NM, VM og verdenscupvinnere i telemarkkjøring – skiidrett

År Utøver
1994 Atle Enberget
1995 Trond Aalde
1996 Morten Møller
1997 Marius Møbius
1998 Sondre W. Engell
1999–2000 Halvor Drøpping
2001 Bjørn-Erik Gunnerød
2002 Kjetil Søvik
2003 Halvor Drøpping
2004 Eirik Rykhus
2005 Kjetil Søvik
2006 Daniel Halnes
2007 Eirik Rykhus
2008 Daniel Halnes
2009-10 Eirik Rykhus
2011 Harald Kværner
2012 Thomas Nordberg
År Utøver
1994–96 Tove Thun
1997 Hedda Berntsen
1998 Toril Sande
1999 Hege Johansson
2000–02 Line Aas Sandnes
2003 Lene V. Håskjold
2004 Line Aas Sandnes
2005 Sigrid Rykhus
2006–07 Katinka Knudsen
2008 Sigrid Rykhus
2009 Anne Marit Enger
2010 Katinka Knudsen
2011 Sigrid Rykhus
2012 Mathilde O. Ilebrekke
År Utøver
2002–03 Kjetil Søvik
2004 Eirik Rykhus
2005 Kjetil Søvik
2006 Børge Søvik
2007 Daniel Halnes
2008 Børge Søvik
2009-11 Eirik Rykhus
2012 Sondre Kristenstuen
År Utøver
2002–04 Line Aas Sandnes
2005 Sigrid Rykhus
2006 Katinka Knudsen
2007–08 Sigrid Rykhus
2009-10 Katinka Knudsen
2011-12 Sigrid Rykhus
År Utøver
2005 Harald Kværner
2006 Eirik Rykhus
2007-08 Ikke arrangert
2009 Harald Kværner
2010-11 Ikke arrangert
2012 Sondre Kristenstuen
År Utøver
2005–06 Sigrid Rykhus
2007-08 Ikke arrangert
2009 Katinka Knudsen
2011 Ikke arrangert
2012 Thea S. Lunde
År Utøver
1994 Anders Henni
1995 Morten Møller
1996 Marius Møbius
1997 Morten Møller
1998 Brede Birkeland
1999 Fritjof Loen
2000 Tore Weldingh
2001 Eivind Modalsli
2002–03 Halvor Drøpping
2004–05 Børge Søvik
2006–07 Eirik Rykhus
2008 Børge Søvik
2009 Eirik Rykhus
2010 Harald Kværner
2011 Eirik Rykhus
2012 Ikke arrangert
År Utøver
1994 Liv Randi Pettersen
1995–97 Tove Thun
1998–99 Hege Johansson
2000 Toril Sande
2001–02 Line Aas Sandnes
2003 Lene V. Håskjold
2004 Line Aas Sandnes
2005 Sigrid Rykhus
2006–07 Katinka Knudsen
2008 Sigrid Rykhus
2009 Katinka Knudsen
2010 Maren U. Haugstuen
2011 Sigrid Rykhus
2012 Ikke arrangert
År Utøver
1994 Anders Henni
1995 Morten Møller
1996–97 Atle Enberget
1998 Sondre W. Engell
1999 Marius Møbius
2000 Tore Weldingh
2001–02 Bjørn-Erik Gunnerød
2003–04 Eirik Rykhus
År Utøver
1994–97 Tove Thun
1998 Toril Sande
1999 Hege Johansson
2000 Lene Håskjold
2001–04 Line Aas Sandnes
År Utøver
2007     Eirik Borgersen og Eirik Rykhus
2008 Kjetil Søvik
2009 Børge Søvik
2010 John-Ove Sinnes
2011 Eirik Rykhus
2012 Børge Søvik
År Utøver
2007 Kjersti Simpson-Larsen
2008-09 Kristina Slinning
2010 Silje Storevik Moe
2011 Sigrid Rykhus
2012 Mathilde O. Ilebrekke
År Utøver
1995 Morten Møller, Norge
1996 Morten Møller, Norge
1997 Marius Møbius, Norge
1999 Bjarne Rickardsson, Sverige
2001 Reid Sabin, USA
2003 Eirik Rykhus, Norge
2005 Eirik Borgersen, Norge
2007 Eirik Rykhus, Norge
2009 Mattias Wagenius, Sverige
2011 Mattias Wagenius, Sverige
