Edward Natapei, vanuatisk politiker, statsminister i tre perioder, fra april i 2001 til april i 2002, fra mai 2002 til juni 2004, og fra september 2008 til desember i 2010.

Natapei hadde i tillegg en rekke ministerposter, blant annet som utenriksminister i 1991, og han virket som parlamentsleder fra 1996 til 1999. I kraft av dette embetet hadde Natapei også en kort periode som Vanuatus fungerende president i mars 1997.

Foreslå endringer i tekst

Foreslå bilder til artikkelen

Kommentarer

Har du spørsmål om artikkelen? Skriv her, så får du svar fra fagansvarlig eller redaktør.

Du må være logget inn for å kommentere.