Norges landskamper 1908–2008 i fotball

Spillested, motstander, resultat med Norges mål først

Göteborg Sverige 3–11
Oslo Sverige 0–4
Stockholm Sverige 1–2
Oslo Sverige 1–2
Oslo Ungarn 0–6
Stockholm Danmark 0–7 (OL)
Stockholm Østerrike 0–1 (OL)
Göteborg Sverige 2–4
Stockholm Sverige 0–9
Moskva Russland 1–1
Oslo Sverige 1–1
Oslo Sverige 0–1
Oslo Russland 1–1
Stockholm Sverige 0–7
Oslo Sverige 1–1
København Danmark 1–8
Stockholm Sverige 2–5
Oslo Danmark 0–2
Stockholm Sverige 0–6
Oslo USA 1–1
Oslo Sverige 0–0
København Danmark 0–8
Oslo Danmark 1–2
Helsingborg Sverige 3–3
Oslo Sverige 0–2
København Danmark 0–12
Stockholm Sverige 0–2
Oslo Danmark 3–1
Oslo Sverige 2–1
København Danmark 0–4
København Danmark 1–5
Oslo Sverige 4–3
Oslo Nederland 1–1
Göteborg Sverige 5–1
Oslo Danmark 3–2
Oslo Danmark 1–1
Oslo Sverige 0–3
Antwerpen England 3–1 (OL)
Brussel Tsjekkoslovakia 0–4 (OL)
Antwerpen Italia 1–2 (OL)
Stockholm Sverige 0–0
Oslo Finland 3–2
Oslo Sverige 3–1
Stockholm Sverige 3–0
København Danmark 1–3
Stockholm Sverige 0–0
Helsinki Finland 3–1
Fredrikstad Danmark 3–3
Oslo Sverige 0–5
Oslo Finland 3–0
Oslo Sveits 2–2
Oslo Sverige 2–3
København Danmark 1–2
Paris Frankrike 2–0
Hamburg Tyskland 0–1
Oslo Tyskland 0–2
Helsinki Finland 0–2
Oslo Danmark 1–3
Stockholm Sverige 1–6
Oslo Finland 1–0
København Danmark 1–5
Oslo Sverige 3–7
Helsinki Finland 5–2
Stockholm Sverige 2–3
Oslo Danmark 2–2
Fredrikstad Polen 3–4
Oslo Danmark 0–1
Oslo Finland 3–1
Oslo Sverige 3–5
Altona Tyskland 2–6
København Danmark 1–3
Helsinki Finland 6–0
Stockholm Sverige 1–6
Oslo Danmark 2–3
Oslo Tyskland 0–2
Oslo Nederland 4–4
Oslo Finland 4–0
København Danmark 5–2
Oslo Sverige 2–1
Amsterdam Nederland 4–1
Oslo Finland 6–2
Oslo Sveits 3–0
Stockholm Sverige 3–6
Oslo Danmark 1–0
Breslau Tyskland 1–1
København Danmark 1–3
Oslo Tyskland 2–2
Helsinki Finland 4–4
Oslo Sverige 2–1
Oslo Estland 3–0
Oslo Finland 2–1
Göteborg Sverige 4–1
Oslo Danmark 1–2
Bergen Wales 1–2
København Danmark 2–2
Oslo Ungarn 4–2
Helsinki Finland 5–1
Oslo Sverige 0–1
Magdeburg Tyskland 2–2
Oslo Østerrike 4–0
Stockholm Sverige 3–3
Oslo Finland 4–2
Oslo Danmark 3–1
Oslo Ungarn 2–0
København Danmark 0–1
Oslo Tyskland 1–1
Helsinki Finland 5–1
Oslo Sverige 0–2
Zürich Sveits 0–2
Oslo Sveits 1–2
Göteborg Sverige 0–2
Stockholm Sverige 4–3
Berlin Tyrkia 4–0 (OL)
Berlin Tyskland 2–0 (OL)
Berlin Italia 1–2 (OL)
Berlin Polen 3–2 (OL)
Oslo Finland 0–2
Oslo Danmark 3–3
Amsterdam Nederland 3–3
Oslo England 0–6
Oslo Italia 1–3
København Danmark 1–5
Helsinki Finland 2–0
Oslo Sverige 3–2
Oslo Irland 3–2 (VM-kval.)
Berlin Tyskland 0–3
Dublin Irland 3–3 (VM-kval.)
Oslo Estland 1–0
Marseille Italia 1–2 (VM)
Oslo Finland 9–0
Oslo Sverige 2–1
Oslo Danmark 1–1
Stockholm Sverige 3–2
Warszawa Polen 2–2
Newcastle England 0–4
Stockholm Sverige 2–3
København Sverige 1–0
København Danmark 3–6
Oslo Tyskland 0–4
Helsinki Finland 2–1
Oslo Sverige 2–3
København Danmark 1–4
København Danmark 2–4
Oslo Danmark 1–5
Stockholm Sverige 0–10
Oslo Danmark 2–1
Bergen Finland 12–0
København Danmark 0–2
Luxembourg Luxembourg 2–3
Oslo Sverige 0–3
København Danmark 1–7
Oslo Polen 3–1
Helsinki Finland 2–1
Helsinki Sverige 1–5
Reykjavík Island 4–2
Helsinki Finland 3–3
Oslo Danmark 3–5
Stockholm Sverige 1–4
Oslo Nederland 1–2
København Danmark 2–1
Oslo USA 11–0
Oslo Finland 2–0
Oslo Sverige 3–5
Kairo Egypt 1–1
Oslo England 1–4
Oslo Jugoslavia 1–3
Helsinki Finland 1–1
Oslo Danmark 0–2
Stockholm Sverige 3–3
København Danmark 0–4
Bergen Luxembourg 2–2
Oslo Finland 4–1
Oslo Sverige 1–3
Beograd Jugoslavia 0–4
Dublin Irland 2–2
Middlesbrough England 1–2
Oslo Irland 2–3
Rotterdam Nederland 3–2
Trondheim Island 3–1
Helsinki Finland 1–1
Oslo Jugoslavia 2–4
Oslo Danmark 2–0
Göteborg Sverige 4–3
Oslo Finland 1–2
Zagreb Jugoslavia 1–4
Tampere Sverige 1–4 (OL)
Oslo Finland 7–2
Oslo Sverige 1–2
København Danmark 3–1
Oslo England 1–1
Oslo Saarland 2–3 (VM-kval.)
