Norgesmestere i landeveisritt på sykkel

År Vinner
1940 Odd Westbye
1941–45 Ikke arrangert
1946 Leif Ekås
1947 Erling Kristiansen
1948 Per Thorkildsen
1949 Erling Kristiansen
1950 Arild Andersen
1951 Odd Berg
1952 Odd Berg
1953 Erling Kristiansen
1954 Kjell Pedersen
1955 Odd Berg
1956 Kåre Vårvik
1957 Aage Kjelstrup
1958 Kjell Pedersen
1959 Trygve Lullau
1960 Per Digerud
1961 Per Digerud
1962 Fredrik Kveil
1963 Fredrik Kveil
1964 Per Digerud
1965 Cato Nordbeck
1966 Karl Helland
1967 Tore Milsett
1968 Tore Milsett
1969 Thorleif Andresen
1970 Tom Martin Biseth
1971 Thorleif Andresen
1972 Knut Knudsen
1973 Knut Knudsen
1974 Tom Martin Biseth
1975 Svein Langholm
1976 Magne Orre
1977 Geir Digerud
1978 Geir Digerud
1979 Geir Digerud
1980 Jon Rangfred Hanssen
1981 Morten Sæther
1982 Ole Kristian Silseth
1983 Morten Sæther
1984 Dag Otto Lauritzen
1985 Atle Pedersen
1986 Atle Pedersen
1987 Jørn Skaane
1988 Erik Johan Sæbø
1989 Finn Vegard Nordhagen
1990 Bjørn Stenersen
1991 Bo André Namtvedt
1992 Dag Erik Pedersen
1993 Johnny Sæther
1994 Steffen Kjærgaard
1995 Bo André Namtvedt
1996 Frode Flesjå
1997 Kurt Asle Arvesen
1998 Kurt Asle Arvesen
1999 Svein Gaute Hølestøl
2000 Rune Jogert
2001 Erlend Engelsvoll
2002 Kurt Asle Arvesen
2003 Gabriel Rasch
2004 Thor Hushovd
2005 Morten Christiansen
2006 Lars Petter Nordhaug
2007 Alexander Kristoff
2008 Kurt Asle Arvesen
2009 Kurt Asle Arvesen
2010 Thor Hushovd
2011 Alexander Kristoff
2012 Edvald Boasson Hagen
2013 Thor Hushovd
2014 Tormod Hausken Jacobsen
2015 Edvald Boasson Hagen
2016 Edvald Boasson Hagen
År Vinner
1996 Svein Gaute Hølestøl
1997 Kurt Asle Arvesen
1998 Stig Kristiansen
1999 Rune Jogert
2000 Svein Gaute Hølestøl
2001 Rune Jogert
2002 Lars Breiseth
2003 Martin Vestby
2004 Jostein Hole
2005 Jon Øystein Bergseth
2006 Roy Hegreberg
2007 Joachim Bøhler
2008 Alexander Kristoff
2009 Alexander Kristoff
2010 Roy Hegreberg
2011 Sven Erik Bystrøm
2012 Kristoffer Skjerping
2013 Sven Erik Bystrøm
2014 Håvard Blikra
2015 Herman Dahl
2016 Kristoffer Halvorsen
År Vinner
1921 Ole Moen
1922 James Kristiansen
1923 Sverre Aune
1924 Reidar Raaen
1925 Egil Reichborn-Kjennerud
1926 Olav Moxness
1927 Trond Svendsen
1928 Olav Moxness
1929 Ragnvald Martinsen
1930 Trond Svendsen
1931 Ragnvald Martinsen
1932 Ragnar Johansen
1933 Reidar Hansen
1934 Ragnvald Martinsen
1935 Roald Stenersen
1936 Ragnvald Martinsen
1937 Ragnar Johansen
1938 Leif Ekås
1939 Aage Myhrvold
1940 Aage Myhrvold
1941–45 Ikke arrangert
1946 Aage Myhrvold
1947 Aage Myhrvold
1948 Erling Kristiansen
1949 Aage Myhrvold
1950 Kjell Pedersen
1951 Mesterskapet annullert
1952 Aage Myhrvold
1953 Aage Myhrvold
1954 Arthur Borge
1955 Per Digerud
1956 Roald Aas
År Vinner
1912 Josef Bye
1913 Daniel Clausen
1914 Sigurd Olsen
1915 Sverre Aune
1916 Daniel Clausen
1917 Georg Hjerpseth
1918 Rolf Finstad
1919 Thomas Stryken
1920 Olaf Nygaard
1921 Ole Moen
1922 Reidar Raaen
1923 Reidar Raaen
1924 Reidar Raaen
1925 Karl Soligard1
1926 Gustav Kristiansen
1927 Reidar Raaen
1928 Ragnvald Martinsen
1929 Gustav Kristiansen
1930 Oddmund Skog
1931 Ragnvald Martinsen
1932 Ragnvald Martinsen
1933 Ragnvald Martinsen
1934 Ragnvald Martinsen
1935 Ragnvald Martinsen
1936 Leif Ekås
1937 Aage Myhrvold
1938 Aage Myhrvold
1939 Leif Ekås
1940 Aage Myhrvold
1941–45 Ikke arrangert
1946 Erling Kristiansen
1947 Erling Kristiansen
1948 Erling Kristiansen
1949 Aage Myhrvold
1950 Reidar Nilsen
1951 Aage Myhrvold
1952 Odd Berg
1953 Aage Myhrvold
1954 Erling Kristiansen
1955 Jan Bakke
1956 Per Digerud

