981 Anders Bakken
  • 1982–83 Tor Håkon Holte
  • 1984 Lars Erik Eriksen
  • 1985 Tor Håkon Holte
  • 1986 Pål Gunnar Mikkelsplass
  • 1987 Hans Christian Udnæs
  • 1988 Tor Håkon Holte
  • 1989 Terje Langli
  • 1990 Øyvind Skaanes
  • 1991 Vegard Ulvang
  • 1992 Erling Jevne
  • 1993 Bjørn Dæhlie
  • 1994 Erling Jevne
  • 1995 Bjørn Dæhlie
  • 1996 Erling Jevne
  • 1997 Kristen Skjeldal
  • 1998 Anders Eide
  • 1999 Frode Estil
  • 2000 Tore Olsen
  • 2001 Kristen Skjeldal
  • 2002 Kristen Skjeldal (fellesstart)
  • 2003 Jens Arne Svartedal
  • 2004–05 Kristen Skjeldal
  • 2006 Kristen Skjeldal (fellesstart)
  • 2007 Jens Arne Svartedal (fellesstart)
  • 2008 Anders Aukland (fellesstart 56 km, Rensfjellrennet)
  • 2009 Frode Andresen (fellesstart)
  • 2010 Simen Østensen (fellesstart)
  • 2011 Petter Northug (fellesstart)
  • 2012-14 Martin Johnsrud Sundby (fellesstart)
  • 2015 Eirik Brandsdal
  • 2016 Martin Johnsrud Sundby
  • 1990–91 Trude Dybendahl
  • 1992 Inger Helene Nybråten
  • 1993–94 Anita Moen
  • 1995–96 Marit Mikkelsplass
  • 1997 Bente Martinsen
  • 1998 Anita Moen Guidon
  • 1999 Elin Nilsen
  • 2000 Anita Moen
  • 2001 Bente Skari (Martinsen)
  • 2002 Elin Nilsen (fellesstart)
  • 2003 Unni Ødegård
  • 2004 Kristin Mürer Stemland
  • 2005 Kine Beate Bjørnås
  • 2006 Ann Eli Tafjord (fellesstart)
  • 2007 Therese Johaug (fellesstart)
  • 2008 Therese Johaug (fellesstart 56 km, Rensfjellrennet)
  • 2009 Therese Johaug (fellesstart)
  • 2010 Kristin Størmer Steira (fellesstart)
  • 2011 Marit Bjørgen (fellesstart)
  • 2012 Marit Bjørgen (fellesstart)
  • 2013 Astrid Uhrenholdt Jacobsen (fellesstart)
  • 2014 Marit Bjørgen (fellesstart)
  • 2015 Heidi Weng
  • 2016 Therese Johaug
  • 1909 Lauritz Bergendahl
  • 1910 Ikke arrangert
  • 1911 Elling Rønes
  • 1912 Lauritz Bergendahl
  • 1913 Peder Kristoffersen
  • 1914 Ole Jerpaasen
  • 1915 Embret Mellesmo
  • 1916 Johan Evjen
  • 1917 Ingvar Langlien
  • 1918 Johannes Gulbraa
  • 1919 Ingvar Langlien
  • 1920–21 Thorleif Haug
  • 1922 Thoralf Strømstad
  • 1923 Jon Maardalen
  • 1924 Olav Kjelbotn
  • 1925 Johan Knarbak
  • 1926 Ole Hegge
  • 1927 Johan Støa
  • 1928 Ole Hegge
  • 1929 Ole Stenen
  • 1930 Trygve Brodahl
  • 1931 Kristian Hovde
  • 1932 Kåre Hatten
  • 1933–34 Sigurd Vestad
  • 1935–36 Oddbjørn Hagen
  • 1937 Lars Bergendahl
  • 1938 Olav Odden
  • 1939 Trygve Brodahl
  • 1940 Erling Evensen
  • 1941–45 Ikke arrangert
  • 1946–47 Thorleif Vangen
  • 1948 Leif Haugen
  • 1949 Reidar Nyborg
  • 1950 Magnar Estenstad
  • 1951 Martin Stokken
  • 1952 Hallgeir Brenden
  • 1953 Håkon Brusveen
  • 1954–55 Martin Stokken
  • 1956 Hallgeir Brenden
  • 1957 Martin Stokken
  • 1958 Håkon Brusveen
  • 1959–60 Sverre Stensheim
