Norgesmestere på ski alpine grener

Uoffisielt mesterskap 1938–50

1938 Andreas Wyller
1939 Jon Åge Lie
1940 Trygve Brunsell
1941–45 Ikke arrangert
1946 Bjarne Arentz
1947–48 Marius Eriksen
1949 Stein Eriksen
1950 Jack Nielsen
1951 Stein Eriksen
1952 Alf Opheim
1953 Per Rollum
1954 Stein Eriksen
1955 Sigurd Rokne
1956 Guttorm Berge
1957 Asle Sjåstad
1958 Halvor Malm
1959–60 Petter Støle
1961 Per Sunde
1962–63 Arild Holm
1964 Per Sunde
1965 Arild Holm
1966–67 Håkon Mjøen
1968 Bjarne Strand
1969 Lasse Hamre
1970 Håkon Mjøen
1971 Lasse Hamre
1972 Lasse Thue
1973 Odd Fostervoll
1974 Egil Myrhaug
1975 Odd Sørlie
1976 Stein Ivar Halsnes
1977 Knut Erik Johannessen
1978 Odd Sørlie
1979 Knut Erik Johannessen
1980 Harald Gefle
1981–82 Odd Sørlie
1983 Paul Arne Skajem
1984 Roger Thun
1985 Finn Christian Jagge
1986 Torjus Berge
1987 Odd Fossland
1988 Finn Christian Jagge
1989–90 Ole Kristian Furuseth
1991 Finn Christian Jagge
1992 Lasse Kjus
1993–94 Finn Christian Jagge
1995 Ole Kristian Furuseth
1996 Finn Christian Jagge
1997 Ole Kristian Furuseth
1998 Hans Petter Buraas
1999 Kjetil André Aamodt
2000 Ole Kristian Furuseth
2001 Truls Ove Karlsen
2002 Tom Stiansen
2003–04 Aksel Lund Svindal
2005 Truls Ove Karlsen
2006 Aksel Lund Svindal
2007–08 Truls Ove Karlsen
2009 Lars Elton Myhre
2010 Jonathan Nordbotten
2011 Truls Johansen
2012           Henrik Kristoffersen
2013 Sebastian Foss Solevåg
2014 Leif Kristian Haugen
2015 Sebastian Foss Solevåg
2016 Bjørn Brudevoll
1951 Stein Eriksen
1952–53 Per Rollum
1954 Stein Eriksen
1955 Asle Sjåstad
1956 Guttorm Berge
1957 Asle Sjåstad
1958 Guttorm Berge
1959 Petter Støle
1960 Asle Sjåstad
1961–65 Arild Holm
1966–68 Håkon Mjøen
1969 Otto Tschudi
1970 Peik Christensen
1971 Hans Bjørge
1972 Peik Christensen
1973–74 Erik Håker
1975 Odd Sørlie
1976 John Sylliåsen
1977 Stein Ivar Halsnes
1978 Jarle Halsnes
1979–80 Odd Sørlie
1981 Paul Arne Skajem
1982 Jarle Halsnes
1983 Knut Aronsen
1984 Roger Thun
1985 Odd Sørlie
1986 Fredrik Zimmer
1987 Einar Bøhmer
1988 Finn Christian Jagge
1989–91 Ole Kristian Furuseth
1992–94 Kjetil André Aamodt
1995 Avlyst
1996 Tom Stiansen
1997 Åne Sæter
1998 Hans Petter Buraas
1999 Kjetil André Aamodt
2000–01 Bjarne Solbakken
2002 Truls Ove Karlsen
2003 Aksel Lund Svindal
2004 Bjarne Solbakken
2005 Andreas Nilsen
2006–07 Aksel Lund Svindal
2008 Truls Ove Karlsen
2009 Iver Kristian Bjerkestrand
2010-11 Kjetil Jansrud
2012 Aksel Lund Svindal
2013 Christoffer Kyllingstad
2014 Leif Kristian Haugen
2015 Bjørnar Neteland
2016 Aleksander Aamodt Kilde
1988 Atle Skårdal
1989 Ole Kristian Furuseth
1990 Kjetil André Aamodt
1991 Atle Skårdal
1992–93 Kjetil André Aamodt
1994 Atle Skårdal
1995 Harald Chr. Strand Nilsen
1996 Lasse Kjus
1997 Kjetil André Aamodt
1998 Lasse Kjus
1999–2000 Lasse Paulsen
2001–03 Kjetil André Aamodt
2004 Aksel Lund Svindal
2005 Lasse Kjus
2006 Aksel Lund Svindal
2007 Lars Elton Myhre
2008 Avlyst
2009 Lars Elton Myhre
2010 Aksel Lund Svindal
2011 Kjetil Jansrud
2012-13        Aksel Lund Svindal
2014 Aleksander Aamodt Kilde
2015 Kjetil Jansrud
2016 Adrian Smiseth Sejersted