Bergen Island 3–1
Oslo Vest-Tyskland 1–1 (VM-kval.)
Helsinki Finland 4–1
Oslo Danmark 0–1
Oslo Nederland 4–0
Stockholm Sverige 0–0
Saarbrücken Saarland 0–0 (VM-kval.)
Hamburg Vest-Tyskland 1–5 (VM-kval.)
Glasgow Skottland 0–1
Oslo Skottland 1–1
Wien Østerrike 0–5
Malmö Danmark 2–1
Stockholm Sverige 0–3
Reykjavík Island 0–1
Oslo Finland 3–1
Oslo Sverige 1–1
København Danmark 1–0
Dublin Irland 1–2
Oslo Ungarn 0–5
Oslo Irland 1–3
Oslo Romania 0–1
Helsinki Finland 3–1
Oslo Danmark 1–1
Stockholm Sverige 1–1
Amsterdam Nederland 0–3
Karlsruhe Vest-Tyskland 0–2
Oslo Polen 0–0
Oslo Vest-Tyskland 1–3
København Danmark 3–2
Bucureşti Romania 0–2
Oslo Finland 1–1
Oslo Sverige 3–1
Warszawa Polen 3–5
Oslo Bulgaria 1–2 (VM-kval.)
Oslo Ungarn 2–1 (VM-kval.)
Turku Sverige 0–0
Tampere Danmark 0–2
Reykjavík Island 3–0
Helsinki Finland 4–0
Oslo Danmark 2–2
Stockholm Sverige 2–5
Sofia Bulgaria 0–7 (VM-kval.)
Budapest Ungarn 0–5 (VM-kval.)
Oslo Nederland 0–0
Oslo Finland 2–0
København Danmark 2–1
Oslo Øst-Tyskland 6–5
Oslo Sverige 0–2
Leipzig Øst-Tyskland 1–4
Oslo Østerrike 0–1 (EM-kval.)
Oslo Luxembourg 1–0
Helsinki Finland 4–2
København Danmark 1–2 (OL-kval.)
Reykjavík Island 0–1 (OL-kval.)
Oslo Island 2–1 (OL-kval.)
Oslo Danmark 2–4 (OL-kval.)
Wien Østerrike 2–5 (EM-kval.)
Göteborg Sverige 2–6
Rotterdam Nederland 1–7
København Danmark 0–3
Oslo Island 4–0
Oslo Østerrike 1–2
Oslo Finland 6–3
Oslo Sverige 3–1
Dublin Irland 1–3
Bergen Mexico 1–1
Oslo Tyrkia 0–1 (VM-kval.)
Helsinki Finland 1–4
Moskva Sovjetunionen 2–5 (VM-kval.)
Oslo Sovjetunionen 0–3 (VM-kval.)
Oslo Danmark 0–4
Göteborg Sverige 0–2
Istanbul Tyrkia 1–2 (VM-kval.)
Valletta Malta 1–1
Oslo Nederland 2–1
København Danmark 1–6
Oslo Sverige 0–2 (EM-kval.)
Trondheim Malta 5–0
Reykjavík Island 3–1
Bergen Finland 2–1
Oslo Sverige 2–1
Malmö Sverige 1–1 (EM-kval.)
Oslo Polen 2–5
Bergen Skottland 4–3
Helsinki Finland 0–2
Göteborg Sverige 0–0
Szczecin Polen 0–9
Oslo Danmark 0–4
Zürich Sveits 2–0
Glasgow Skottland 1–6
Oslo Irland 1–4
Bergen Sveits 3–2
Trondheim Finland 2–0
Oslo Sverige 1–1
København Danmark 0–2
Luxembourg Luxembourg 2–0 (VM-kval.)
Paris Frankrike 0–1 (VM-kval.)
Bergen Thailand 7–0
Trondheim Luxembourg 4–2 (VM-kval.)
Oslo Jugoslavia 3–0 (VM-kval.)
Helsinki Finland 0–4
Oslo Frankrike 0–1 (VM-kval.)
Oslo Danmark 2–2
Stockholm Sverige 0–0
Beograd Jugoslavia 1–1 (VM-kval.)
Lisboa Portugal 0–4
København Danmark 1–0
Oslo England 1–6
Stavanger Finland 1–1
Oslo Sverige 2–4
Sofia Bulgaria 2–4 (EM-kval.)
Köln Vest-Tyskland 0–3
Helsinki Finland 2–0
Oslo Portugal 1–2 (EM-kval.)
Oslo Bulgaria 0–0 (EM-kval.)
Oslo Sverige 3–1 (EM-kval.)
Oslo Danmark 0–5
Stockholm Sverige 2–5 (EM-kval.)
Porto Portugal 1–2 (EM-kval.)
Oslo Polen 1–6
København Danmark 1–5
Reykjavík Island 4–0
Oslo Finland 4–1
Oslo Sverige 1–1
Stockholm Sverige 0–5 (VM-kval.)
Strasbourg Frankrike 1–0 (VM-kval.)
Oslo Mexico 0–2
Göteborg Sverige 2–4
Oslo Sverige 2–5 (VM-kval.)