1 150 km

År Vinner
1957 Per Digerud
1958 Per Digerud
1959 Jan Bakke
1960 Jan Bakke
1961 Per Digerud
1962 Per Digerud
1963 Jan Bakke
1964 Thorleif Andresen
1965 Jan M. Helland
1966 Knut M. Eie
1967 Cato Nordbeck
1968 Nils B. Algerøy
1969 Leif Yli
1970 Arve Haugen
1971 Dag Linnestad
1972 Knut Knudsen
1973 Knut Knudsen
1974 Willie Juul Pedersen
1975 Geir Digerud
1976 Geir Digerud
1977 Geir Digerud
1978 Geir Digerud
1979 Geir Digerud
1980 Geir Digerud
1981 Morten Sæther
1982 Ole Kristian Silseth
1983 Morten Sæther
1984 Arnstein Raunehaug
1985 Torjus Larsen
1986 Janus Kuum
1987 Morten Sæther
1988 Jørn Skaane
1989 Bjørn Stenersen
1990 Bjørn Stenersen
1991 Bjørn Stenersen
1992 Bjørn Stenersen
1993 Leif Tore Eriksen
1994 Stig Kristiansen
1995 Ole Sigurd Simensen
1996 Steffen Kjærgaard
1997 Steffen Kjærgaard
1998 Steffen Kjærgaard
1999 Steffen Kjærgaard
2000 Svein Gaute Hølestøl
2001 Kurt Asle Arvesen
2002 Thor Hushovd
2003 Steffen Kjærgaard
2004 Thor Hushovd
2005 Thor Hushovd
2006 Kurt Asle Arvesen
2007 Edvald Boasson Hagen
2008 Edvald Boasson Hagen
2009 Edvald Boasson Hagen
2010 Edvald Boasson Hagen
2011 Edvald Boasson Hagen
2012 Reidar Borgersen
2013 Edvald Boasson Hagen
2014 Reidar Borgersen
2015 Edvald Boasson Hagen
2016 Edvald Boasson Hagen
År Vinner
1961 Sagene
1962 Rye
1963 Sagene
1964 Sagene
1965 Sagene
1966 Sagene
1967 Sagene
1968 Sagene
1969 Grenland
1970 Grenland
1971 Sagene
1972 Tønsberg
1973 Tønsberg
1974 Sagene
1975 Sagene
1976 Glåmdal
1977 Glåmdal
1978 Glåmdal
1979 Glåmdal
1980 Grenland
1981 Glåmdal
1982 Glåmdal
1983 Glåmdal
1984 Lørenskog
1985 Fana
1986 Glåmdal
1987 Glåmdal
1988 Fana
1989 Glåmdal
1990 Bjørgvin
1991 Bjørgvin
1992 Glåmdal/Nittedal
1993 Hasle/Løren
1994 Glåmdal/Nittedal
1995 Glåmdal/Nittedal
1996 Bjørgvin
1997 Bjørgvin
1998 Bjørgvin
1999 Sandnes
2000 Ikke arrangert
2001 Ringerike
2002 Ikke arrangert
2003 Bærum
2004 Bjørgvin
2005 Bjørgvin
2006 Bjørgvin
2007 Nesset
2008 Sandnes
2009 Stavanger
2010 Sandnes
2011 Sandnes
2012 Stavanger
2013 Grimstad SK
2014 Stavanger
2015 Lillehammer CK
2016 Lillehammer CK
År Vinner
1974 May Britt Nilsen
1975 May Britt Nilsen
1976 May Britt Nilsen
1977 May Britt Nilsen
1978 May Britt Nilsen
1979 Anita Andreassen
1980 Nina Søby
1981 Lisbeth Korsmo
1982 Nina Johnsen
1983 Nina Søby
1984 Unni Larsen
1985 Anita Valen og Tone Benjaminsen
1986 Tone Benjaminsen
1987 Unni Larsen
1988 Unni Larsen
1989 Unni Larsen
1990 Tone Fossum
1991 Ragnhild Haug (Kostøl)
1992 Monica Valen
1993 Monica Valen
1994 Monica Valen
1995 Jorunn Kvalø
1996 Ingunn Bollerud
1997 Monica Valen
1998 Monica Valen
1999 Ragnhild Kostøl
2000 Aud Kari Berg
2001 Aud Kari Berg