Uoffisielt mesterskap 1938–50

1938 Andreas Wyller
1939 Tim Heiberg
1940 Andreas Wyller
1941–45 Ikke arrangert
1946 Alf Opheim
1947 Sverre Johannessen
1948 Guttorm Berge
1949 Johnny Lunde
1950 Bjarne Arentz
1951 Gunnar Hjeltnes
1952 Alf Opheim
1953–54 Sigurd Rokne
1955 Asle Sjåstad
1956 Trygve Berge
1957–59 Asle Sjåstad
1960 Ikke arrangert
1961 Arild Holm
1962 Oddvar Rønnestad
1963–64 Arild Holm
1965 Hans Bjørge
1966 Bjarne Strand
1967 Ikke arrangert
1968–70 Jon Terje Øverland
1971 Hans Bjørge
1972–73 Ikke arrangert
1974 Erik Håker
1975 Nils Een
1976 Stein Ivar Halsnes
1977–81 Erik Håker
1982–83 Even Hole
1984 Dan Thorland
1985 Jan Einar Thorsen
1986 Atle Skårdal
1987 Trond Hafstad
1988 Lasse Arnesen
1989–91 Atle Skårdal
1992 Lasse Arnesen
1993 Trond-Øyvind Gimle
1994 Atle Skårdal
1995 Lasse Kjus
1996 Atle Skårdal
1997–98 Kjetil André Aamodt
1999 Kenneth Sivertsen
2000 Kjetil André Aamodt
2001 Lasse Paulsen
2002 Kjetil André Aamodt
2003–04 Audun Grønvold
2005 Kjetil André Aamodt
2006 Aksel Lund Svindal
2007–08 Lars Elton Myhre
2009 Eian Sandvik
2010 Aksel Lund Svindal
2011 Kristian Haug
2012            Adrian Smiseth Sejersted
2013 Aksel Lund Svindal
2014 Adrian Smiseth Sejersted
2015 Kjetil Jansrud
2016 Aleksander Aamodt Kilde
1938 Andreas Wyller
1939 Kjeld Borge Andersen
1940 Andreas Wyller
1941–45 Ikke arrangert
1946 Bjarne Arentz
1947 Sverre Johannessen
1948 Guttorm Berge
1949 Stein Eriksen
1950 Alf Opheim
1951–58 Ikke kåret
1959–60 Petter Støle
1961–64 Arild Holm
1965 Hans Bjørge
1966–67 Håkon Mjøen
1968 Ikke kåret
1969 Lasse Hamre
1970 Erik Håker
1971 Hans Bjørge
1972 Rolf Lund
1973 Avlyst
1974–75 Nils Een
1976 Jan Narvestad
1977–78 Erik Håker
1979 Jostein Masdal
1980 Bjørn Erik Brøste
1981–82 Even Hole
1983 Kjell Waløen
1984 Rolf Bjørne
1985 Espen Frimann
1986–87 Lasse Arnesen
1988 Odd Fossland
1989 Finn Christian Jagge
1990 Kjetil André Aamodt
1991 Tom Stiansen
1992 Harald Chr. Strand Nilsen
1993 Hans Petter Buraas
1994 Harald Chr. Strand Nilsen
1995 Lasse Kjus
1996 Kenneth Sivertsen
1997 Kjetil André Aamodt
1998 Lasse Paulsen
1999 Åne Sæter
2000 Kjetil André Aamodt
2001 Truls Ove Karlsen
2002 Kjetil André Aamodt
2003–04 Aksel Lund Svindal
2005 Kjetil André Aamodt
2006 Aksel Lund Svindal
2007           Lars Elton Myhre