Stavanger Bermuda 3–0
Trondheim Island 2–1
Helsinki Finland 2–2
Lódz Polen 1–6
Oslo Frankrike 1–3 (VM-kval.)
Oslo Danmark 2–0
Mexico by Mexico 0–4
Guatemala by Guatemala 3–1
Oslo Tsjekkoslovakia 0–2
Bergen Finland 2–0
Reykjavík Island 0–2
Oslo Sverige 2–4
København Danmark 1–0
Oslo Ungarn 1–3 (EM-kval.)
Lyon Frankrike 1–3 (EM-kval.)
Sofia Bulgaria 1–1 (EM-kval.)
Bergen Island 3–1
Oslo Bulgaria 1–4 (EM-kval.)
Oslo Vest-Tyskland 1–7
Stavanger England 2–1
Malmö Sverige 0–3
Helsinki Finland 1–1
Oslo Frankrike 1–3 (EM-kval.)
Oslo Danmark 1–4
Budapest Ungarn 0–4 (EM-kval.)
Tel Aviv Israel 1–2
Turku Finland 0–0
Oslo Uruguay 0–1
Stavanger Island 4–1 (VM-kval.)
Oslo Sverige 1–3
Oslo Belgia 0–2 (VM-kval.)
Rotterdam Nederland 0–9 (VM-kval.)
Oslo Irland 1–1
København Danmark 0–1
Bergen Nord-Korea 3–0
Reykjavík Island 4–0 (VM-kval.)
Oslo Nederland 1–2 (VM-kval.)
Trondheim Danmark 0–1
Brussel Belgia 0–2 (VM-kval.)
Luxembourg Luxembourg 1–2
Rostock Øst-Tyskland 0–1
Oslo Skottland 1–2
Göteborg Sverige 1–2
Oslo Finland 1–2
Oslo Nord-Irland 2–1 (EM-kval.)
Beograd Jugoslavia 1–3 (EM-kval.)
Helsinki Finland 5–3 (OL-kval.)
Oslo Jugoslavia 1–3 (EM-kval.)
Stavanger Finland 1–1 (OL-kval.)
Stockholm Sverige 1–3 (EM-kval.)
Reykjavík Island 1–1 (OL-kval.)
Bergen Island 3–2 (OL-kval.)
Oslo Sverige 0–2 (EM-kval.)
Oslo Sovjetunionen 1–3 (OL-kval.)
Moskva Sovjetunionen 0–4 (OL-kval.)
Belfast Nord-Irland 0–3 (EM-kval.)
Dublin Irland 0–3
Oslo Island 0–1
Stockholm Sverige 0–2 (VM-kval.)
Bergen Danmark 0–0
Vejle Danmark 0–3
Oslo Sveits 1–0 (VM-kval.)
Oslo Sverige 3–2
Göteborg Sverige 0–1
Oslo Danmark 0–2
Reykjavík Island 1–2
Oslo Finland 1–1
Oslo Sverige 2–1 (VM-kval.)
Bern Sveits 0–1 (VM-kval.)
Gijón Spania 0–3
Oslo Irland 0–0
Oslo Danmark 1–2
Helsinki Finland 1–1
Oslo Østerrike 0–2 (EM-kval.)
Lokeren Belgia 1–1 (EM-kval.)
Glasgow Skottland 2–3 (EM-kval.)
Oslo Portugal 0–1 (EM-kval.)
Dublin Irland 0–0 (OL-kval.)
Bergen Irland 2–1 (OL-kval.)
Oslo Skottland 0–4 (EM-kval.)
Göteborg Sverige 0–2
Kuopio Finland 1–0 (OL-kval.)
Oslo Sverige 2–0
Wien Østerrike 0–4 (EM-kval.)
Oslo Belgia 1–2 (EM-kval.)
Trondheim Vest-Tyskland 2–0 (OL-kval.)
Stavanger Finland 1–1 (OL-kval.)
Lisboa Portugal 1–3 (EM-kval.)
Baunatal Vest-Tyskland 1–0 (OL-kval.)
Oslo Bulgaria 1–0
København Danmark 1–3
Oslo Island 3–1
Oslo Finland 6–1
London England 0–4 (VM-kval.)
Oslo Romania 1–1 (VM-kval.)
Bern Sveits 2–1 (VM-kval.)
Pleven Bulgaria 0–1
Oslo Ungarn 1–2 (VM-kval.)
Bucureşti Romania 0–1 (VM-kval.)
Oslo Sveits 1–1 (VM-kval.)
Helsinki Finland 1–3
Oslo Nigeria 2–2
Oslo England 2–1 (VM-kval.)
København Danmark 1–2
Budapest Ungarn 1–4 (VM-kval.)
Stavanger Finland 1–1
Oslo Vest-Tyskland 2–4
Oslo Danmark 2–1
Oslo Sverige 1–0
Swansea Wales 0–1 (EM-kval.)
Oslo Jugoslavia 3–1 (EM-kval.)
Sofia Bulgaria 2–2 (EM-kval.)
al-Kuwait Kuwait 0–1
Århus Danmark 2–2 (OL-kval.)
Oslo Ungarn 1–1
Kuopio Finland 1–1 (OL-kval.)
Oslo Polen 0–1 (OL-kval.)
Oslo Romania 0–0
Oslo Danmark 1–1 (OL-kval.)
Oslo Bulgaria 1–2 (EM-kval.)
Oslo Wales 0–0 (EM-kval.)
Beograd Jugoslavia 1–2 (EM-kval.)
Moss Finland 4–2 (OL-kval.)
Stavanger Øst-Tyskland 1–1 (OL-kval.)
Poznán Polen 0–1 (OL-kval.)
Babelsberg Øst-Tyskland 0–1 (OL-kval.)