2002 Anita Valen
2003 Anita Valen
2004 Anita Valen
2005 Anita Valen
2006 Linn Torp
2007 Kristine Saastad
2008 Anita Valen de Vries
2009 Linn Torp
2010 Lise Hafsø Nøstvold
2011 Frøydis Meen Wærsted
2012 Hildegunn Gjertrud Hovdenak
2013 Cecilie Gotaas Johnsen
2014 Camilla Sørgjerd
2015 Miriam Bjørnsrud
2016 Vita Heine
År Vinner
1996 Ingunn Bollerud
1997 Monica Valen
1998 Ragnhild Kostøl
1999 Jorunn Kvalø
2000 Monica Valen
2001 Jorunn Kvalø
2002 Anita Valen
2003 Anita Valen
2004 Lene Byberg
2005 Helene Tveter
2006 Linn Torp
2007 Elin Steinsbø Fylkesnes
2008 Bjørg Eva Jensen
2009 Marie Voreland
2010 Tone Hatteland
2011 Emilie Moberg
2012 Emilie Moberg
2013 Thea Thorsen
2014 Miriam Bjørnsrud
2015 Thea Thorsen
2016 Miriam Bjørnsrud
År Vinner
1976 May Britt Nilsen
1977 Unni Larsen
1978 Unni Larsen
År Vinner
1979 Bjørg Eva Jensen
1980 Elisabeth Fagernes
1981 Liv Hegstad
1982 Unni Larsen
1983 Marit Ericssen
1984 Unni Larsen
1985 Anita Valen
1986 Unni Larsen
1987 Astrid Danielsen
1988 Tone Benjaminsen
1989 May Britt Våland
1990 May Britt Våland
1991 Ingunn Bollerud
1992 Monica Valen
1993 Monica Valen
1994 May Britt Våland
1995 May Britt Våland
1996 Ingunn Bollerud
1997 Monica Valen
1998 Wenche Stensvold
1999 Solrun Flatås
2000 Wenche Stensvold
2001 Solrun Flatås
2002 Solrun Flatås
2003 Anita Valen
2004 Anita Valen
2005 Anita Valen
2006 Anny Hauglid
2007 Anita Valen de Vries
2008 Anita Valen de Vries
2009 Gunn Hilleren
2010 Gunn Hilleren
2011 Camilla Hott
2012 Lise Hafsø Nøstvold
2013 Tina Andreassen
2014 Thrude Natholmen
2015 Cecile Gotaas Johnsen
2016 Vita Heine
År Vinner
1979 Sandefjord
1980 Ikke kåret
1981 Sandefjord
1982 Hero
1983 Askim
1984 Ikke kåret
1985 Askim
1986 Ullensaker
1987 Ullensaker
1988 Ullensaker
1989 Ullensaker
1990 Bærum
1991 Bærum
1992 Akershus
1993 Grei
1994 Rogaland
1995 Buskerud
1996 Akershus
1997 Bergen
1998 Trondhjems VK
1999 Akershus
2000–02 Ikke arrangert
2003 Eidsvoll
2004 Eidsvoll
2005 Sandefjord
2006 Rye
2007 Rye
2008 Akershus
2009 Torshov
2010 Torshov
2011 Sandefjord
2012 CK Victoria
2013 CK Victoria
2014 CK Victoria
2015 Bergen CK
2016 Bryne CK

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

16. juni 2014 skrev Frank Sørensen

Hei,

Flott oversikt!

En lien korreksjon: det ble både gjennomført, og kåret vinner i 100 km. Lagtempo 1984. Lørenskog CK ble Norgesmestre.

1. juli 2014 svarte Georg Kjøll

Hei Frank. Her hadde hele oversikten over lagtempovinnere for menn falt ut på grunn av en teknisk feil. Men det skal nå være rettet, slik at artikkelen viser komplette lister for både kvinner og menn.

Alt godt fra Georg

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.