Superkombinasjon (slalåm+utfor)

2008 Petter Brenna
2009-11 Lars Elton Myhre
2012-13        Aksel Lund Svindal
2014 Ikke arrangert
2015-16 Marcus Monsen

Uoffisielt mesterskap 1938–50

1938 Stella Dybwad
1939 Laila Schou Nilsen
1940 Ellen Strømmen
1941–45 Ikke arrangert
1946 Borghild Niskin
1947–48 Laila Schou Nilsen
1949–50 Borghild Niskin
1951 Tull Gasmann
1952 Borghild Niskin
1953–54 Inger Jørgensen
1955 Borghild Niskin
1956–57 Inger Bjørnbakken
1958 Astrid Sandvik
1959 Inger Bjørnbakken
1960 Astrid Sandvik
1961 Dikke Eger
1962 Liv Jagge
1963 Astrid Sandvik
1964 Aud Hvammen
1965 Berit Strand
1966–67 Dikke Eger
1968–70 Karianne Christiansen
1971 Toril Førland
1972 Toril Førland og Gyri Sørensen
1973 Toril Førland
1974 Gro Woxholth
1975–76 Torill Fjeldstad
1977–79 Anne Dorthe Carlsson
1980 Torill Fjeldstad
1981 Bente Dahlum
1982 Stina Esp
1983 Eli Hårdnes
1984 Karine Hesle
1985 Vibeke Hoff
1986 Anne Kristin Johansen
1987 Kjersti Nilsen
1988 Merete Fjeldavlie
1989 Hanne Charlotte Johnsen
1990 Hanne Dreyer
1991–92 Marianne Kjørstad
1993 Caroline Gedde-Dahl
1994 Trine Bakke
1995 Marianne Kjørstad
1996–2000 Trine Bakke
2001 Line Viken
2002 Trine Bakke
2003–04 Line Viken
2005 Lene Løseth
2006 Trine Bakke
2007 Nina Løseth
2008 Lene Løseth
2009 Mona Løseth
2010 Thea Grosvold
2011 Lotte Smiseth Sejersted
2012 Ragnhild Mowinckel
2013-14 Mona Løseth
2015-16 Nina Løseth
1951 Borghild Niskin
1952 Margit Hvammen
1953 Borghild Niskin
1954 Margit Hvammen
1955 Borghild Niskin
1956 Inger Jørgensen
1957 Berit Stuve
1958–59 Inger Bjørnbakken
1960 Liv Jagge
1961 Siri Borge Andersen
1962 Liv Jagge
1963 Astrid Sandvik
1964 Kirsten Aune
1965 Aud Hvammen
1966 Dikke Eger
1967–68 Aud Hvammen
1969 Karianne Christiansen
1970 Anne Brusletto
1971–72 Karianne Christiansen
1973 Toril Førland
1974 Ellen Kari Vangen
1975 Torill Fjeldstad
1976 Trine Uggerud
1977 Øydis Skille
1978 Bente Dahlum
1979–80 Torill Fjeldstad
1981 Karine Hesle
1982 Eli Hårdnes
1983 Anne Berge
1984 Vibeke Hoff
1985 Tordis Jonsdottir
1986 Vibeke Hoff
1987 Merete Fjeldavlie
1988–89 Marianne Kjørstad
1990 Merete Fjeldavlie
1991 Julie Lunde Hansen
1992 Merete Fjeldavlie
1993 Kari Anne Saude
1994 Anne Berge
1995 Ingeborg Helen Marken
1996–2000 Andrine Flemmen
2001 Kristine Heggelund
2002–04 Andrine Flemmen
2005–06 Therese Neergaard
2007–08 Lene Løseth
2009 Lotte Smiseth Sejersted
2010 Mona Løseth
2011 Lotte Smiseth Sejersted
2012 Ragnhild Mowinckel
2013 Mona Løseth
2014 Isabella Fidjeland
2015 Maria Therese Tviberg
2016 Nina Løseth
1988 Else Tefre
1989 Marianne Kjørstad
1990 Marianne Aam
1991 Julie Lunde Hansen
1992–93 Astrid Lødemel
1994–96 Andrine Flemmen
1997–98 Ingeborg Helen Marken
1999–2000 Andrine Flemmen
2001 Merete Fjeldavlie
2002 Ingeborg Helen Marken
2003–04 Andrine Flemmen
2005 Anne Marie Müller
2006 Pia Nic Gundersen
2007 Thea Grosvold
2008 Avlyst
2009 Lotte Smiseth Sejersted
2010 Mona Løseth
2011-13 Lotte Smiseth Sejersted
2014-15 Mina Fürst Holtmann
2016 Ragnhild Mowinckel