Ettelbrück Luxembourg 2–0
Székesfehérvár Ungarn 0–0
Trondheim Wales 1–0
Reykjavík Island 1–0
Boston Chile 0–0 (OL)
Boston Frankrike 1–2 (OL)
Boston Qatar 2–0 (OL)
Drammen Polen 1–1
Oslo Sveits 0–1 (VM-kval.)
København Danmark 0–1 (VM-kval.)
Oslo Sovjetunionen 1–1 (VM-kval.)
Oslo Irland 1–0 (VM-kval.)
Kairo Egypt 1–0
Ismailia Egypt 1–0
Wrexham Wales 1–1
Frankfurt/Oder Øst-Tyskland 0–1
Dublin Irland 0–0 (VM-kval.)
Göteborg Sverige 0–1
Bergen Wales 4–2
Oslo Øst-Tyskland 0–1
Oslo Egypt 3–0
Lecce Italia 2–1
Oslo Danmark 1–5 (VM-kval.)
Moskva Sovjetunionen 0–1 (VM-kval.)
Luzern Sveits 1–1 (VM-kval.)
St. Georges Grenada 2–1
Oslo Argentina 1–0
Oslo Danmark 1–0
Bucureşti Romania 1–3
Oslo Romania 2–2
Oslo Ungarn 0–0
Oslo Øst-Tyskland 0–0 (EM-kval.)
Oslo Sovjetunionen 0–0 (OL-kval.)
Simferopol Sovjetunionen 0–4 (EM-kval.)
Luzern Sveits 0–1 (OL-kval.)
Wroclaw Polen 1–4
Moss Tyrkia 1–1 (OL-kval.)
Trondheim Bulgaria 0–0 (OL-kval.)
Oslo Italia 0–0
Oslo Sovjetunionen 0–1 (EM-kval.)
Oslo Frankrike 2–0 (EM-kval.)
Moskva Sovjetunionen 0–1 (OL-kval.)
Oslo Sverige 0–0
Tromsø Sveits 0–0 (OL-kval.)
Reykjavík Island 1–2 (EM-kval.)
Oslo Island 0–1 (EM-kval.)
Paris Frankrike 1–1 (EM-kval.)
Magdeburg Øst-Tyskland 1–3 (EM-kval.)
Sofia Bulgaria 0–4 (OL-kval.)
Ankara Tyrkia 0–0 (OL-kval.)
Katrineholm Sverige 0–0
Oslo Irland 0–0
Oslo Brasil 1–1
Oslo Bulgaria 1–1
Oslo Skottland 1–2 (VM-kval.)
Paris Frankrike 0–1 (VM-kval.)
Pescara Italia 1–2
Limassol Kypros 3–0 (VM-kval.)
Bratislava Tsjekkoslovakia 2–3
Athen Hellas 2–4
Oslo Polen 0–3
Oslo Kypros 3–1 (VM-kval.)
Oslo Østerrike 4–1
Oslo Jugoslavia 1–2 (VM-kval.)
Oslo Hellas 0–0
Oslo Frankrike 1–1 (VM-kval.)
Sarajevo Jugoslavia 0–1 (VM-kval.)
al-Kuwait Kuwait 2–2
Glasgow Skottland 1–1 (VM-kval.)
Valetta Sør-Korea 3–2
Valetta Malta 1–1
Belfast Nord-Irland 3–2
Trondheim Danmark 1–2
Stavanger Sverige 1–2
Moskva Sovjetunionen 0–2 (EM-kval.)
Bergen Ungarn 0–0 (EM-kval.)
Oslo Kamerun 6–1
Bizerte Tunisia 3–1
Nicosia Kypros 3–0 (EM-kval.)
Wien Østerrike 0–0
Oslo Kypros 3–0 (EM-kval.)
Oslo Romania 1–0
Oslo Italia 2–1 (EM-kval.)
Oslo Sverige 1–2
Oslo Sovjetunionen 0–1 (EM-kval.)
Oslo Tsjekkoslovakia 2–3
Szombathely Ungarn 0–0 (EM-kval.)
Genova Italia 1–1 (EM-kval.)
Kairo Egypt 0–0
Hamilton Bermuda 3–1
Århus Danmark 0–1
Oslo Færøyene 2–0
Oslo Skottland 0–0
Oslo Sverige 2–2
Oslo San Marino 10–0 (VM-kval.)
Oslo Nederland 2–1 (VM-kval.)
Serravalle San Marino 2–0 (VM-kval.)
London England 1–1 (VM-kval.)
Guangzhou Kina 1–2
Faro Portugal 1–1
Doha Qatar 6–1
Oslo Tyrkia 3–1 (VM-kval.)
Oslo England 2–1 (VM-kval.)
Rotterdam Nederland 0–0 (VM-kval.)
Toftir Færøyene 7–0
Oslo USA 1–0
Oslo Polen 1–0 (VM-kval.)
Poznan Polen 3–0 (VM-kval.)
Istanbul Tyrkia 1–2 (VM-kval.)
Phoenix USA 1–2
San Diego Costa Rica 0–0
Cardiff Wales 3–1
Oslo Portugal 0–0
London England 0–0
Oslo Danmark 2–1
Stockholm Sverige 0–2
Washington Mexico 1–0 (VM)
New York Italia 0–1 (VM)
New York Irland 0–0 (VM)
Oslo Hviterussland 1–0 (EM-kval.)
Oslo Nederland 1–1 (EM-kval.)
Minsk Hviterussland 4–0 (EM-kval.)
Valletta Malta 1–0 (EM-kval.)
Larnaca Estland 7–0
Larnaca Kypros 2–0
Luxembourg Luxembourg 2–0 (EM-kval.)
Oslo Luxembourg 5–0 (EM-kval.)
Oslo Ghana 3–2
Oslo Malta 2–0 (EM-kval.)
