1902 Haakon Blystad
1903 Carl Alfred Pedersen
1904 Johannes G. Jensen
1905 Carl Alfred Pedersen1
1906 Oscar Guttormsen
1907 Halfdan Stormoen
1908 Henry Olsen
1909 Oscar Guttormsen
1910 Ferdinand Bie
1911 Dennis W. Johansen
1912 Herman Sotaaen
1913 Henry Olsen
1914 Johan Hellum
1915 Alexander Pedersen
1916 Johan Hellum
1917 Olav Frogner
1918 Alf Halstvedt
1919 Helge Løvland
1920 Helge Løvland
1921 Kaare Bache
1922 Reidar Anderssen
1923 Charles Hoff
1924 Charles Hoff
1925 Kaare Bache
1926 Sverre Helgesen
1927 Per Oscar Andersen
1928 Thorvald Minde
1929 Gunnar Hagen
1930 Hjalmar Johannesen
1931 Konrad Hauge
1932 Konrad Hauge
1933 Einar Tommelstad
1934 Georg Braathe
1935 Otto Berg
1936 Otto Berg
1937 Odd Rasdal
1938 Odd Rasdal
1939 Odd Rasdal
1940–45 Ikke utdelt
1946 Haakon Tranberg
1947 Martin Stokken
1948 Martin Stokken
1949 Martin Stokken
1950 Sverre Strandli
1951 Sverre Strandli
1952 Sverre Strandli
1953 Sverre Strandli
1954 Audun Boysen
1955 Bjørn Thorkildsen
1956 Sverre Strandli
1957 Ernst Larsen
1958 Eilif Fredriksen
1959 Oddvar Krogh
1960 Carl-Fredrik Bunæs
1961 Martin Jensen
1962 Sverre Strandli
1963 Arne Hamarsland
1964 Odd Bergh
1965 Stein Sletten
1966 Bjørn Bang Andersen
1967 Kjellfred Weum
1968 Kristen Fløgstad
1969 Arne Kvalheim
1970 Ståle Engen
1971 Arve Olsson
1972 Audun Garshol
1973 Leif Roar Falkum
1974 Leif Roar Falkum
1975 Knut Børø
1976 Leif Roar Falkum
1977 Terje Thorslund
1978 Knut Kvalheim
1979 Knut Hjeltnes
1980 Knut Hjeltnes
1981 Knut Hjeltnes
1982 Per Erling Olsen
1983 Richard Olsen
1984 Knut Hjeltnes
1985 Einar Sagli
1986 Knut Hjeltnes
1987 Narve Hoff
1988 Georg Andersen
1989 Lars Arvid Nilsen
1990 Georg Andersen
1991 Steinar Hoen
1992 Vebjørn Rodal
1993 Atle Douglas
1994 Steinar Hoen
1995 Geir Moen
1996 Geir Moen
1997 Jim Svenøy
1998 Ketill Hanstveit
1999 Ketill Hanstveit
2000 John Ertzgaard
2001 Gjøran Sørli
2002 Pål Arne Fagernes
2003 Aham Okeke
2004 Andreas Thorkildsen
2005 Andreas Thorkildsen
2006 Andreas Thorkildsen
2007 Jaysuma Saidy Ndure
2008 Jaysuma Saidy Ndure
2009 Andreas Thorkildsen
2010 Andreas Thorkildsen
2011 Andreas Thorkildsen
2012 Jaysuma Saidy Ndure
2013 Øyvind Strømmen Kjerpeset
2014 Jaysuma Saidy Ndure
2015 Karsten Warholm
2016 Karsten Warholm
1949 Kirsti Jordet
1950 Kirsti Jordet
1951 Jorun Tangen
1952 Berit Tomter
1953 Anne Marie Woldseth
1954 Anne-Lise Thoresen
1955 Reidun Buer
1956 Reidun Buer
1957 Reidun Buer
1958 Unn Thorvaldsen
1959 Reidun Buer
1960 Sissel Falck-Jørgensen
1961 Oddrun Lange
1962 Tove Dønnum
1963 Berit Berthelsen
1964 Berit Berthelsen
1965 Oddrun Lange Hokland
1966 Berit Berthelsen
1967 Anne Lise Wærness
1968 Berit Berthelsen
1969 Brit Krogh-Sørensen
1970 Wenche Sørum
1971 Kari Karlsen
1972 Wenche Sørum
1973 Grete Waitz
1974 Grete Waitz
1975 Grete Waitz
1976 Grete Waitz
1977 Grete Waitz
1978 Grete Waitz
1979 Grete Waitz
1980 Mona Evjen
1981 Randi Langøigjelten Bjørn
1982 Hilde Bratvold
1983 Hilde Fredriksen
1984 Trine Solberg
1985 Ingrid Kristiansen
1986 Ingrid Kristiansen
1987 Anne Beth Espetvedt
1988 Mette Bergmann
1989 Lisbeth Andersen
1990 Hanne Haugland
1991 Trine Hattestad (Solberg)
1992 Trine Hattestad (Solberg)
1993 Monica Grefstad
1994 Hanne Haugland
1995 Mette Bergmann
1996 Hanne Haugland
1997 Hanne Haugland
1998 Trine Hattestad
1999 Hanne Haugland
2000 Trine Hattestad
2001 Gunhild Halle Haugen
2002 Lisbeth Pedersen
2003 Anne Gerd Eieland
2004 Grete Etholm Snyder
2005 Susanne Wigene
2006 Christina Vukicevic
2007 Mona Christine Holm
2008 Cathrine Larsåsen
2009 Kjersti Tysse Plätzer
2010 Christina Vukicevic
2011 Mona Christine Holm
2012 Tonje Angelsen
2013 Ezinne Okparaebo
2014 Ezinne Okparaebo
2015 Isabelle Pedersen
2016 Line Kloster

1 Statsminister Michelsens pokal

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.