  • 1961 Hallgeir Brenden
  • 1962–63 Harald Grønningen
  • 1964 Gjermund Eggen
  • 1965 Lorns Skjemstad
  • 1966 Gjermund Eggen
  • 1967–68 Harald Grønningen
  • 1969 Odd Martinsen
  • 1970 Johannes Harviken
  • 1971 Odd Martinsen
  • 1972 Pål Tyldum
  • 1973–76 Ivar Formo
  • 1977–80 Oddvar Brå
  • 1981 Tore Gullen
  • 1982 Jan Lindvall
  • 1983 Lars Erik Eriksen
  • 1984 Jan Lindvall
  • 1985 Ove Aunli
  • 1986 Martin Hole
  • 1987 Oddvar Brå
  • 1988–89 Vegard Ulvang
  • 1990 Kristen Skjeldal
  • 1991–93 Vegard Ulvang
  • 1994 Bjørn Dæhlie
  • 1995 Vegard Ulvang
  • 1996–97 Thomas Alsgaard
  • 1998 Sture Sivertsen
  • 1999 Bjørn Dæhlie
  • 2000 Odd-Bjørn Hjelmeset (fellesstart)
  • 2001 Tor Arne Hetland
  • 2002 Odd-Bjørn Hjelmeset
  • 2003 Lars Berger

Skiatlon - 15+15 km i hver sin stilart

  • 2003 Odd-Bjørn Hjelmeset (7,5+7,5 km)
  • 2004 Kristen Skjeldal
  • 2005 Frode Estil
  • 2006 Petter Northug
  • 2007 Frode Estil
  • 2008 Morten Eilifsen
  • 2009-10 Tord Asle Gjerdalen
  • 2011-12 Martin Johnsrud Sundby
  • 2013 Petter Northug
  • 2014 Martin Johnsrud Sundby
  • 2015-16 Petter Northug

Sammenlagt 10 og 15 km i hver sin stilart, 15 km med jaktstart 

  • 1992–93 Bjørn Dæhlie
  • 1994 Thomas Alsgaard
  • 1995 Bjørn Dæhlie
  • 1996 Vegard Ulvang
  • 1997 Thomas Alsgaard
  • 1998 Krister Sørgaard
  • 1999–2000 Thomas Alsgaard
  • 2001 Odd-Bjørn Hjelmeset
  • 2002 Kristen Skjeldal
  • 1977 Marit Myrmæl
  • 1978 Berit Kvello
  • 1979 Marit Myrmæl
  • 1980 Berit Aunli (Kvello)
  • 1981 Anette Bøe
  • 1982–83 Brit Pettersen
  • 1984–85 Nina Skeime
  • 1986 Marianne Dahlmo
  • 1987 Grete Ingeborg Nykkelmo
  • 1988 Marit Wold (Mikkelsplass)
  • 1989 Nina Skeime
  • 1933 Sigurd Vestad
  • 1934 Arne Rustadstuen
  • 1935 Bjarne Iversen
  • 1936 Lars Bergendahl
  • 1937 Olaf Hoffsbakken
  • 1938 Lars Bergendahl
  • 1939 Gunnar Hermansen
  • 1940 Leif Slagtern
  • 1941–45 Ikke arrangert
  • 1946 Arve Ulseth
  • 1947 Erling Evensen
  • 1948 Thorleif Vangen
  • 1949 Ottar Gjermundshaug
  • 1950 Harald Maartmann
  • 1951–53 Hallgeir Brenden
  • 1992 Elin Nilsen
  • 1993 Anita Moen
  • 1994 Elin Nilsen
  • 1995–96 Marit Mikkelsplass
  • 1997 Elin Nilsen
  • 1998–99 Bente Skari
  • 2000 Bente Skari (fellesstart)
  • 2001 Hilde Gjermundshaug Pedersen
  • 2002 Anita Moen
  • 2003 Bente Skari

Skiatlon - 7,5+7,5 km i hver sin stilart

  • 2003 Bente Skari (5+5 km)
  • 2004–05 Hilde Gjermundshaug Pedersen
  • 2006 Kristin Størmer Steira
  • 2007–08 Marit Bjørgen
  • 2009 Ingvild Flugstad Østberg
  • 2010-11 Marit Bjørgen
  • 2012 Therese Johaug
  • 2013 Marit Bjørgen
  • 2014 Kristin Størmer Steira
  • 2015 Heidi Weng
  • 2016 Astrid Uhrenholdt Jacobsen

Sammenlagt 5 og 10 km i hver sin stilart, 10 km med jaktstart.