Oslo Frankrike 0–0
Oslo Tsjekkia 1–1 (EM-kval.)
Praha Tsjekkia 0–2 (EM-kval.)
Oslo England 0–0
Rotterdam Nederland 0–3 (EM-kval.)
Kingston Jamaica 1–1
Port of Spain Trinidad og Tobago 2–3
Las Palmas Spania 0–1
Belfast Nord-Irland 2–0
Oslo Spania 0–0
Oslo Aserbajdsjan 5–0 (VM-kval.)
Oslo Georgia 1–0
Oslo Ungarn 3–0 (VM-kval.)
Bern Sveits 1–0 (VM-kval.)
Melbourne Sør-Korea 0–1
Brisbane New Zealand 3–0
Sydney Australia 0–1
Sharjah Forente arabiske emirater 4–1
Oslo Finland 1–1 (VM-kval.)
Oslo Brasil 4–2
Budapest Ungarn 1–1 (VM-kval.)
Reykjavík Island 1–0
Helsinki Finland 4–0 (VM-kval.)
Baku Aserbajdsjan 1–0 (VM-kval.)
Oslo Sveits 5–0 (VM-kval.)
Oslo Colombia 0–0
Marseille Frankrike 3–3
Brussel Belgia 2–2
København Danmark 2–0
Oslo Mexico 5–2
Molde Saudi-Arabia 6–0
Montpellier Marokko 2–2 (VM)
Bordeaux Skottland 1–1 (VM)
Marseille Brasil 2–1 (VM)
Marseille Italia 0–1 (VM)
Oslo Romania 0–0
Oslo Latvia 1–3 (EM-kval.)
Ljubljana Slovenia 2–1 (EM-kval.)
Oslo Albania 2–2 (EM-kval.)
Kairo Egypt 1–1
Tel Aviv Israel 1–0
Umm el-Fahm Estland 3–3
Pisa Italia 0–0
Athen Hellas 2–0 (EM-kval.)
Tbilisi Georgia 4–1 (EM-kval.)
Oslo Jamaica 6–0
Oslo Georgia 1–0 (EM-kval.)
Tirana Albania 2–1 (EM-kval.)
Oslo Litauen 1–0
Oslo Hellas 1–0 (EM-kval.)
Oslo Slovenia 4–0 (EM-kval.)
Riga Latvia 2–1 (EM-kval.)
Oslo Tyskland 0–1
La Manga Island 0–0
La Manga Danmark 4–2
La Manga Sverige 1–1
Istanbul Tyrkia 2–0
Lugano Sveits 2–2
Oslo Belgia 0–2
Oslo Slovakia 2–0
Oslo Italia 1–0
Rotterdam Spania 1–0 (EM)
Liege Jugoslavia 0–1 (EM)
Arnhem Slovenia 0–0 (EM)
Helsinki Finland 1–3
Oslo Armenia 0–0 (VM-kval.)
Cardiff Wales 1–1 (VM-kval.)
Oslo Ukraina 0–1 (VM-kval.)
Hong Kong Sør-Korea 3–2
Belfast Nord-Irland 4–0
Oslo Polen 2–3 (VM-kval.)
Minsk Hviterussland 1–2 (VM-kval.)
Oslo Bulgaria 2–1
Kiev Ukraina 0–0 (VM-kval.)
Oslo Hviterussland 1–1 (VM-kval.)
Oslo Tyrkia 1–1
Chorzow Polen 0–3 (VM-kval.)
Oslo Wales 3–2 (VM-kval.)
Jerevan Armenia 4–1 (VM-kval.)
Brussel Belgia 0–1
Tunis Tunisia 0–0
Oslo Sverige 0–0
Oslo Japan 3–0
Bodø Island 1–1
Oslo Nederland 0–1
Oslo Danmark 2–2 (EM-kval.)
Bucureşti Romania 1–0 (EM-kval.)
Oslo Bosnia-Hercegovina 2–0 (EM-kval.)
Wien Østerrike 1–0
Sharjah Forente arabiske emirater 1–1
Muscat Oman 2–1
Heraklion Hellas 0–1
Luxembourg Luxembourg 2–0 (EM-kval.)
Dublin Irland 0–1
Oslo Finland 2–0
København Danmark 0–1 (EM-kval.)
Oslo Romania 1–1 (EM-kval.)
Oslo Skottland 0–0
Zenica Bosnia-Hercegovina 0–1 (EM-kval.)
Oslo Portugal 0–1
Oslo Luxembourg 1–0 (EM-kval.)
Valencia Spania 1–2 (EM-kval.)
Oslo Spania 0–3 (EM-kval.)
Hong Kong Sverige 3–0
Hong Kong Honduras 3–1
Singapore Singapore 5–2
Belfast Nord-Irland 4–1
Beograd Serbia og Montenegro 1–0
Oslo Russland 3–2
Oslo Wales 0–0
Oslo Belgia 2–2
Palermo Italia 1–2 (VM-kval.)
Oslo Hviterussland 1–1 (VM-kval.)
Glasgow Skottland 1–0 (VM-kval.)
Oslo Slovenia 3–0 (VM-kval.)
London Australia 2–2
Kuwait Kuwait 1–1
Manama Bahrain 1–0
Amman Jordan 0–0
Valletta Malta 3–0
Chişinău Moldova 0–0 (VM-kval.)
Tallinn Estland 2–1
Oslo Costa Rica 1–0
Oslo Italia 0–0 (VM-kval.)
Stockholm Sverige 3–2
Oslo Sveits 0–2
Celje Slovenia 3–2 (VM-kval.)
Oslo Skottland 1–2 (VM-kval.)
Oslo Moldova 1–0 (VM-kval.)
Minsk Hviterussland 1–0 (VM-kval.)