Uoffisielt mesterskap 1938–50

1938 Stella Dybwad
1939–40 Laila Schou Nilsen
1941–45 Ikke arrangert
1946 Laila Schou Nilsen
1947 Vivi Holth
1948 Laila Schou Nilsen
1949–54 Borghild Niskin
1955 Margit Hvammen
1956 Borghild Niskin
1957 Berthe Lien
1958 Inger Bjørnbakken
1959 Marit Haraldsen
1960 Ikke arrangert
1961 Siri Borge Andersen
1962 Liv Jagge
1963 Kirsten Aune
1964 Liv Jagge
1965 Kirsten Aune
1966 Bente Aanjesen
1967 Ikke arrangert
1968 Vivien Hübert
1969 Kari Anne Ruud
1970–71 Karianne Christiansen
1972 Ikke arrangert
1973–74 Toril Førland
1975 Torill Fjeldstad
1976 Janni Thorsteinsen
1977 Torill Fjeldstad
1978 Bente Dahlum
1979 Hilde Oseid
1980–84 Torill Fjeldstad
1985 Tordis Jonsdottir
1986 Bente Bjørnsen
1987 Janne Ugelstad
1988 Astrid Lødemel
1989 Linn Remmen
1990–93 Astrid Lødemel
1994 Siri Kvinlog
1995 Jeanette Lunde
1996 Grete Strøm
1997 Trude Gimle
1998 Grete Strøm
1999 Andrine Flemmen
2000 Ingeborg Helen Marken
2001 Merete Fjeldavlie
2002 Ingeborg Helen Marken
2003 Pia Nic Gundersen
2004–05 Cathrine Meisingset
2006 Anne Marie Müller
2007 Lotte Smiseth Sejersted
2008-09 Thea Grosvold
2010-12     Lotte Smiseth Sejersted
2013 Maria Therese Tviberg
2014 Lotte Smiseth Sejersted
2015 Mina Fürst Holtmann
2016 Ragnhild Mowinckel
1938 Stella Dybwad
1939 Laila Schou Nilsen
1940 Ellen Strømmen
1941–45 Ikke arrangert
1946 Laila Schou Nilsen
1947 Vivi Holth
1948 Laila Schou Nilsen
1949–50 Borghild Niskin
1951–58 Ikke kåret
1959 Inger Bjørnbakken
1960 Wanda Klavenes
1961 Siri Borge Andersen
1962 Liv Jagge
1963 Brita Stensheim
1964 Aud Hvammen
1965 Kirsten Aune
1966–67 Dikke Eger
1968 Ikke kåret
1969–70 Karianne Christiansen
1971–74 Toril Førland
1975–77 Torill Fjeldstad
1978 Bente Dahlum
1979 Ann Kristin Johansen
1980–81 Torill Fjeldstad
1982 Eli Hårdnes
1983 Stina Esp
1984–85 Vibeke Hoff
1986 Tordis Jonsdottir
1987 Janne Ugelstad
1988 Astrid Lødemel
1989 Anne Berge
1990–91 Marianne Kjørstad
1992–93 Astrid Lødemel
1994 Andrine Flemmen
1995 Ingeborg Helen Marken
1996 Grete Strøm
1997 Trude Gimle
1998–2000 Andrine Flemmen
2001 Merete Fjeldavlie
2002 Trude Flø Johnsen
2003 Lisa Bremseth
2004 Andrine Flemmen
2005 Cathrine Meisingset
2006 Anne Marie Müller
2007 Thea Grosvold

Superkombinasjon (slalåm+utfor)

2008          Lene Løseth
2009-12 Lotte Smiseth Sejersted
2013 Ragnhild Mowinckel
2014 Ikke arrangert
2015 Maren Skjøld
2016 Ragnhild Mowinckel

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.