  • 1992 Elin Nilsen
  • 1993 Anita Moen
  • 1994 Kari Uglem
  • 1995–96 Anita Moen Guidon
  • 1997 Marit Mikkelsplass
  • 1998–2000 Bente Skari
  • 2001 Anita Moen
  • 2002 Hilde Gjermundshaug Pedersen
  • 1954 Johan Østvang
  • 1955–56 Hallgeir Brenden
  • 1957–58 Håkon Brusveen
  • 1959 Harald Grønningen
  • 1960 Hallgeir Brenden
  • 1961 Magnar Lundemo
  • 1962 Alv Storelvmo
  • 1963 Reidar Hjermstad
  • 1964 Ole Ellefsæter
  • 1965 Erling Steineidet
  • 1966 Odd Martinsen
  • 1967 Harald Grønningen
  • 1968 Reidar Hjermstad
  • 1969 Pål Tyldum
  • 1970 Odd Martinsen
  • 1971 Pål Tyldum
  • 1972 Magne Myrmo
  • 1973 Pål Tyldum
  • 1974 Ivar Formo
  • 1975–76 Oddvar Brå
  • 1977 Tore Gullen
  • 1978–81 Oddvar Brå
  • 1982 Jan Lindvall
  • 1983 Lars Erik Eriksen
  • 1984 Tor Håkon Holte
  • 1985 Martin Hole
  • 1986 Pål Gunnar Mikkelsplass
  • 1987 Arild Monsen
  • 1988–89 Pål Gunnar Mikkelsplass
  • 1990 Kristen Skjeldal
  • 1991 Bjørn Dæhlie
  • 1992–2003 Ikke arrangert
  • 2004 Odd-Bjørn Hjelmeset
  • 2005 Tore Ruud Hofstad
  • 2006 Odd-Bjørn Hjelmeset
  • 2007 Petter Northug
  • 2008 Morten Eilifsen
  • 2009 Jens Arne Svartedal
  • 2010 Petter Northug
  • 2011 Eldar Rønning
  • 2012-13 Martin Johnsrud Sundby
  • 2014 Simen Østensen
  • 2015 Anders Gløersen
  • 2016 Martin Johnsrud Sundby
  • 1955–57 Kjellfrid Brusveen (Gutubakken)
  • 1958–59 Rakel Wahl
  • 1960–61 Ingrid Wigernæs
  • 1962 Mosse Piene
  • 1963–64 Babben Enger
  • 1965 Berit Mørdre
  • 1966 Ingrid Wigernæs
  • 1967 Berit Mørdre
  • 1968 Inger Aufles
  • 1969–71 Berit Mørdre Lammedal
  • 1972 Katharina Mo Berge
  • 1973–74 Berit Mørdre Lammedal
  • 1975 Unni Fossen
  • 1976 Grete Kummen
  • 1977 Berit Kvello
  • 1978 Berit Johannessen
  • 1979 Marit Myrmæl
  • 1980–82 Berit Aunli (Kvello)
  • 1983 Anne Jahren
  • 1984 Brit Pettersen
  • 1985 Anne Jahren
  • 1986 Brit Pettersen
  • 1987 Anne Jahren
  • 1988–89 Inger Helene Nybråten
  • 1990–91 Inger Lise Hegge
  • 1992–2003 Ikke arrangert
  • 2004–05 Hilde Gjermundshaug Pedersen
  • 2006–07 Marit Bjørgen
  • 2008 Hilde Gjermundshaug Pedersen
  • 2009 Astrid Uhrenholdt Jacobsen
  • 2010-11 Marit Bjørgen
  • 2012 Astrid Uhrenholdt Jacobsen
  • 2013 Marit Bjørgen
  • 2014-15 Therese Johaug
  • 2016 Astrid Uhrenholdt Jacobsen
  • 1992–93 Bjørn Dæhlie
  • 1994 Sture Sivertsen
  • 1995 Bjørn Dæhlie
  • 1996 Vegard Ulvang
  • 1997 Sture Sivertsen