Oslo Tsjekkia 0–1 (VM-kval.)
Praha Tsjekkia 0–1 (VM-kval.)
San Francisco Mexico 1–2
Los Angeles USA 0–5
Dakar Senegal 1–2
Oslo Paraguay 2–2
Oslo Sør-Korea 0–0
Oslo Brasil 1–1
Budapest Ungarn 4–1 (EM-kval.)
Oslo Moldova 2–0 (EM-kval.)
Athen Hellas 0–1 (EM-kval.)
Beograd Serbia 1–1
Rijeka Kroatia 1–2
Oslo Bosnia-Hercegovina 1–2 (EM-kval.)
Frankfurt Tyrkia 2–2 (EM-kval.)
Oslo Malta 4–0 (EM-kval.)
Oslo Ungarn 4–0 (EM-kval.)
Oslo Argentina 2–1
Chisinau Moldova 1–0 (EM-kval.)
Oslo Hellas 2–2 (EM-kval.)
Sarajevo Bosnia-Hercegovina 2–0 (EM-kval.)
Oslo Tyrkia 1–2 (EM-kval.)
Valletta Malta 4–1 (EM-kval.)
Wrexham Wales 0-3
Podgorica Montenegro 1-3
Oslo Uruguay 2-2
Oslo Irland 1-1
Oslo Island 2-2 (VM-kval.)
Glasgow Skottland 0-0 (VM-kval.)
Oslo Nederland 0-1 (VM-kval.)
Dnepropetrovsk Ukraina 0-1

Til sammen 736 landskamper (per 1. jan. 2009), hvorav Norge har vunnet 251, spilt 177 uavgjort og tapt 308; målforskjell 1100–1270.

Düsseldorf Tyskland 1-0
Rustenburg Sør-Afrika 1-2
Oslo Finland 3-2
Skopje Makedonia 0-0 (VM-kval.)
Nederland (VM-kval.)
Oslo Skottland (VM-kval.)
Island (VM-kval.)
Oslo Makedonia (VM-kval.)

Kolding Sverige 1–2
Brande Danmark 0–2
Vejle Finland 0–1
Lisleby Finland 0–1
Setskog Sverige 0–1
Oslo Danmark 2–4
Napoli Nord-Irland 4–1
Napoli Italia 1–2
Göteborg Danmark 0–4
Öckerö Sverige 2–2
Göteborg Finland 0–0
Poissy Frankrike 3–0
Moss Sveits 3–0
Karis Sverige 0–2
Porvoo Danmark 0–0
Helsinki Finland 2–3
Cambridge England 3–0
Asker Frankrike 2–1
Kolding Danmark 1–1
Herning Sverige 1–1
Vejle Finland 1–1
Tønsberg Island 2–2 (EM-kval.)
Kotka Finland 3–0 (EM-kval.)
Stockholm Sverige 0–2 (EM-kval.)
Reykjavík Island 1–0 (EM-kval.)
Lillestrøm Finland 3–0 (EM-kval.)
Elverum Sverige 1–2 (EM-kval.)
Helmstedt Vest-Tyskland 4–1
Lillestrøm Sverige 2–2
Tuusula Finland 0–0 (EM-kval.)
Delemont Sveits 2–0
Drunen Nederland 1–1
Sundsvall Sverige 0–5
Lüneburg Vest-Tyskland 3–2 (EM-kval.)
Lillestrøm Finland 1–0
Oslo Danmark 2–2 (EM-kval.)
Bergen Sverige 2–3
Oslo Vest-Tyskland 0–0 (EM-kval.)
Dänéken Sveits 8–0
Vejle Danmark 5–2 (EM-kval.)
Oslo Finland 2–0 (EM-kval.)
Oslo Nederland 0–0
Oslo Italia 2–0 (EM)
Oslo Sverige 2–1 (EM-finale)
Minneapolis USA 0–3
Minneapolis Kina 4–0
Minneapolis USA 1–0
Kevala Finland 3–3 (EM-kval.)
Oslo Danmark 0–1 (EM-kval.)
Shumen Bulgaria 3–0
Nesbyen Finland 0–2 (EM-kval.)
Kina Thailand 4–0 (uoff. VM)
Kina Brasil 1–2 (uoff. VM)
Kina Australia 3–0 (uoff. VM)
Kina USA 1–0 (uoff. VM)
Kina Brasil 2–1 (uoff. VM)
Kina Sverige 1–0 (uoff. VM)
Klepp England 2–0 (EM-kval.)
Ålborg Danmark 2–3 (EM-kval.)
Blackburn England 3–1 (EM-kval.)
Horten Nederland 2–1 (EM-kv.f.)
Rijsoord Nederland 3–0 (EM-kv.f.)
Ålesund Finland 8–0
Lüdencheid Sverige 2–1 (EM)
Osnabrück Vest-Tyskland 1–4 (EM-finale)
Vejle Danmark 2–1
Varkaus Finland 1–0 (EM-kval.)
Kongsvinger Belgia 4–0 (EM-kval.)
Aya Napa Finland 1–0
Aya Napa Danmark 2–0
Aya Napa Sverige 1–1
Sevastopol Sovjetunionen 2–1
Simferopol Sovjetunionen 0–0
Den Haag Nederland 0–1
Klepp England 2–0 (EM-kval.)
Porsgrunn Finland 4–0 (EM-kval.)
Winnipeg Canada 2–0
Winnipeg USA 0–4
Winnipeg USA 2–4
Manchester England 0–0 (EM-kval.)
Antwerpen Belgia 1–0 (EM-kval.)
Kristiansand Ungarn 2–1 (EM-kv.f.)
Budapest Ungarn 2–0 (EM-kv.f.)