År Utøver
1995 Tove Thun, Norge
1996 Tove Thun, Norge
1997 Hedda Berntsen, Norge
1999 Milla Mattila, Finland
2001 Pia Raita, Finland
2003 Amy N'Guyen, Frankrike
2005 Sandra Hälldahl, Sverige
2007 Amélie Reymond, Sveits
2009 Sigrid Rykhus, Norge
2011 Sigrid Rykhus, Norge
År Utøver
2001 Per Bylund, Sverige
2003 David Primozic, Slovenia
2005 Eirik Rykhus, Norge
2007 Eirik Rykhus, Norge
2009 Børge Søvik, Norge
2011 Philippe Lau, Frankrike
År Utøver
2001 Line Aas Sandnes, Norge
2003 Francoise Matter, Sveits
2005 Sigrid Rykhus, Norge
2007 Sigrid Rykhus, Norge
2009 Sigrid Rykhus, Norge
2011 Amélie Reymond, Sveits
År Utøver
1995 Atle Enberget, Norge
1996 Morten Møller, Norge
1997 Atle Enberget, Norge
1999 Bjarne Rickardsson, Sverige
2001 Antti-Pekka Auvinen, Finland
2003 Eirik Rykhus, Norge
2005 Eirik Rykhus, Norge
2007 Eirik Rykhus, Norge
2009 Eirik Rykhus, Norge
2011 Eirik Rykhus, Norge
År Utøver
1995 Tove Thun, Norge
1996 Tove Thun, Norge
1997 Barbara Albrecht, Sveits
1999 Märta Åberg, Sverige
2001 Pia Raita, Finland
2003 Amy N-Guyen, Frankrike
2005 Francoise Matter, Sveits
2007 Katinka Knudsen, Norge
2009 Amélie Reymond, Sveits
2011 Amélie Reymond, Sveits
År Utøver
1995 Morten Møller, Norge
1996 Morten Møller, Norge
1997 Marius Møbius, Norge
1999 Bjarne Rickardsson, Sverige
2001 Benz Järmann, Sveits
2003 Eirik Rykhus, Norge
2005 Børge Søvik, Norge
2007 Eirik Rykhus, Norge
2009 Eirik Rykhus, Norge
2011 Eirik Rykhus, Norge
År Utøver
1995 Tove Thun, Norge
1996 Tove Thun, Norge
1997 Barbara Albrecht, Sveits
1999 Line Aas Sandnes, Norge
2001 Mirjam Rubin, Sveits
2003 Amy N'Guyen, Frankrike
2005 Francoise Matter, Sveits
2007 Amélie Reymond, Sveits
2009 Sigrid Rykhus, Norge
2011 Amélie Reymond, Sveits
År Utøver
1995 Morten Møller, Norge
1996 Marius Møbius, Norge
1997 Atle Enberget, Norge
1998 Leopold Patrick, Sveits
1999 Patrick Leopold, Sveits
2000 Sabin Reid, USA
2001 Sabin Reid, USA
2002 Eirik Rykhus, Norge
2003 Kjetil Søvik, Norge
2004 Eirik Rykhus, Norge
2005 Eirik Rykhus, Norge
2006 Børge Søvik, Norge
2007 Eirik Rykhus, Norge
2008 Børge Søvik, Norge
2009 Eirik Rykhus, Norge
2010 Mathias Wagenius, Sverige
2011 Philippe Lau, Frankrike
2012 Philippe Lau, Frankrike
År Utøver
1995 Tove Thun, Norge
1996 Tove Thun, Norge
1997 Barbara Albrecht, Sveits
1998 Hege Johansson, Norge
1999 Hege Johansson, Norge
2000 Pia Raita, Finland
2001 Pia Raita, Finland
2002 Märta Åberg, Sverige
2003 Amy N'guyen, Frankrike
2004 Line Aas Sandnes, Norge
2005 Sigrid Rykhus, Norge
2006 Katinka Knudsen, Norge
2007 Sigrid Rykhus, Norge
2008 Sigrid Rykhus, Norge
2009 Amélie Reymond, Sveits
2010 Amélie Reymond, Sveits
2011 Amelie Reymond, Sveits
2012 Amélie Reymond, Sveits

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.