  • 1998 Anders Eide
  • 1999 Bjørn Dæhlie
  • 2000 Thomas Alsgaard
  • 2001 Odd-Bjørn Hjelmeset
  • 2002 Kristen Skjeldal
  • 2003 Odd-Bjørn Hjelmeset
  • 2015-16 Martin Johnsrud Sundby
  • 1964–65 Ingrid Wigernæs 
  • 1966–68 Berit Mørdre 
  • 1969 Inger Aufles
  • 1970 Aslaug Dahl
  • 1971 Berit Mørdre Lammedal
  • 1972 Katharina Mo Berge
  • 1973–74 Berit Mørdre Lammedal
  • 1975 Aslaug Dahl
  • 1976 Marit Myrmæl
  • 1977–78 Berit Kvello
  • 1979 Anette Bøe
  • 1980–82 Berit Aunli (Kvello)
  • 1983–84 Brit Pettersen
  • 1985 Anne Jahren
  • 1986 Marianne Dahlmo
  • 1987 Brit Pettersen
  • 1988 Inger Helene Nybråten
  • 1989 Trude Dybendahl
  • 1990 Inger Helene Nybråten
  • 1991–93 Trude Dybendahl
  • 1994 Katrine Rokke
  • 1995 Inger Helene Nybråten
  • 1996–97 Anita Moen Guidon
  • 1998 Elin Nilsen
  • 1999–2003 Bente Skari
  • 2015 Kathrine Harsem
  • 2016 Therese Johaug
  • 2000 Anita Moen 
  • 2001 Bente Skari 
  • 2002 Vibeke Skofterud
  • 2003 Bente Skari
  • 2004 Ella Gjømle
  • 2005–06 Marit Bjørgen
  • 2007–08 Astrid Uhrenholdt Jacobsen
  • 2009 Celine Brun-Lie
  • 2010-11 Marit Bjørgen
  • 2012-14 Maiken Caspersen Falla
  • 2015 Ingvild Flugstad Østberg
  • 2016 Heidi Weng
  • 2000 Tor Arne Hetland
  • 2001 Odd-Bjørn Hjelmeset
  • 2002 Tore Bjonviken
  • 2003 Håvard Bjerkeli
  • 2004 John Kristian Dahl
  • 2005 Jens Arne Svartedal
  • 2006 Børre Næss
  • 2007–08 Ola Vigen Hattestad
  • 2009 John Kristian Dahl
  • 2010 Johan Kjølstad
  • 2011-12 Eirik Brandsdal
  • 2013 Pål Golberg
  • 2014 Ola Vigen Hattestad
  • 2015 Timo André Bakken
  • 2016 Finn Hågen Krogh
  • 1965–70 Romerikslaget
  • 1971–75 Freidig
  • 1976 BUL
  • 1977–78 Strindheim
  • 1979 Tromsø
  • 1980–81 Strindheim
  • 1982–83 Søre Ål
  • 1984 Bjerke
  • 1985–86 Kjelsås
  • 1987 Bærum
  • 1988–94 Kjelsås
  • 1995 Trysilgutten
  • 1996–99 Kjelsås
  • 2000–01 Lyn
  • 2002 Varden
  • 2003 Høybråten og Stovner
  • 2004–05 Varden
  • 2006 Nybygda
  • 2007 Høybråten og Stovner
  • 2008 Varden
  • 2009-11 Heming
  • 2012-13 Varden
  • 2014 Heming
  • 2015 Oppdal
  • 2016 Heming

For kretslag til og med 1953, senere 3x10 km for klubblag

  • 1940 Nord-Østerdal
  • 1941–45 Ikke arrangert
  • 1946 Oslo
  • 1947 Hedmark
  • 1948 Gudbrandsdal
  • 1949 Nord-Østerdal
  • 1950–51 Oslo
  • 1952–53 Sør-Trøndelag
  • 1954 Leik
  • 1955–56 Vestre Trysil
  • 1957 Vingrom 1958–59 Alvdal