Troia Danmark 2–1
Troia Finland 1–0
Troia Sverige 1–0
Kragerø Sovjetunionen 4–1
Skien Sovjetunionen 2–0
Oslo Nederland 3–0
Hjørring Danmark 0–0 (e.o.) (EM)
Norge vant 8–7 på straffespark
Ålborg Tyskland 1–3 (e.o.) (EM-finale)
New Britain USA 1–0
Boston USA 2–1
Suhr Sveits 10–0 (EM-kval.)
Guangzhou Kina 0–4 (VM)
Guangzhou New Zealand 4–0 (VM)
Punyu Danmark 2–1 (VM)
Jiangmen Italia 3–2 (e.o.) (VM)
Punyu Sverige 4–1 (VM)
Guangzhou USA 1–2 (VM-finale)
Paralimni Danmark 4–0
Paralimni Sverige 1–2
Marseille Frankrike 0–0
Aalst Belgia 0–0 (EM-kval.)
Geithus Sveits 6–0 (EM-kval.)
Boston USA 3–1
New Britain USA 4–2
Kragerø Sverige 3–3
Kolbotn Belgia 8–0 (EM-kval.)
Oslo Nederland 3–0 (EM-kv.f.)
Raalte Nederland 3–0 (EM-kv.f.)
Aya Napa Danmark 3–3
Aya Napa USA 1–0
Aya Napa Sverige 2–1
Borås Sverige 2–4
Sportilia Danmark 1–0 (EM)
Cesena Italia 1–0 (EM-finale)
Gvarv Tsjekkia 6–1 (EM-kval.)
Råde Tyskland 1–3
Bergen Ungarn 8–0 (EM-kval.)
Algarve Finland 6–0
Algarve Danmark 6–1
Algarve USA 1–0
Brøndby Danmark 5–2
Helsinki Finland 2–2 (EM-kval.)
Budapest Ungarn 4–0 (EM-kval.)
Harrisburg Kina 2–3
Philadelphia Tyskland 3–6
Boston USA 1–4
Oslo Finland 4–0 (EM-kval.)
Praha Tsjekkia 9–0 (EM-kval.)
Mantova Italia 3–1 (EM-kv.f.)
Oslo Italia 4–2 (EM-kv.f.)
Kristiansand Danmark 6–2
Kristiansand Sverige 4–3 (EM)
Jönköping Sverige 1–4 (EM)
Algarve Nederland 0–1
Algarve Italia 3–1
Algarve Sverige 2–0
Algarve USA 3–3
Oslo Kina 2–1
Lillehammer Italia 4–1
Karlstad Nigeria 8–0 (VM)
Karlstad England 2–0 (VM)
Gävle Canada 7–0 (VM)
Karlstad Danmark 3–1 (VM)
Västerås USA 1–0 (VM)
Stockholm Tyskland 2–0 (VM-finale)
Worchester Australia 2–0
Philadelphia Taiwan 12–1
Washington USA 1–2
Ulefoss Slovakia 17–0 (EM-kval.)
Hamar Sverige 4–0
Tampa USA 2–3
Jacksonville USA 2–1
Vila Real Kina 4–1
Vila Real Portugal 3–0
Quarteira Russland 3–0
Quarteira Sverige 4–0
Jena Tyskland 3–1 (EM-kval.)
Alberga Finland 2–0 (EM-kval.)
Trondheim Tyskland 0–0 (EM-kval.)
Kolbotn Finland 7–0 (EM-kval.)
Washington Brasil 2–2 (OL)
Washington Tyskland 3–2 (OL)
Washington Japan 4–0 (OL)
Athens USA 1–2 («golden goal») (OL-semif.)
Athens Brasil 2–0 (OL bronsekamp)
Levice Slovakia 4–0 (EM-kval.)
Sundsvall Sverige 2–0
Silves Finland 5–1
Olhao Island 6–0
Alvor Danmark 3–0
Loule Kina 1–0
Trappes Frankrike 0–0
København Tyskland 3–0
København Danmark 1–1
Lillestrøm England 4–0
Lillestrøm Danmark 5–0 (EM)
Moss Tyskland 0–0 (EM)
Lillestrøm Italia 0–2 (EM)
Kolbotn Australia 7–1
Oslo Nederland 6–1 (VM-kval.)
Bayreuth Tyskland 0–1 (VM-kval.)
Guangzhou Kina 2–1
Guangzhou Sverige 2–1
Guangzhou USA 0–3
Olhao Kina 0–1
Loule Finland 1–0
Lagoa USA 4–1
Quarteira Danmark 4–1
Sittard Nederland 0–0 (VM-kval.)
Oldham England 2–1 (VM-kval.)
Ulefoss Tyskland 3–2 (VM-kval.)
Uniondale Kina 1–1
Kina vant 4–2 på straffespark
New York Danmark 1–1
Norge vant 4–2 på straffespark
Lillestrøm England 2–0 (VM-kval.)
Moss Frankrike 6–0
Göteborg Sverige 2–0
Silves Finland 1–0
Quarteira Sverige 2–1
Albufeira USA 1–2
Quarteira Danmark 2–2
Norge vant 4–1 på straffespark
San Benedetto Italia 2–2
Raufoss Nederland 0–0
Boston Russland 2–1 (VM)
Washington Canada 7–1 (VM)
Chicago Japan 4–1 (VM)
San José Sverige 3–1 (VM)
Boston Kina 0–5 (VM-semif.)
Los Angeles Brasil 0–0 (VM bronsekamp)
Brasil vant 5–4 på straffespark
Follese Sveits 4–0 (EM-kval.)
Sesimbra Portugal 4–0 (EM-kval.)
Fort Lauderdale USA 3–2
Boca Raton USA 2–1
Norwich England 3–0 (EM-kval.)
Lagoa Finland 2–0
Albufeira Canada 2–1
Portimao Kina 3–0
Loule USA 0–1
Moss Portugal 5–0 (EM-kval.)