  • 1960 Vestre Trysil 1961–62 BUL
  • 1963–65 Sjårdalen
  • 1966 Engerdal 1967 Hernes
  • 1968–69 Heidal
  • 1970 BUL
  • 1971 Heidal
  • 1972–76 BUL
  • 1977 Jevnaker
  • 1978 BUL
  • 1979 Svarstad
  • 1980–81 Bjerke
  • 1982 Lillehammer
  • 1983 Bjerke
  • 1984–86 Hokksund
  • 1987–88 Øyer
  • 1989–90 Bjerke
  • 1991 Bulken
  • 1992 Kirkenes
  • 1993–96 Nannestad
  • 1997 Bulken
  • 1998 Byåsen
  • 1999 Strindheim
  • 2000 Tromsdalen
  • 2001–03 Byåsen
  • 2004–05 Lillehammer
  • 2006–07 Strindheim
  • 2008 Byåsen
  • 2009 Lillehammer
  • 2010-11 Skogn
  • 2012-13 Byåsen
  • 2014-15 Strindheim
  • 2016 Lyn
  • 2004–5 Lyn
  • 2006–07 Heming
  • 2008 Varden
  • 2009 Henning
  • 2010-11 Njård
  • 2012 BUL
  • 2013 Heming
  • 2014-15 BUL
  • 2016 Varden
  • 2004 Byåsen
  • 2005 Lillehammer
  • 2006–07 Skogn
  • 2008 Rustad
  • 2009 Skogn
  • 2010-11 Strindheim
  • 2012 Rustad
  • 2013 Røa
  • 2014 Skogn
  • 2015 Strindheim
  • 2016 Kjelsås
  • 1965 Torgeir Brandtzæg
  • 1966–68 Bjørn Wirkola
  • 1969 Erling Stranden
  • 1970–71 Bjørn Wirkola
  • 1972 Frithjof Prydz
  • 1973 Nils Per Skarseth
  • 1974 Lars Grini
  • 1975 Odd Grette
  • 1976–77 Johan Sætre
  • 1978–79 Per Bergerud
  • 1980 Johan Sætre
  • 1981 Roger Ruud
  • 1982 Johan Sætre
  • 1983 Per Bergerud
  • 1984 Rolf Åge Berg
  • 1985 Per Bergerud
  • 1986 Vegard Opaas
  • 1987 Ole Gunnar Fidjestøl
  • 1988 Jon Inge Kjørum
  • 1989–90 Ole Gunnar Fidjestøl
  • 1991 Espen Bredesen
  • 1992 Lasse Ottesen
  • 1993–94 Espen Bredesen
  • 1995 Lasse Ottesen
  • 1996 Espen Bredesen
  • 1997 Lasse Ottesen
  • 1998 Kristian Brenden
  • 1999 Roar Ljøkelsøy
  • 2000 Lasse Ottesen
  • 2001 Bjørn Einar Romøren
  • 2002 Anders Bardal
  • 2003 Tommy Ingebrigtsen
  • 2004–05 Sigurd Pettersen
  • 2006 Bjørn Einar Romøren
  • 2007 Thomas Lobben (arrangert på plast i oktober)
  • 2008 Anders Jacobsen
  • 2009 Anders Bardal
  • 2010-11 Anders Jacobsen
  • 2012 Anders Bardal
  • 2013 Anders Fannemel
  • 2014 Anders Bardal
  • 2015 Anders Jacobsen
  • 2016 Kenneth Gangnes
  • 2003–06 Anette Sagen
  • 2007 Live Frisak
  • 2008 Anette Sagen
  • 2009-10 Ikke arrangert
  • 2011 Gyda Enger
  • 2012 Anette Sagen
  • 1965–66 Bjørn Wirkola
  • 1967 Bent Tomtum
  • 1968 Bjørn Wirkola
  • 1969 Bent Tomtum
  • 1970 Lars Grini
  • 1971–72 Ingolf Mork
  • 1973 Lars Grini og Frithjof Prydz
  • 1974–77 Johan Sætre
  • 1978 Per Bergerud
  • 1979–80 Johan Sætre
  • 1981 Ivar Mobekk
  • 1982 Roger Ruud
  • 1983–85 Per Bergerud
  • 1986 Roger Ruud
  • 1987 Jon Inge Kjørum
  • 1988 Erik Johnsen
  • 1989 Jon Inge Kjørum
  • 1990 Ole Gunnar Fidjestøl
  • 1991–93 Espen Bredesen
  • 1994 Clas Brede Bråthen
  • 1995 Arve Vorvik
  • 1996 Kristian Brenden
  • 1997–98 Espen Bredesen
  • 1999 Morten Ågheim
  • 2000 Lasse Ottesen
  • 2001 Morten Solem
  • 2002 Anders Bardal
  • 2003 Tommy Ingebrigtsen
  • 2004 Roar Ljøkelsøy
  • 2005 Lars Bystøl
  • 2006 Bjørn Einar Romøren
  • 2007 Anders Jacobsen
  • 2008 Anders Bardal
  • 2009 Roar Ljøkelsøy
  • 2010 Bjørn Einar Romøren
  • 2011 Anders Bardal
  • 2012 Anders Jacobsen
  • 2013 Tom Hilde
  • 2014 Andreas Stjernen
  • 2015 Rune Velta
  • 2003 Anette Sagen
  • 2004 Henriette Smeby
  • 2005–07 Anette Sagen
  • 2008 Line Jahr
  • 2009 Helena Olsson Smeby
  • 2010 Anette Sagen
  • 2011 Maren Lundby
  • 2012-13 Anette Sagen
  • 2014-15 Maren Lundby
  • 2009 Anette Sagen (K65)
  • 2010 Anette Sagen (K61)
  • 2014 Maren Lundby (K70)
  • 2015 Line Jahr (K70)
  • 2016 Silje Opseth
  • 1933 Eistein Raabe
  • 1934 Hans Kleppen
  • 1935 Arne B. Christiansen
  • 1936–38 Reidar Andersen
  • 1939 Birger Ruud
  • 1940 Hilmar Myhra
  • 1941–45 Ikke arrangert
  • 1946 Asbjørn Ruud
  • 1947 Henry Amdahl
  • 1948 Asbjørn Ruud
  • 1949–50 Torbjørn Falkanger
  • 1951 Erling Kroken
  • 1952–53 Arnfinn Bergmann
  • 1954 Torbjørn Falkanger
  • 1955 Sverre Stallvik
  • 1956 Arne Hoel
  • 1957 Halvor Næs
  • 1958 Arnfinn Bergmann
  • 1959 Anders Woldseth
  • 1960 Ole Tom Nord
  • 1961 Toralf Engan
  • 1962 Arne Larsen
  • 1963–64 Torgeir Brandtzæg
  • 1988–89 Sør-Trøndelag
  • 1990 Buskerud
  • 1991 Oslo
  • 1992–93 Akershus
  • 1994 Hedmark
  • 1995 Sør-Trøndelag
  • 1996 Buskerud
  • 1997–2001 Sør-Trøndelag
  • 2002 Akershus og Buskerud
  • 2003–04 Sør-Trøndelag
  • 2005 Akershus
  • 2006 Buskerud
  • 2007–11 Akershus
  • 2012 Oppland
  • 2013 Akershus
  • 2014 Nord-Trøndelag
  • 2015 Akershus
  • 1909 Knut Holst
  • 1910 Lauritz Bergendahl
  • 1911 Knut Holst
  • 1912 Lauritz Bergendahl
  • 1913 Johan Kristoffersen
  • 1914 Embret Mellesmo
  • 1915 Gunnar Ødegaard
  • 1916 Einar Søbstad
  • 1917 Ingvar Langlien
  • 1918 Otto Aasen
  • 1919 Thoralf Strømstad
  • 1920 Harald Økern
  • 1921 Georg Østerholt
  • 1922 Thorleif Haug
  • 1923 Knut Strømstad
  • 1924–25 Harald Økern
  • 1926 Johan Grøttumsbråten