Moss England 8–0 (EM-kval.)
Interlaken Sveits 1–0 (EM-kval.)
Osnabrück USA 0–1
Göttingen Tyskland 4–1
Celle Kina 1–0
Tromsø USA 1–1
Oslo USA 2–1
Melbourne USA 0–2 (OL)
Canberra Nigeria 3–1 (OL)
Canberra Kina 2–1 (OL)
Sydney Tyskland 1–0 (OL-semif.)
Sydney USA 3–2 (“Golden goal”) (OL-finale)
La Manga Sverige 2–1
Bonneuil Frankrike 0–0
Vilareal Finland 5–1
Olhao Kina 0–2
Portimao Danmark 1–0
Quarteira USA 4–3
Sandnes Sverige 3–1
Hønefoss Canada 9–1
Ulm Frankrike 3–0 (EM)
Reutlingen Italia 1–1 (EM)
Aalen Danmark 0–1 (EM)
Ulm Tyskland 0–1 (EM-semif.)
Lillestrøm Ukraina 4–0 (VM-kval.)
Kongsvinger Tsjekkia 5–0 (VM-kval.)
Cannes Frankrike 3–0 (VM-kval.)
Huadu USA 1–0
Panyu Kina 3–0
Guangzhou Tyskland 1–3
Albufeira England 3–1
Ferreira Sverige 3–3
Lagos USA 3–2
Loule Kina 0–1
Praha Tsjekkia 5–1 (VM-kval.)
Halden Frankrike 3–1 (VM-kval.)
Kiev Ukraina 1–1 (VM-kval.)
Toronto Canada 2–2
Blaine USA 0–4
Grimstad Tyskland 1–3
Yiwu USA 1–3
Wuhan Tyskland 2–2
Shanghai Kina 1–1
La Manga Danmark 3–3
La Manga Danmark 4–0
Olhao Sverige 1–1
Ferreiras USA 0–1
San Antonio Canada 1–0
Quarteira Frankrike 1–0
Kristiansand Belgia 6–0 (EM-kval.)
Mandal Nederland 2–0 (EM-kval.)
Ålesund Nigeria 3–2
Kolbotn Danmark 1–1 (EM-kval.)
Philadelphia Frankrike 2–0 (VM)
Washington Brasil 1–4 (VM)
Boston Sør-Korea 7–1 (VM)
Boston USA 0–1 (VM-kv.f.)
Las Rosaz Spania 2–0 (EM-kval.)
Strombeek-Bever Belgia 6–1 (EM-kval.)
Guia Finland 4–1
Olhao Italia 3–0
Silves Kina 0–0
Loule USA 1–4
Wezep Nederland 2–0 (EM-kval.)
Odense Danmark 1–2 (EM-kval.)
Hoffenheim Tyskland 1–0
Uddevalla Sverige 4–0
Bergen Italia 3–1
Porsgrunn Spania 2–0 (EM-kval.)
Reykjavik Island 7–2 (EM-kval.)
Oslo Island 2–1 (EM-kval.)
La Manga Frankrike 0–2
La Manga Frankrike 0–1
Lagos Kina 2–1
Silves Tyskland 0–4
Loule Sverige 1–1
Faro Danmark 2–1
Barnsley England 0–1
Sarpsborg Canada 3–0
Warrington Tyskland 0–1 (EM)
Warrington Frankrike 1–1 (EM)
Preston Italia 5–3 (EM)
Warrington Sverige 3–2 e.o. (EM-semif.)
Blackburn Tyskland 1–3 (EM-finale)
Lillestrøm Ukraina 4–1 (VM-kval.)
Lavravec Serbia og Montenegro 4–0 (VM-kval.)
Bergen Italia 1–0 (VM-kval.)
Guangzhou USA 1–3
Guangzhou Kina 1–3
Guangzhou Frankrike 1–1
Lagos Sverige 0–0
Alvor Finland 0–0
Albufeira Tyskland 0–1
Albufeira Kina 1–0
Athen Hellas 3–0 (VM-kval.)
Sandefjord Serbia og Montenegro 3–0 (VM-kval.)
Halden Hellas 4–0 (VM-kval.)
Lyngdal Danmark 2–1
Lvov Ukraina 1–1 (VM-kval.)
Rimini Italia 2–1 (VM-kval.)
Nikosia Japan 0–1
Algarve Tyskland 2–1
Algarve Danmark 0–1
Algarve Frankrike 0–1
Lagoa Finland 2–0
Kongsvinger Finland 1–1
Tel Aviv Israel 3–0 (EM-kval.)
Lillestrøm Østerrike 3–0 (EM-kval.)
Rentschler USA 0–1
Mainz Tyskland 2–2
Hangzhou Canada 2–1 (VM)
Hangzhou Australia 1–1 (VM)
Hangzhou Ghana 7–2 (VM)
Wuhan Kina 1–0 (VM-kvartfinale)
Tianjin Tyskland 0–3 (VM-semifinale)
Shanghai USA 1–4 (VM-bronsekamp)
Stavanger Russland 3–0 (EM-kval.)

Til sammen 338 landskamper, hvorav Norge har vunnet 207, spilt 57 uavgjort og tapt 74; målforskjell 792–346.

Kval. = kvalifisering

Semif. = semifinale

Kv.f. = kvartfinale

Uoff. = uoffisielt

Marbella Sverige 1-5
Olhão Island 1-3
Lagos Danmark 0-2
Ferreiras USA 0-1
Loule Østerrike 2-0
Shrewsbury England 0-3

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om eller kommentarer til artikkelen?

Kommentaren din vil bli publisert under artikkelen, og fagansvarlig eller redaktør vil svare når de har mulighet.

Du må være logget inn for å kommentere.