  • 1927 Ole Kolterud
  • 1928 Ole Stenen
  • 1929 Hans Vinjarengen
  • 1930 Odd Stageberg
  • 1931 Ole Stenen
  • 1932 Hopprennet avlyst
  • 1933 Olav Lian
  • 1934 Hans Vinjarengen
  • 1935 Olav Lian
  • 1936 Kaare Busterud
  • 1937 Olaf Hoffsbakken
  • 1938 Magnar Fosseide
  • 1939 Gunnar Hermansen
  • 1940 Emil Kvanlid
  • 1941–45 Ikke arrangert
  • 1946 Ottar Gjermundshaug
  • 1947 Simon Slåttvik
  • 1948 Per Sannerud
  • 1949 Simon Slåttvik
  • 1950 Ottar Gjermundshaug
  • 1951 Simon Slåttvik
  • 1952 Per Gjelten
  • 1953 Simon Slåttvik
  • 1954–58 Sverre Stenersen
  • 1959–60 Tormod Knutsen
  • 1961 Gunder Gundersen
  • 1962 Arne Larsen
  • 1963–64 Tormod Knutsen
  • 1965 Arne Larsen
  • 1966 Mikkel Dobloug
  • 1967–68 Markus Svendsen
  • 1969–72 Kåre Olav Berg
  • 1973 Odd Arne Engh
  • 1974 Pål Schjetne
  • 1975–80 Tom Sandberg
  • 1981 Hallstein Bøgseth
  • 1982–84 Tom Sandberg
  • 1985–86 Geir Andersen
  • 1987 Torbjørn Løkken
  • 1988 Hallstein Bøgseth
  • 1989 Trond Einar Elden
  • 1990 Trond Arne Bredesen
  • 1991 Fred Børre Lundberg
  • 1992 Bård Jørgen Elden
  • 1993–95 Fred Børre Lundberg
  • 1996–2001 Bjarte Engen Vik
  • 2002 Jan Rune Grave
  • 2003 Kristian Hammer
  • 2004 Magnus Hovdal Moan
  • 2005 Håvard Klemetsen
  • 2006 Petter L. Tande
  • 2007 Jan Andreas Schmid (fellesstart)
  • 2008 Petter L. Tande
  • 2009 Magnus Hovdal Moan (fellesstart)
  • 2010 Magnus Hovdal Moan
  • 2011 Mikko Kokslien
  • 2012 Jørgen Graabak
  • 2013 Magnus Krog
  • 2014-15 Mikko Kokslien
  • 2016 Espen Andersen (5 km langrenn)
  • 2016 Jarl Magnus Riiber (10 km langrenn)
  • 1999 Jacob Gunnes 
  • 2000 Fred Børre Lundberg 
  • 2001 Kristian Hammer 
  • 2002 Preben Fjære Brynemo
  • 2003 Kristian Hammer
  • 2004 Magnus Hovdal Moan
  • 2005 Kenneth Braaten
  • 2006 Jo Wesche Fossheim
  • 2007 Iver Markengbakken
  • 2008 Magnus Hovdal Moan
  • 2009 Petter L. Tande strafferundeløp (Penalty Race)
  • 2011 Oppland
  • 2012 Sør-Trøndelag
  • 2016 Sør-Trøndelag
  • 1982–83 Oslo
  • 1984 Nord-Trøndelag
  • 1985–86 Oslo
  • 1987–91 Nord-Trøndelag
  • 1992 Akershus
  • 1993–94 Nord-Trøndelag
  • 1995–96 Troms
  • 1997 Nord-Trøndelag
  • 1998–2001 Troms
  • 2002–04 Sør-Trøndelag
  • 2005 Avlyst
  • 2006–08 Sør-Trøndelag
  • 2009 Oppland
  • 2010-11 Sør-Trøndelag
  • 2013 Oppland
  • 2014-15 Sør-Trøndelag

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.